Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322062 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 21, 2012, 17:36:42
Отговор #120

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колеги имам един въпрос. В кухините на праговете и гредите на купето предишния собственик на сега вече мойта кола е налял обилно смес от преработено масло и грес.С времето и експлоатацията това нещо се е смесило с прах запечатало се е и сега с мъка се чисти от достъпните за чистене места.Имам чувството че тая смес с годините е проникнала в порите на ламарината.Та въпроса Ми е следния:
Има ли смисъл да се опитвам да го чистя и след това да пръскам парафин(шанса да остане от маслото е голям) или да разбия масло и грес и само да подновя старата смес?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Септември 21, 2012, 19:31:51
Отговор #121

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги имам един въпрос. В кухините на праговете и гредите на купето предишния собственик на сега вече мойта кола е налял обилно смес от преработено масло и грес.С времето и експлоатацията това нещо се е смесило с прах запечатало се е и сега с мъка се чисти от достъпните за чистене места.Имам чувството че тая смес с годините е проникнала в порите на ламарината.Та въпроса Ми е следния:
Има ли смисъл да се опитвам да го чистя и след това да пръскам парафин(шанса да остане от маслото е голям) или да разбия масло и грес и само да подновя старата смес?
Ами един колега и дружка в Смолян забърка същата смес ( грес + горяло масло ) и прах през годините (почти 10) и резултата е впечатляващ -  ръжда там няма.  :)
Така че според мен си повтори старото упражнение. 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 24, 2012, 20:02:50
Отговор #122

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Някои ползвал ли е услугите на "ЗАВОД ЗА ГОРЕЩО ПОЦИНКОВАНЕ" www.zgp.bg ? Чел съм някъде тук за подобна вана някъде в Ст.Загора... но никой не е писал за резултата. Пускам тук информация без да съм проверил, но утре ще звънна и ще попитам , защото ще е яко ако може цялото купе/шаси да се потопи.

Септември 24, 2012, 22:18:11
Отговор #123

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ако е голяма ваната, сигурно може.Обаче-за да има смисъл, трябва да е почистена цялата, като визирам и кухините дори, от всичко-на гол метал.А и има немалък риск от високата температура да се поизкриви ламарината.

Септември 26, 2012, 14:49:51
Отговор #124

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Някои ползвал ли е услугите на "ЗАВОД ЗА ГОРЕЩО ПОЦИНКОВАНЕ" www.zgp.bg ? Чел съм някъде тук за подобна вана някъде в Ст.Загора... но никой не е писал за резултата. Пускам тук информация без да съм проверил, но утре ще звънна и ще попитам , защото ще е яко ако може цялото купе/шаси да се потопи.
800лв./т., т.е. за 4-ри калника + преден и заден запак (примерно) ще излезе към 100лв.

Септември 26, 2012, 14:53:05
Отговор #125

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Не е толкова просто. Елемента трябва да има технологични отвори за да изтече цинка при изваждането му от ваната. За купе това е доста трудно, има шанс да се развали конструкцията. И друг основен фактор е дали ламарината ще издържи на температурата или ще се нагъне.

Септември 26, 2012, 23:02:52
Отговор #126

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Имате ли напредстава,че поцинковането става на 470 гр. 8)) от тук на татък си правете извода дали е приложимо.... ::)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Октомври 21, 2012, 19:53:46
Отговор #127

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
За да не отварям нова тема ще попитам тук, все пак нещата са свързани.... С какво да боядисам чугунен блок за да получа цвят близък на този до алуминия? Също така въпроса важи с пълна сила и за изпускателната система.

Октомври 29, 2012, 23:54:32
Отговор #128

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Може да се поцинкова и галванично, там няма високи-температури, но този метод май дава дебелина на покритието до 30 микрона и е по-скоро за евтина антикорозионна обработка при някакво производсво, отколкото за качествена електро-катодна защита. Мисля, че студеното поцинковане е за предпочетане при ретро-автомобилите, още повече, че микроните могат да бъдат 50 или 100, дори...

Колега Caxo, мисля, че за блока и генерацията ти трябва термоустойчива боя, термо-спрейчетата на CarSystem (има ги в Бриколаж) вършат чудесна работа. Другото е на някоя от марките за автобои да ти забъркат термо-боя с желаният цвят. Ако пък успеят, примерно в Глазорит, да ти направят хромовата им боя - термо, може да докараш вид и на полиран алуминий. :winktongue:
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Декември 18, 2012, 00:21:40
Отговор #129

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59