Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 324110 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2018, 11:54:53
Отговор #300

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
За около 1 седмица свършиха с ламарините.

Майсторът е от...Пакистан.

Заваръчната маска, или очила са само за аматьорите.

Всички неравност и дефекти по ламарините са изградени от метал, без кит и прочие.






Май 06, 2018, 12:21:55
Отговор #301

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Всички неравност и дефекти по ламарините са изградени от метал, без кит и прочие.
И аз съм чувал,че имало триглави змейове,ама не съм виждал  O:-)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 07, 2018, 19:39:34
Отговор #302

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
И аз съм чувал,че имало триглави змейове,ама не съм виждал  O:-)

Преди:



След:


Май 07, 2018, 19:44:47
Отговор #303

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ако трябва да бъдем точни .... светлите петна са височини-тъмните са ниски значи пак има релеф и пак ще има кит :winktongue:
retrobs.com

Май 07, 2018, 20:19:51
Отговор #304

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Няма как да се мине без детайлизиране на най-малките неравности с кит, но има още доста да се довършва както е видно.

До сега не съм видял да обработват метал с пили и рендета и да не се налага никакъв кит.

Работата продължава не без леки скандали в сервиза.

На една от снимките майстора е седнал и заварява върху една от стелките.

Доста е добър и си затворих очите на момента.

Днес след кратка проверка, го заварих да обработва метални листове с ъглошлайф и какво да видя, половината мокет от колата е целия охвърлян със стружки и на дупки!!!

Пречерня ми.

Май 07, 2018, 20:22:24
Отговор #305

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Без коментар!
retrobs.com

Май 07, 2018, 21:03:40
Отговор #306

Активен rosen sn

  • Публикации: 470
Истината е, че пакистанци и индийци са 100 пъти повече от нас като население и са самородни таланти като нас , правят от нищо нещо, ама умножено по 100
 упорити са като магарета и няма кой да ги спре
черни , мургави, неуки , но талантливи
 с малко повече контрол могат да направят чудеса

Май 14, 2018, 19:23:53
Отговор #307

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Без коментар!

Аз имам един-калпава работа. Защо колата се прави от пакистанец?

Май 14, 2018, 19:43:06
Отговор #308

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Аз имам един-калпава работа. Защо колата се прави от пакистанец?
Ами,до колкото разбрах колата се "кърпи" извън Бг ... някъде по емирствата.
retrobs.com

Октомври 14, 2018, 18:34:42
Отговор #309

Неактивен phant0maz

  • Публикации: 13
Добър вечер на всички. Имам няколко въпроса относно подготовката за "борба с ръждата".

1. Каква ламарина да избера преди да започна с кърпенето. Не говоря за дебелина, а за тип. Има ли значение всъщност и защо? Всяка черна ламарина от склада за метали ще ми свърши работа ако приемем, че в последствие стъпките по антикорозионното и защитаване са спазени правилно?
2. Как да съхраня ламарината? Забелязал съм, че обикновено листът е леко мазен. Почистване с кореселин достатъчно ли е? Трябва ли да се шкури преди това?
3. Може ли да изкажете мнение за и против цинковите препарати за студено поцинковане. В частност Зинга - ако приемем, че работим със "свежа" ламарина /изрязан е детайл, който ще се превари/ необходимо ли е да се награпави предварително. 3.1 Ако около изрязаната изгнила ламарина почистим със шкурка тази част по която има само ръжда, може ли да разчитаме, Зингата ще се справи с останалата ръжда в порите на метала?
4. Ако се сменят прагове - правилно ли е преди да се затворят, повърхностите на новите прагове да се обработват със споменатата Зинга, да се почистват местата на бъдещите точкови заварки, и след което вече нямаме достъп до кухината какво може да се направи ,за да не остане прагът единствено студено поцинкован? Удачно ли е всъщност да не се слага следващ слой, а да се пристъпи към пълнене на кухините с тип парафинов продукт? Ако преди затварянето цинкът се покрие с грунд, при заваряването грундът прегаря и става на мехури или се пали, което всъщност предизвиква предния ми въпрос.
5. Чел съм мнения против нанасянето на битумен или другия вид покритие по пода на купето. Единствено епоксиден грунд и херметизиращ слой където се застъпват няколко листа или около лонжероните. Какво мислите?

П.П. Искам да споделя един линк. Може да е интересен за някого. За мен беше доста пояснително.