Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322078 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2011, 14:24:01
Отговор #30

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Най-вече ме интересува за претъркани ръбчета при филера преди базата....,знаеш,че и при най-голямо внимание понякога се случва,а аз боядисвам основно с водна база...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 15, 2011, 15:42:36
Отговор #31

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
На ръбчетата няма как да им помогнеш. ;)Там ако има достатъчо лак ръжда няма да тръгне. ;)По-принцип можеш да ги защитиш с лошпраймер както писах по-горе и пръскаш базата без шлайф,а щом работиш с водни съвсем нямаш проблем. ;)Хубаво го разклати лошпраймера и тънко пръскай :o иначе проблем.Първите пъти може да има капчици от спрея докато свикнеш да го пръскаш.Единствено тях можеш да ги шлайфнеш леко със Superfine.
 

Сигурно те притеснява,че основата е водна и да не предизвика тя ръжда ???Въобще не го мисли.Няма проблем. ;)До колкото съм запознат водните се разреждаха с "чиста вода" от началото и то  на  спиц-хекер.Сега са със собствен разредител с ускорител  който няма нищо общо с водата.Повече съм работил със Стандокс на водна основа,но и със Спиц хекер. :DА и нали има водна технология на търкане както повечето работят.
Аз например такива коли които лесно ръждясват ги търкам изцяло по сухата технология.Можеш да видиш реното в авторепаратура.То не е видяло капка вода. ;D
« Последна редакция: Април 15, 2011, 21:51:25 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 15, 2011, 19:42:14
Отговор #32

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Забравих да спомена,че сребристите цветове на сухо се търкат с Ultrafine. :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 15, 2011, 20:47:03
Отговор #33

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Водна съм работил на Макс Майер,май се разтваря с нещо на спиртна или алкохолна основа.Ма,си е голяма хамалогия водната база,особенно зимата.Като има конвенционална ще се работи с нея  ;).Ако пак я спрът-водна...
Значи епосксито е достатъчн като антикорозионна защита.Щот ми се въртяха едни идей за уошпраймер,акрилен грунд и отгоре епоскиден...Верно,че ще падне врътня,но пък може да изкара 100-тина години.

Април 15, 2011, 21:09:42
Отговор #34

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
100тина на улицата няма да искара та и сърцето да си дадеш. :'(бРеставрирана кола трябва да се съхранява като"бебе".Най-малкото не трябва да се кара като ежедневка и трябва да се мие винаги преди гаража. :)Макс Майер  не е лоша водна база. Направило ми е Мвпечатление ,че в камера дърпа почти като конвеционална. ;)Доволен съм. :DТова че мирише на водка не е това...... ;D

Колега  искам да ти дам съвет.Щом не ти съхне значи нещо не спазваш в технологията.Водната на Макс Майер се пръска технологично както конвеционалната т.е.една преросна,една мокра и една преросна ръка. :)В такъв случай и цвета ще е доста по-точен. ;)
Когато е мокра ръка я мокрете,а не я преросвайте постоянно :oКогато изсъхне напълно я преросвайте. :o
Успех!

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 15, 2011, 21:37:11
Отговор #35

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Колеги не подценявайте водната база,а се научете да работите с нея. :oТова е много добра база. :)Тя е изключително здрава(по-здрава от конвеционална) и най-вече не е агресивна. ;D

На стандокс е друга технологията,но ето как трябва да изглежда мокра ръка. ;D

      http://www.vbox7.com/play:38bfa516 
« Последна редакция: Април 15, 2011, 22:02:53 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 16, 2011, 07:33:42
Отговор #36

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Спазвам си технологията,просто за да съхне достатъчно бързо си иска определена температура,която трудно поддържам в гаража зимата.Освен това,водната поринцип се суши с обдухване,явно изпарението при нея е по-бавно.
Освен посочените от теб предимства има и друго-така да се кажи при "преросването" ,базата не "настръхва".Лошото е,че е много трудна за тониране,ако бяга цвета.

Април 16, 2011, 07:57:48
Отговор #37

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
В гараж е трудно наистина. :(Разбирам те. :)Защо не работиш с конвеционални на Макс Майер?Клар и Мобихел също са конвеционални. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 16, 2011, 08:51:27
Отговор #38

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Е,сега работя с конвенционална.Водната ми допада повече,освен това я взимах на добра цена,но си трябват условия,иначе е мъка.
Поизместихме темата,ма нейсе...

Април 16, 2011, 09:09:19
Отговор #39

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Сигурно те притеснява,че основата е водна и да не предизвика тя ръжда ???
Не е това,хубаво е да има нещо под базата,да не е на голо.....

Аз например такива коли които лесно ръждясват ги търкам изцяло по сухата технология.
Водно шлайфане съм забравил к'во беше....  8)) Ако все пак се търка на вода преди водна база трябва старателно да се подсуши,не да оставяш само да съхне,щото прави проблеми....Аз гризнах дървото 1-2 пъти в началото,докато се светна.....и преди да мина изцяло на сухо шлайфане..

п.п.Таране,може да сме се отклонили от темата,ама я виж к'ви сме възпитани.... ;D ;D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001