Общи форуми > Общ технически

Антикорозионна защита

<< < (3/87) > >>

Monza:
От новол ползвам само епокси,защото продукта се е доказал при мене.Отностно новата серия освен ,че съхне по-бързо и че е по скъп друга разлика няма.Фосфатен грунд най-добър е на сикенс.По-принцип ако новол развалят епоксито ще бъде последния техен продукт, който съм ползвал.  :'(

taran:

--- Цитат на: Monza в Април 05, 2011, 11:43:52 ---От новол ползвам само епокси,защото продукта се е доказал при мене.Отностно новата серия освен ,че съхне по-бързо и че е по скъп друга разлика няма.Фосфатен грунд най-добър е на сикенс.По-принцип ако новол развалят епоксито ще бъде последния техен продукт, който съм ползвал.  :'(

--- Край на цитат ---

 Уошпраймера на Сикенс понася ли директно върху него епоксидни и полиестерни материали.

Monza:
Да,но трябва добре да изсъхне и да е двукопонентен.Препоръчително е епокси под кита. :)Аз лично лошпраймера повече го ползвам на претърканите места(до гола ламарина) след шлайфания преди филер.Това го правя мокро на мокро с известно изчакване да дръпне фосфатния грунд. :)



hosting images


free image hosting


image upload

taran:
Точно понеже искам да обработвам едни места претъркани до голо,че и песъкоструени отгоре.А ми се ще да им турна някакъв пасиватор преди епоксидния грунд.
За епоксидния на Новол,в софийския офис казаха,че слев като дръпне около 40 мин.-,може да се китва без да е шлайфан,вече като си изсъхне напълно,си иска шлайфане преди кита.

Monza:
От вносителите даже виждам,че не си познават продукта дори.Епоксито на новол съхне бавно и когато стане камък може да си позволиш да китваш след матиране естествено.Отностно претърканите места качи снимка за да се запозная със ситуацията. ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия