Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322081 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 14, 2011, 13:15:16
Отговор #20

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Сега като ми каза, май съм го виждал това място! Благодаря!  :D

Април 14, 2011, 19:24:40
Отговор #21

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Да,но трябва добре да изсъхне и да е двукопонентен.
Monza,не го приемай като заяждане,ама във всякакви технически информации на който и да е производител изрично е посочено полиестерни матряли ДА НЕ СЕ нанасят в/у washprimer независимо колко е изсъхнал.Отделно,че аз не съм чувал за еднокомпонентен washprimer.
 Веднъж пробвах да китвам в/у такъв грунд и помня,че нещо се скофти.....май китът се отлепяше,докато го бутнеш....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 14, 2011, 20:18:44
Отговор #22

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Аз това го знам :)Правил съм си експерименти някога и няма проблем.Дори съм имал възможност да наблядавам тези коли с годините.Не са мръднали.Даже като се търка кита не се къса на тези места което означава, че има адхезия. :)Утре ще пусна снимки на еднокомпонентен лошпраймер.Върху него когато и да сложиш кит той се отлепва като калъп. :)Него го ползвам преди филер на претърканите места(гола ламарина). :)
По-принцип и върху филер не трябва да се слага кит,ама понякога се случва и държи перфектно ;D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ама аз не съм фотограф. :-\Утре като кача снимка за 1к лошпраймер да няма като с джантите те били такива,онакива... ;D
« Последна редакция: Април 14, 2011, 20:40:39 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 14, 2011, 22:14:44
Отговор #23

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Пресветият Гугъл отговори  ::) Това нещо 1К washprimer го дават за антикорозионна защита на малки зони с гол метал..Не е фосфорен грунд като 2К washprimer-a.За претъркани зони преди водни бои...

http://www.spieshecker.co.uk/portal/en?page=2.1.1_Product_Categories_and_Details&category=Primers&catid=801141051111099711619417432497532879711510432801141051091011143252485653
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 14, 2011, 22:33:23
Отговор #24

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Досега не беше виждал,а сега гугъл отвори и линк има вече.Той ли ти помага?В по-горните постове  в които пиша с изключение на първия в който показвам как изглежда. Да си видял цели детайли с лошпраймер?

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 14, 2011, 22:57:35
Отговор #25

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
?В по-горните постове  в които пиша с изключение на първия в който показвам как изглежда. Да си видял цели детайли с лошпраймер?
Нещо не мога да ти схвана мисълта.....да не си пръскал без маска днес  ;)
За 1к washprimer никъде не споменаваш.

Да,но трябва добре да изсъхне и да е двукопонентен.Препоръчително е епокси под кита. :)Аз лично лошпраймера повече го ползвам на претърканите места(до гола ламарина) след шлайфания преди филер.Това го правя мокро на мокро с известно изчакване да дръпне фосфатния грунд. :)


Тука индиректно казваш,че има 1к washprimer.Аз казвам,че не съм чувал за такова нещо(не казвам,че няма),след което проверявам в нета и се съгласявам.

Къде ползваш 1к и къде 2к washprimer???И каква е разликата???


п.п.Давай по-спокойно,става ли?  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 14, 2011, 23:26:16
Отговор #26

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Колеги ,в спора се ражда истината ....стига той да е обоснован с факти и снимков материал .
Много задълбочен професионален спор ,стига да е от полза за всички нас и да не влагате някакви
лоши настроения ,които да пораждат лоши впечатления .
Имам едно предложение за вас ,имам две стари Алфички по които в момента се довършва теникиджийската работа и
неизменно ще се наложи да се боядисват ,та може да ви намерим поле за изява за да докажете нагледно своите
способности и после ще оставим хората сами да преценят вашата и моя работа .
Поздрави !! :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 15, 2011, 08:53:04
Отговор #27

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Двукомпонентния го ползвам на перфектни нови детайли. :)Свалям транспортния грунд с машинка до метал.После пръскам Washprimer. :oСлед като дръпне без никакви обработки пръскам филер. :oТози детайл надживява колата.
 Еднокомпонентния  го ползвам на претърканите места преди филер.Дърпа бързо и не миеш два пъти пистолета.  .Отностно качеството на 1к изкам да кажа,че има същите антикорозионни свойства както двукомпонентия.Навремето на мен ми седеш на стелажа и гледах към него с не особено отношение докато не си направих експеримент.На гола черна ламарина пръснах две ръце Washprimer 1К и я оставих на дъжд,пек,градушки и т.н.Ламарината прозираше(всички знаят които са работили с лош праймер,че той прозира).На първата година парчето ламарина си беше същото,а от обрааатната страна ??? при условие,че лошпраймера не беше защитен с нищо на втората година изникнаха ръждите. ;)

Отностно как го ползвам 1к Washprimer има вече качени снимки,но за тези които все още не им е ясно ето на практика как става това. :)

http://vbox7.com/play:e7ebd7f0

Ако детайла е стар и има деформации се ползва Ероxy primer.Той има антикорозионни качества и изключителна адхезия към метала.Клипчето което направих за една друга тема мисля,че му е баш тук мястото. :)

 


Това е достатъчно компетентен материял за любители и за професионалисти.Успех! :D

« Последна редакция: Април 15, 2011, 10:39:26 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 15, 2011, 13:02:56
Отговор #28

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Съгласен съм  със всичко.Само ще допълня,че транспортният грунд на нови детайли(не от Интеркар) не бих се занимавал да го премахна изцяло или поне не винаги...зависи от конкретният случай...доколкото знам е електрохимично покритие и в някои случаи е много здраво....
Тоя 1К уошпраймер на спрей след колко време позволява леко пришлайфане на мъглата преди да се нанесе базата?С гъбичка Р800 примерно или нещо подобно...??
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 15, 2011, 14:07:22
Отговор #29

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Горе долу колкото 1к грунд филер,но не ти препоръчвам да го пръскаш преди базата,може да ти направи граници. ;DбПод филер не е нужно дори да го чакаш напълно да изсъхне. ;DСтарай се да не претъркваш на филер просто. :)Ако перфектно е изправен детайла на кит не би трябвало да се претърква. :DВсе пак ако се случи да се претърка до метал го пръскаш на една постна ръка концентрирано само на метала(това че прозира не трябва да те притеснява той ще си свърши работата) чакаш добре да изсъхне и почваш базата без да шлайфаш.Няма проблем,но не прекалявай с лошпраймера. ;DАдхезия има. ;DТова става въпрос за сикенс да  знаеш. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>