Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 326346 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 15, 2013, 08:10:55
Отговор #190

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Искам да попитам какво мислите за варианта за оцветяване на епоксидния грунд в черно? Идеята ми е с "това" да пръскам окачване без последваща боя ? Също така и някой интериорни детайли...

Навремето когато филерите бяха само бежави и сиви ги тонирах с компоненти за металик-черно,червено,но напълно черно е трудно да докараш.Трябва много пигмент и ще се влошат качествата на самия грунд.
За по-икономичен вариянт,епоксиден грунд и след него спреи.

Юни 17, 2013, 00:29:32
Отговор #191

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Щом не може... караме по стандартната процедура :)  А поне мога ли да ги пръсна "мокро в/у мокро"  епоксидния грунд и акрилната боя ?

Юли 02, 2013, 23:16:08
Отговор #192

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Може, може! ;D
Иначе, Епоксито го оцветявам с пигмент - продава се за полиестерни смоли, ама черно не съм имал зор да правя и не знам кво ще стане...
След епоксидният, за шаси, мокро в мокро бих ръснал, черен полиуретанов лак, ама има проблем с вноса на черното и не знам дали ще намериш... :)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Юли 04, 2013, 18:58:29
Отговор #193

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Тази тема расте но не поумнява.В началото Монца и Немо са написали дипломна работа как трябва да се третират металите преди боя по въпроса ,но никой не ги слуша а след това са се изписали тонове мастило в старание да се открие топлата вода. :D
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 19:00:10 от rumen_spasov »

Август 16, 2013, 00:36:57
Отговор #194

Неактивен burd

  • Публикации: 49
То май няма най - добро решение ... Като прочетох темата видях , че всеки си ползва това , в което е сигурен . Това си е и нормално . Плашещото е , че 99% от уличните бояджий изобщо не са и чували за тези материали .
Аз зимата си тампонирах ръждите с цинк филт  , обаче замръзна и стана по - зле , отколкото да не го бях пипал .

Онзи ден се хванах и махнах каквото бях сложил . 2 ръце пак от цинковия грунд с четката , 2 ръце шприц на Новол , пак на спрей .  Другата седмица ще ги довърша с малко кит първо , после 2 ръце шприц и накрая боя , просто за запечтване и пролетта , ако няма ръжда - пак подготовка и на боя :) Това за калниците , капака и вратите под лайсната .
От долу направих същото при задните греди , след като я закарах да я изпръскат първо .
2 ръце цинк филт
2 ръце шприц на Новол
2 ръце шагре на Новол

Само ми е любопитно :
От долу , където са панелите на пода има някакво покритие - оранжево - жълто и прилича на шагре , но е твърдичко .
Колата е от Австрия и е сивик 94та , няма само в касетофона май ръжда , та това не вярвам да е оригинално покритие .
Някой да има идея какво е ? Жалко , че нямах с какво да го снимам , но ако някой иска , мога от по - следващата седмица да дойда в София да го види ... Не е мръднало и ми е странно какво е .  O0

Август 16, 2013, 07:09:45
Отговор #195

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Отдолу са изпръскани с някакъв полиуретан,стои като шагрен,но е доста по-дебело и кара по-дълго време...Възможно е и да го продават за ремонтни нужди,но не съм се интересувал.Като се има дпредвид колко струват шагрените на 3М и Карсистемс,представям си на това каква ще му е цената.

Октомври 22, 2013, 20:24:47
Отговор #196

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Днес за 1-ви път използвах пистолета за обработка на кухини (на стр.16 в темата) в "бойни" условия,и ще кажа(напиша),че инструментът си заслужава всяка стотинка  :D Накрайниците са супер удобни.
Съвсем безгрижно,даже с удоволствие си свърших работата с доста малък разход на материал.
Успях да обработя места,които със старата техника посмъртно нямаше да мога да опръскам.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 22, 2013, 21:04:17
Отговор #197

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Понеже съм пинтия  ;) ми се върти идея за нещо подобно,но направи си сам.Щото като го гледам,определено ще работи по-добре от стандартните.

Март 01, 2014, 15:33:17
Отговор #198

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Колеги искам да Ви попитам за един съвет, след като, всеки от Вас се е занимавал сЪС стари автомобили и тяхното вЪЗстановяване, аз съм направил доста коли, преди време се занимавах с тенекЕджииска работа,а също така съм съживил и доста кокали :D.Искам да Ви попитам, след като изчистите рЪждата, до гола ламарина, какви материали използвате след това,като основа.Но говорим само за качествени материали,не някакви такива, като грунд и боди 930,просто искам да знам и други мнения ;D
Привет.Изчетох почти всичко по темата, "признавам си без бой" ;)-от началото подробно, после, по-повърхностно и то, не защото, не уважавам мненията на другите, а защото, нищо ново под слънцето.Като си помисля, от опита който имам с колите, а той никак не е малък/непрофесионален-от 10 годишен до сега + малко- 4 год.работа в АРЗ/ и изчетеното, най-добрите материали- за какво ?. За под, купе, отвън, отвътре - не стана много ясно.Всеки дава мнение, ама конкретно, от и по, питането на създателят на Темата, не се разбра за какво става реч.Та понеже е "Прошки", ще ми простите, ама за какво става дума ?.

Март 02, 2014, 00:29:07
Отговор #199

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Привет.Изчетох почти всичко по темата, "признавам си без бой" ;)-от началото подробно, после, по-повърхностно и то, не защото, не уважавам мненията на другите, а защото, нищо ново под слънцето.Като си помисля, от опита който имам с колите, а той никак не е малък/непрофесионален-от 10 годишен до сега + малко- 4 год.работа в АРЗ/ и изчетеното, най-добрите материали- за какво ?. За под, купе, отвън, отвътре - не стана много ясно.Всеки дава мнение, ама конкретно, от и по, питането на създателят на Темата, не се разбра за какво става реч.Та понеже е "Прошки", ще ми простите, ама за какво става дума ?.
Намери се един човек да зададе такъв въпрос.На публикацията която си направил цитат,всички хора които са прочели темата са разбрали за какво става въпрос,просто  попитах защото ми беше интересно какви мнения имат хората,всеки работи по негов си начин.Някой използват епокси,други студено подцинковане, трети оловен миниум и т.н.Тук в този форум е ясно че всеки се е сблъсквал с такива проблеми  при старите автомобили.Нали за това е форума,хората да споделят мнения и да се научават един от друг на нещо,защото никой не е като теб да се е родил научен и от 10 годишен да работи професионално.Ти си на 52 години,а върни времето на зад и ми кажи преди 42 години какви химикали и грундове имаше,освен миниума и разни блажни бой?Говоря за това защото темата е за АНТИ-КОРОЗИОННА ЗАЩИТА!,не горим за авто репаратура.Само погледни колко хора в тази тема са споделили мнения и са разбрали за какво идва реч ;)Извинявам се ако съм засегнал някой
« Последна редакция: Март 02, 2014, 02:22:44 от baccara »