Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 324443 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2016, 23:18:34
Отговор #250

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Много добър ръждопреобразувател  ми казаха ( не съм прблвал още) е на Вюрт но не  този за 100 лева а този който  е  чистител за цименти струва 26 лв. ползва се за бетоновозите и се разрежда  50:1 , ако с четка и внимателно се ползва за ръжда я гори до метал , целия окис   изгаря .  Ще пробвам скоро на Волгата и ще споделя мнение


http://www.factortrade.net/building_materials-product-1958.htm

http://renova.bg/avto/avtokozmetika/item/4308-raztvoritel-na-beton-i-rajda-1-kg

Пича който сподели опит с мен е майстор  на коли , пробвал го е за стара кола, каза че по невнимание е разлял малко количество от това в колата си и всичко е изгоряло
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 23:22:03 от fokke »

Юли 13, 2016, 07:24:54
Отговор #251

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Най-важното е тези "химии" да са на водна основа.
Успех!
retrobs.com

Юли 13, 2016, 13:20:57
Отговор #252

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Ясно,значи не си чел упътванията за употреба на оригиналната опаковка?!
Едно от тях гласи,че трябва да се отсипва в отделен съд по време на употреба а не да се бърка с четката в цялата опаковка .... по този начин ръждата по четката активира цялото количество и всичко по нататък е безсмислено.
Ами всъщност точно това и без да съм го чел съм си го спазил  ;D Както и да е, все пак съм решил да пробвам и друг продукт, та за това и писах.. Този разтворител за бетон много агресивно ми звучи, дали може да има някакви по-кофти последствия в дългосрочен план?

А това някой пробвал ли го е:
http://www.korrosionsschutz-depot.de/rostschutz-und-lacke/hohlraumschutz/mike-sanders-fett/mike-sanders-korrosionsschutzfett-750g
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 13:27:13 от turbotobg »

Юли 13, 2016, 14:17:23
Отговор #253

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Какви  последствия в дългосрочен план? Пуснал съм линк с упътване , пише МИЕ се С вода  , което значи че се отмива  , в последствие задължително епоксиден грунд и забравяш

Август 14, 2016, 11:40:36
Отговор #254

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Бетона е алкално съединение, следователно този разтворител е силна киселина... така че ако някой го ползва, след това е добре да се измие със разтвор на сода във вода.

Август 14, 2016, 17:30:56
Отговор #255

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Е,щом е на киселинна основа и после се мие с вода значи е  "перфектната" антикорозионна "защита"!
retrobs.com

Август 14, 2016, 20:11:29
Отговор #256

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
То не е защита...
Корозията разяжда метала, както всички знаем (до болка).Това което остава тя като продукт е познатото ни кафяво нещо, което някога е било здрав слой метал.Въпросното нещо се разтваря от силна киселина и след него остава само лъскавия здрав метал.Киселината въздейства и върху него, затова се неутрализира с основа.Колко силна основа трябва, за да се неутрализира киселината, не е много ясно, трябва да се установява опитно.
Пита се къде е уловката и защо не се прилага масово за детайли по купе.Просто е-корозиралия метал, дори и почистен от кафявото си остава корозирал, вместо 1 мм дебелина е останало 0.5, някой път и дори по една десета дебелина от листа.После може да се грундира, да се китне и да се боядиса и ще изглежда перфектно, а на практика е станиол.Мечешка услуга.
Но да се почистят ръждясали болтове и после да се поцинковат наново-може.

Август 14, 2016, 20:27:02
Отговор #257

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Явно не си чел предните ми постове а там искам да убедя колегите да НЕ ползват ръждопреобразуватели на киселинна основа ... но колите са техни и действията/бездействията са си техни.
retrobs.com

Август 14, 2016, 22:30:37
Отговор #258

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Да попитам тогава прехваления  преобразовател на Вюрт за 100 лева килото какво е ?

Август 14, 2016, 22:36:08
Отговор #259

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Да попитам тогава прехваления  преобразовател на Вюрт за 100 лева килото какво е ?
Ефикасно средство против ръжда ... и не е 100 лв. има разфасовки по 100 мл. за 8 (ОСЕМ) лева ;)
retrobs.com