Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 17, 2017, 00:37:53
Отговор #280

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Първо нанасяй епоксидния грунд,а след него полиуретановия уплътнител.На мен лично Мипа са ми фаворити като съотношение цена /качество.
« Последна редакция: Юни 17, 2017, 00:40:54 от taran »

Юни 19, 2017, 14:33:41
Отговор #281

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Мипа става като вариант цена - качество. Целта на епоксидния грунд е да се запечата повърхността след като е почистена и обработена химически. Дори и с най-евтиния български пак ще стане.
Аз сега за Волгата съм купил литър ръждопреобразувател Вюрт (имам две направени коли, където е ползван). Цинк на Вюрт (хубав и по-евтин от Кар Систем). Епокси на Сикенс (с такова работим в службата). Уплътнител за заварки на Кар Систем (и с него работим).
Накрая след боядисването кухините ще ги налея с консервант на БМВ. В Ауто Бавария е на 33лв с ДДС литровата разфасовка. Жигулата съм я пълнил с такъв, за три години няма точица корозия. Като консервант това е топ качество. Взимам 4 флакона и наливам боядисаната кола хубаво, да има. Не че примерно Кар Систем или Новол не стават. Стават, ама това е по-скъп и по-качествен продукт. 
Подподовото ще е 3М или Кар Систем, ще сложа каквото се слага и на съвременните коли в оторизиран сервиз.

Юни 19, 2017, 19:56:52
Отговор #282

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Благодаря за отзивите.Мислех си и аз на Сикенс да взема, но взех този на Мипа...дано не ме изложи.
За по сигурно след 3 ръце Цинга ще му ударя много лека скурка (макар че цингата прави грапаво-матирано покритие и в металстрой инженеринг ми казаха че няма нужда да се матира) за да съм сигурен че няма да има проблем с адхезията.Аз си мисля след пясък да не слагам преобразовател дори на двойните ламарини (точково заварените), а да налея колкото мога Цинга, защото реално в представителството ми казаха че стига да няма ронеща се ръжда цингата хххххх мамата на всичко и не трябва да има нищо друго между нея и ламарината-ръждата за да има ефект. Иначе и аз имам опит с ръждопреобразувателя на Вюрт и съм адски доволен. На баварката един панел го оставих само на преобразувател и 1 година седя отвън и нямаше никакво нарушаване на покритието.
Виж за подподовото на UPOL - RAPTOR BEDLINER се казва продукта, чел съм само хвалебствени коментари за него...било малко тегаво докато подготвиш повърността, защото трябва да е матирано навсякъде и много добре обезмаслено/почистено, но било адски здраво. Има едни маняци RETROPOWER в Англия, които се занимават с реставрация на разни ретро машини и подготовка на коли, които дори на рали колите им пръскат подкалнциите с това и било изключително здраво покритие и не е хигроскопично...Един даваше пример с неговата кола че след 4 ралита на чакъл има единични след от камъчета, но не са свалили покритието, а само е леко наранено.
« Последна редакция: Декември 17, 2017, 00:22:55 от Speeder »

Юни 20, 2017, 21:30:16
Отговор #283

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Накрая след боядисването кухините ще ги налея с консервант на БМВ. В Ауто Бавария е на 33лв с ДДС литровата разфасовка. Жигулата съм я пълнил с такъв, за три години няма точица корозия. Като консервант това е топ качество.
Това с каква консистенция е?За пръскане става ли?Имаш ли някоя снимка как изглежда повърхността след обработка?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 21, 2017, 08:49:40
Отговор #284

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
За консервационна вакса пак съм се спрял на Мипа,става за пръскане,не е рядка като водичка,като тази на Новол.Не мога да направя сравнение със скъпи марки,щото не съм ползвал  :D

Юни 21, 2017, 09:47:46
Отговор #285

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Консервантът е течен, леснопроникващ. Пръска се. Съхне и става силно леплива гъста субстанция. Като принцип на работа и логика на действие с нищо не е по-различен от останалите консерванти, които се нанасят върху вече боядисана камарина. Просто си е заводски продукт на БМВ, струва по-скъпо и е качествен, отговаря си на марката. Това е глезотия, за кола като си набил примерно 15-20000, мисля, че си заслужава да дадеш примерно 50 лева отгоре за по-хубав консервант.
Нямам път в момента до АБ, а мисля да пазарувам като вече я вкарам Волгата в бояджийно. Ако отскоча някой път обаче, ще го снимам консерванта.

Октомври 20, 2017, 22:10:39
Отговор #286

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Здравейте, от известно време се ровя по обяви и се чудя дали да не си взема една хоби пясъкоструйка от този тип

-https://el-mashini.bg/product/3380/pyasakostruyka-20galona-76-litra.html
- https://texnobox.bg/product/997/pyasakostruyka-pnevmatichna-mobilna-blastirasht-aparat-k-t-76l-maxwell.h

Гледам е абсолютен аналог като една американска(китайска) такава на Harbor Freight и по разни американски форуми четох че ако и се направят 1-2 подобрения ставала прилична машинка за лична нужда.

Аз искам да почиствам трудно достъпни места за флекс по коша на кола и разни други места по купето на колата.

Някой има ли впечатление.
Попринцип си мисля, че няма да е сложно подобно нещо да се направи и в домашни условия от стари газови бутилки, но не знам до колко има смисъл от парична гледна точка.

Октомври 20, 2017, 23:39:56
Отговор #287

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
В офроуд форума има доста обширна тема,включително и за самоделни пясъкоструики.
За дребни неща съм ползвал пистолети от Илиенци,за по 0-30 лв и вършат работа,но го има и момента с пясък по всички дупки,включително и на тялото ти...Не е много приятно.

Октомври 21, 2017, 00:57:37
Отговор #288

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Благодаря за препратката!
Темата съм я чел няколко пъти и на последните страници има една самоделка с дюза от свещ и от камионджийска бутилка, която е същата като тези от линковете за която питам.
От каквото съм прочел май идва че компресора е по-важен от това каква е пясъкоструйката.

Ноември 19, 2017, 21:20:45
Отговор #289

Неактивен Aleks

  • Публикации: 11
Здравейте, колеги!
Имам един въпрос, тъй като съм начинаещ. Става въпрос за дребни поправки.
След нанасяне на стъкловлакнест кит по прага на колата, трябва ли да се минава с по-фин кит или може така да остане, ако се постарая със заглаждането. Става въпрос мога ли след стъкловлакнестия кит направо да боядисвам?