Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322037 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2013, 14:12:26
Отговор #150

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Колеги някой сблъсквал ли се е с продуктите на FERTAN (http://www.fertan.de/historieeng.html)?! В Германия са много на почит и се препоръчват от най реномираните реставраторски работилници.

Пратиха ми брошурка, сканирах ти я - не цялата, продуктите нямаше смисъл де.

Февруари 27, 2013, 15:03:40
Отговор #151

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря, аз им имам всичко. Преди известно време бях в магазина им в Мюнхен :) но не съм ги използвал.

Април 27, 2013, 20:53:59
Отговор #152

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Нали може да се похваля малко...?
Благодаря  :)
Днес се оборудвах с един пистолет за антикорозионна защита,какъвто отдавна смятах да си закупя.
Антикорозионните покрития(визирам ваксата или по-популярна като "парафин за кухини") се продава в едни 1-литрови опаковки,които се използват със специфичен пистолет или т.нар. пистолет за "шагре".На тези пистолети има приставка->пластмасова тръба с разпръсквател отпред.Идеята е тая тръба(която е гъвкава) да я натикаш през някоя дупка и да опръскаш с вакса някакъв затворен профил(примерно праг).Да,обаче поради принципа на действие на тия пистолети (ефект на Вентури)  резултатът в края на гъвкавата тръба не винаги е задоволителен.
Специално за обработка на кухини пистолетът е желателно да бъде на принципа на градинската пръскачка->т.е. в съд с течност се създава налягане и това налягане избутва течността и през 2 метра маркуч ако се наложи.
Ей го на:



В резервоара (който е по-масивен отколкото изглежда) се налива квото искаш да пръскаш,въздуха прави налягане в резервоара и така....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 27, 2013, 21:11:55
Отговор #153

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Нали може да се похваля малко...?
Благодаря  :)
Днес се оборудвах с един пистолет за антикорозионна защита,какъвто отдавна смятах да си закупя.
Антикорозионните покрития(визирам ваксата или по-популярна като "парафин за кухини") се продава в едни 1-литрови опаковки,които се използват със специфичен пистолет или т.нар. пистолет за "шагре".На тези пистолети има приставка->пластмасова тръба с разпръсквател отпред.Идеята е тая тръба(която е гъвкава) да я натикаш през някоя дупка и да опръскаш с вакса някакъв затворен профил(примерно праг).Да,обаче поради принципа на действие на тия пистолети (ефект на Вентури)  резултатът в края на гъвкавата тръба не винаги е задоволителен.
Специално за обработка на кухини пистолетът е желателно да бъде на принципа на градинската пръскачка->т.е. в съд с течност се създава налягане и това налягане избутва течността и през 2 метра маркуч ако се наложи.
В резервоара (който е по-масивен отколкото изглежда) се налива квото искаш да пръскаш,въздуха прави налягане в резервоара и така....

Разкажи по-подробно-колко,от къде....Ако съдя по марката е от Англия.Може и на ЛС.

Април 27, 2013, 22:22:08
Отговор #154

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Представители на Sealey за БГ са Косер АД (авточасти).Звъннах,казах артикулния номер(SG18),след 30 мин. ми се обадиха да ми кажат цена и срок за доставка.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 28, 2013, 04:52:19
Отговор #155

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Нали може да се похваля малко...?
Благодаря  :)
Днес се оборудвах с един пистолет за антикорозионна защита,какъвто отдавна смятах да си закупя.
Специално за обработка на кухини пистолетът е желателно да бъде на принципа на градинската пръскачка->т.е. в съд с течност се създава налягане и това налягане избутва течността и през 2 метра маркуч ако се наложи.
Ей го на:
В резервоара (който е по-масивен отколкото изглежда) се налива квото искаш да пръскаш,въздуха прави налягане в резервоара и така....

Ей супер. Тъкмо се мъчех и се чудех как с този пистолет /за шегре/ да напълня кухините... е не става и не става както трябва, пробвах да сложа маркуч ама Ц, не става.
Но ето хората са го измислили.
В момента съм на етап пълнене на кухини, би ли споделил от къде го взе, цена и пробва ли го вече дали работи както трябва?

Април 28, 2013, 07:08:33
Отговор #156

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Който търси, нека погледне и в Баумакс.

Април 28, 2013, 10:28:13
Отговор #157

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Представители на Sealey за БГ са Косер АД (авточасти).Звъннах,казах артикулния номер(SG18),след 30 мин. ми се обадиха да ми кажат цена и срок за доставка.


Ако ида в магазина(който е на 300м от Нас) за авточасти на Косер ще може ли да Си го поръчам тоя пистолет или трябва в някой от офисите да се звъни?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 28, 2013, 20:00:06
Отговор #158

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ако ида в магазина(който е на 300м от Нас) за авточасти на Косер ще може ли да Си го поръчам тоя пистолет или трябва в някой от офисите да се звъни?
Аз звъннах в магазина в наше село (Русе) и въобще не се изненадаха.Би трябвало да нямаш проблеми.
Цената по етикет е 254лв.!!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 29, 2013, 00:08:18
Отговор #159

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В тази връзка, мога ли да те помоля колега Немо, за телефона ти на лично съобщение и удобен час за позвъняване, с цел провеждане консултация в твоята компетентност :D