Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321966 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2013, 00:28:29
Отговор #160

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Аз звъннах в магазина в наше село (Русе) и въобще не се изненадаха.Би трябвало да нямаш проблеми.
Цената по етикет е 254лв.!!
Благодаря за информацията.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 08, 2013, 19:25:24
Отговор #161

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Нали може да се похваля малко...?
Благодаря  :)
Днес се оборудвах с един пистолет за антикорозионна защита,какъвто отдавна смятах да си закупя.



В резервоара (който е по-масивен отколкото изглежда) се налива квото искаш да пръскаш,въздуха прави налягане в резервоара и така....

Искам да попитам по-запознатите, този вид пистолет не е ли на същият принцип?



намирам го в интернет за смешни пари, а с малко приспособления, ако е на този принцип би свършил съшата работа?

Май 08, 2013, 20:37:09
Отговор #162

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Не,този си засмуква каквото има в казанчето,както стандартните пистолети за шагрен.В разни сайтове,също го дават като пистолет за вакси.Предполагам,че не е невъзможно да се преработи.

Май 08, 2013, 20:53:26
Отговор #163

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Не,този си засмуква каквото има в казанчето,както стандартните пистолети за шагрен.
тъкмо се зарадвах, че може би този работи под налягане в казанчето... а то...

Май 08, 2013, 21:22:54
Отговор #164

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен този пистолет, който го е дал Васко не е дори и за шагре, а за разни препарати, разредители с които да миеш ...

Май 10, 2013, 22:22:13
Отговор #165

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Понеже днес за 1-ви път употребих пистолета в "бойни" условия,някои препоръки/забележки/впечатления...
1.Материалът,който ще се употребява трябва да е много добре хомогенизиран.Тъй като ваксите обикновенно са малко твърди за пръскане при стайна температура силно препоръчително(разбирай задължително) е матряла да се затопли докато добре се втечни.
2.Маркучите са много удобни,днес със Г-образния накрайник си обработих един преден калник където си исках без никакви неудобства.Преди с пистолета за антикор (шагре) ми беше трудно,щото поради габаритите на пистолета със закачена към него бутилка с вакса беше трудно да го натикам където трябва така,че да се опръска каквото трябва.
3.Резервоарът остава под налягане даже след като развържа маркуча от компресора.Не знам що,ама факт.Тоест като си свършиш работа бавно и внимателно развиваш резервоара докато си изпусне налягането.
4.Щателно промиване след употреба.Парафини,вакси,битуми се мият с разредител АМВ, МРТ или бензин,в никакъв случай с Кореселин.
5.Доволен съм от придобивката  8))
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 10, 2013, 23:49:42
Отговор #166

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Ха интереен продукт, трябваше ми отдавна... Но, не открих, тогава нищо на нашият пазар и  си го направих, като приспособих един от пистолетите за защитни покрития, който има и разпръсквач влизащ в отвори Ф10. Разпрашава учудващо-добре с до 50см. маркуч, за повече иска малко-повече разреждане и налягане..., когато е тясно, примерно тръба Ф16, като тея през които излиза водата от люковете или в рамка на врата, за по-качествено нанасяне, без уливане, пръскайки въртя тръбичката на 45 градуса, защото разпръсквача е с 4 странични и един горен, но пръскат на 90 градуса... Имам голямо и средно казанче, а за дребните работи монтирам пвц чаша за кафе 200м.лт., която облепям към засмукващата тръба с хартиен скоч и пробивам отвор за въздух... Изобретих го случайно, ден, след като изобретявахме с колегата пистолет за нанасяне на неразредено лепило за тапицерия и пробвахме доста щуротии с разни пистолети и накрайници...  За тези пари, мисля си струва да се инвестира в  пистолет за нанасяне на полиуретанови покрития със сменяеми накрайници... ;)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Май 21, 2013, 16:48:24
Отговор #167

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Взех вакса за прагове, но тъй като се оказа че се пръска със пистолета за шегрен, не се получи исканият ефект, иначе продукта е много добър, но единственно за места където може да се пръска с този тип пистолети.
Вдъхновен от по-горните постове, се замислих как да сътворя някакво чудо на техниката и да си напълня праговете със някаква антикорозионна течност.
последва малко пазаруване:
пръскалка за цветя, маркуч и вентил, който имах .

Тъй като налягането създавано от ръчната помпа на пръскалката е малко, махнах ръчната помпа на пръскалката и я замених с вентила към който ще закача компресора който ще подава налягане около 1-2 атм.
След това преместих дюзата разпръсквач и я поставих на края на маркуча, напълних с вода, свързах към компресора и чудо... перфектна работа.
след това напълних съда с масло вързах към компресора и.... оставям на вас да предположите какво се получи :)
ето и малко снимки:











« Последна редакция: Май 21, 2013, 16:53:14 от vasko4 »

Май 21, 2013, 16:56:06
Отговор #168

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Взривно омасляване на региона?  :))

Май 21, 2013, 17:11:31
Отговор #169

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Взривно омасляване на региона?  :))

Хаха, и аз за това си мисля  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"