Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322103 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 23, 2015, 22:23:27
Отговор #230

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много смислен и точен пост!
п.п.Да не дава Бог да възстановявате алуминиево/английско купе/каросерия където един нит струва 3 паунда! ;)
retrobs.com

Септември 24, 2015, 12:36:51
Отговор #231

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
...
Нещо такова очаквах като отговор. Човек, да сподели опита си. Това с надпитванията по горе не ми беше никак полезно.
Можеш ли да ми разясниш каква киселина използваш? Успокояване с основа?
0890192949 / 0887192949

Септември 24, 2015, 19:10:46
Отговор #232

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз в последно време ползвам формулата за почистване на резервоар, която копирах от различни форуми, а именно със солна киселина и уротропин. Дозировката можеш да си направиш сам, според целите, като потърсиш " солна киселина и уротропин" в нета . Во кратце киселината и водата се смесват в равни части - примерно половин литър вода и половин литър солна киселина , след което се добавя уротропин около 10-15 грама . Тук е важно да се спазват техники за безопасност - пази се скрупульозно тялото, очите, всички открити части на тялото. Работи се с ръкавици, на открито или много проветриво, да не се вдишва и т.н . Важно за безопасността е освен това да се налива киселина във водата, а не обратното. Уротропинът не позволява на киселината да реагира агресивно с метала, затова се ползва в комбинация със солната киселина. Естествено по-силен ефект се постига с по-голяма концентрация на солната киселина спрямо водата.
След работа обработения детайл се мие обилно с вода и се третира с някаква основа - примерно разтвор от сода бикарбонат или простичко - някакъв миещ препарат , става дори и прах за пране.
След това се подсушава и по възможност веднага се обработва по начинът, по който си е решил човек - хромиране, поцинковане или друго.

Септември 24, 2015, 19:40:40
Отговор #233

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Успокояване с основа?

Неутрализация. Небива да остане киселина. Обилно и старателно промиване би трябвало да я махне, но най-добре е да се неутрализира с противоположното - с основа, така че да се получи някое пасивно, безвредно вещество като краен продукт.

Септември 27, 2015, 12:20:37
Отговор #234

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Съгласен съм с мнението на hydrometalique за крепежите.
мога да добавя още един изключително важен факт - стоманата на старите оригинални ситроенски крепежи от преди 30-60 години е изключително здрава. Толкова здрави болтове не се намират вече по магазините. Предпочитам да монтирам стар ръждив болт, вместо напудрен лъскав кашкавален модерен аналог.
Здравият метал е във всички системи на една стара кола. Истинската реставрация предполага да се използват в максимална възможна степен оригинални детайли, датирани от времето на производство на автомобила. Е, не винаги е възможно, и не винаги е за предпочитане. Напр. шасито на моята кола не е оригинално - от по-дебела ламарина е, по-тежко, поцинковано и с 11г. гаранция, за разлика от финото оригинално шаси, което се продава на пазара, но без никаква гаранция. Всеки сам решава. Познавам пуристи, които биха сложили оригинално шаси, въпреки че е по-крехко, само за да са "по учебник". Много зависи дали конкретната кола ще се кара, или само ще се показва.

Септември 28, 2015, 15:31:06
Отговор #235

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Кой ти е дал 11г. гаранция за поцинковането на шасито? Бълграска фирма ли е? Според мен си си купил готово шаси от чужбина някъде. Междудругото много ми хареса като те видях преди около месец на околовръстното с 2cv-то ама с багажник за колела отзад, качи някви снимки, как си го закрепил, колко колела побира:)

Септември 28, 2015, 15:40:43
Отговор #236

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Шасито е от Германия и има ТЮВ сертификат. Дават 11 г. за корозия. Видял си друг такъв екземпляр на околовръстното - не съм аз.

Юли 05, 2016, 20:37:30
Отговор #237

Неактивен Aleks

  • Публикации: 11
Нов съм във форума. Казаха ми, че антикор покритията, които се нанасят с пистолет с компресор, могат да се нанасят и с четка. Харесал съм си това http://markita.net/antikor-bodi-650-cheren-1kg.html
Ще мога ли да го нанеса с четката?

Юли 05, 2016, 20:44:59
Отговор #238

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Първо провери дали е на акрилна или битумна основа ... ако е второто-забрави!
retrobs.com

Юли 05, 2016, 23:32:25
Отговор #239

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако Боди не са променили качеството, то не взимай точно това, има и много други алтернативи. При мен започна да пада на люспи на 3-тата година - хем се одървя и губи еластичност, хем се отлепя, при това на добре обработени и обезмаслени повърхнини. Виж, от парафина за кухини на Боди не мога да се оплача, Боди 900 се води ако ти затрябва.