Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 324829 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 03, 2013, 19:17:23
Отговор #170

Неактивен alpine

  • Публикации: 26
Някой ползвал ли е този продукт?




Сега съм в дилема как да третирам заварките след зачистването им....
Директно със този грунд, шагрен - боя ? Или след грунда боди 999 да вмъкна ?
Восък освен в кухините да пръскам ли някъде ?
Премахнах оригинален силикон който беше върху снадки на ламарините и има повърностна ръжда. Зачистих до блясък и се колебая там дали директно с Вюрт да го намажа. Благодаря на всички предварително.

Юни 03, 2013, 20:34:04
Отговор #171

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Това е Епоксиден грунд същия,като Новол .Аз ползвам такъв. ;)Препоръчвам :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Юни 03, 2013, 21:54:35
Отговор #172

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
 и аз съм пред тази дилема,ще си взема епоксиден грунд имам и на вурт но не знам как да процедирам.мисля след като положа антикора да ударя  една боя и после и лак на пода отдолу  :D
FORD SIERRA POWER

Юни 04, 2013, 09:44:28
Отговор #173

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Сега съм в дилема как да третирам заварките след зачистването им....
Директно със този грунд, шагрен - боя ? Или след грунда боди 999 да вмъкна ?
Восък освен в кухините да пръскам ли някъде ?
Премахнах оригинален силикон който беше върху снадки на ламарините и има повърностна ръжда. Зачистих до блясък и се колебая там дали директно с Вюрт да го намажа. Благодаря на всички предварително.

Според мен-епоксиден грунд,уплътнител за заварки,но новол или кар системс,не боди.За вюрт,ако имаш впредвид ръждопреобразователя,само където има ръжда.
Восък,освен в кухините,аз пръскам и по външната страна на пода,вършу шагрена.Незнам дали е правилно,засега върху колите дето съм го правил има положителен резултат.
Успех.

Юни 04, 2013, 10:15:14
Отговор #174

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995

Восък,освен в кухините,аз пръскам и по външната страна на пода,вършу шагрена.
кажете какъв восък използвате, как го нанасяте в кухините !

Юни 04, 2013, 10:36:37
Отговор #175

Неактивен alpine

  • Публикации: 26
Според мен-епоксиден грунд,уплътнител за заварки,но новол или кар системс,не боди.За вюрт,ако имаш впредвид ръждопреобразователя,само където има ръжда.
Восък,освен в кухините,аз пръскам и по външната страна на пода,вършу шагрена.Незнам дали е правилно,засега върху колите дето съм го правил има положителен резултат.
Успех.
Уплатнител за заварките имаш впредвид PU на карсистемс? Черен силикон , много здрав ? Директно върху заварката и след това голата ламарина около нея със епоксидния грунд.
А след като боядисвам шагрена , в моя случай восъка остава ненужен или греша?
Ще си купя малко ръждопреобразувател ако останат места където немога да лъсна добре....

Юни 04, 2013, 11:20:45
Отговор #176

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Уплатнител за заварките имаш впредвид PU на карсистемс? Черен силикон , много здрав ? Директно върху заварката и след това голата ламарина около нея със епоксидния грунд.
А след като боядисвам шагрена , в моя случай восъка остава ненужен или греша?
Ще си купя малко ръждопреобразувател ако останат места където немога да лъсна добре....

По-скоро първо всичко с епоксидния грунд (ако е имало места с останала ръжда,също да са обработени),след това снадките м/у детаилите и заварките с полиуретанов уплътнител-Гравит 630,май беше на Новол,на кар систем не го помня-нанася се с четка с твърд косъм,има и еквивалент за пистолет за силикон.После боя и шагрен.Восъка е пожелание.

Восък или течен парафин е по-сконо нарицателно,водат ги консервационни вакси.
От това което съм ползвал,най ми допадна на Мипа,но напоследък не го намирам,Боди 900 също става,на новол е много рядък,лесно се пръска в кухините,но незнам дали покрива добре горните и страничните повръхности,или стича в долната част.
За нанасянето се ползват т.нар пистолети за шагре/н-на за кухините имат в комплекта и 50-60 см маркуч с дюза.
Показаният на предните страници от Немо,сигурно ще е по-добър вариянт,но пък и цената му я бива.

Юни 04, 2013, 11:23:41
Отговор #177

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Уплатнител за заварките имаш впредвид PU на карсистемс? Черен силикон , много здрав ?

http://www.carsystembg.com/index.php?Itemid=61&option=com_zoo&view=item&category_id=14&item_id=247

Аз лично предпочитем заварките да ги третирам с фосфатен грунд и след това ги замазвам с продукта от линка..
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 04, 2013, 14:19:29
Отговор #178

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
http://www.carsystembg.com/index.php?Itemid=61&option=com_zoo&view=item&category_id=14&item_id=247

замазвам с продукта от линка..
Потвърждавам за продукта на кар системс, и аз съм го използвал и съм доволен.

Юни 04, 2013, 14:35:27
Отговор #179

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
И аз да попитам нещо :)  Някой използвал ли е този епоксиден грунд? http://avtoboi.com/product.php?ProductID=2
За момента само един познат си е пръскал мотоциклета с такъв, след пясъкоструй  и казва, че е доволен. Основното му предимство както виждате е цената...