Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322027 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2018, 16:00:25
Отговор #310

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
1.Студеновалцована черна ламарина, за предпочитане е от голям доставчик, примерно юпитер стомана. Просто там я съхраняват правилно. Дребните търговци я оставят да ръждясва и ти я продават вече ръждива.
2.Ако е мазна, нищо друго няма нужда да правиш за съхранение. Държих я на сухо и закрито и това е. Ако не е мазна, може да си я намажеш сам.
3.Студеното поцинковане върши работа. Преди обработка с цинков грунд, е хубаво да се ошкури, да лъсне... прави се с цел да свалиш окисния слой по повърхноста на метала и да може цинковия грунд да влезе в реакция с него. 3.1, да, справя се с останалото в порите.
4.Да, правилно е да се обработи преди да се затвори, след това може да се пълни направо с парафин. Виждал съм и други грундове да се слагат, но изгарят, което е по лошо палят се вътре.
5.Нищо чудно да си чел мое мнение, щото съвпада. Битума не търпи промените в температурата, зимата се пука. Бих предпочел грунд, херметик за снадки и шевове, ако говорим за дъното и подкалници, не много дебел слой шагре и отгоре върху него боя по избор. Или ако няма да се бият камъчета, може боята направо върху грунда. Но всъщност именно боята запечатва, грунда само свързва метала и боята.

Октомври 18, 2018, 16:43:34
Отговор #311

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Имам няколко въпроса
1 Какви продукти да използвам против ръжда ?
2 Един приятел химик ми каза да боядисам колата с някаква боя 3 в 1, той така боядисал Москвича си и не ръждясвал, някой пробвал ли е с такива бой?
3 Бяха ми донесли някаква киселина, която маха ръждата, не искам да правя експерименти и да пробвам върху колата, става ли да я сложа върху ръждата?
4 Понеже ще заварям доста ламарини, може ли да ми кажето с какво да сложа върху цялата кола да не ръждясва?
Извинявам се за малоумните въпроси, но не съм химик и не знам почти нищо свързано с ръждата, и нейното обработване.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Октомври 24, 2018, 11:52:51
Отговор #312

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
В случая обаче, само с извинението не става, въпросите ти са толкова объркани, че не знам как да им отговоря. Айде, ще се пробвам, ама мисля, че няма да ти дадат желаната яснота.
1. Против ръжда е много обширно понятие. За премахване е едно, за защита е съвсем друго. Ако искаш да премахнеш корозията от детайл, първо трябва да чистиш, чистенето става според случая. В големи обеми се прави с пясъкоструйка, в по малки е по удачно с ламелен диск на флекс. Може би ако пуснеш снимка на това, което искаш да чистиш, ще може да съм по полезен.
2. Не бих препоръчал 3 в 1. Трите продукта които са смесени, поотделно работят по добре. А дали ще ръждясва пак или не, зависи от още много неща.
3. Зависи каква е киселината. Зависи и каква е ръждата.
4. Не мога, щото изобщо не разбрах въпроса.
То не е необходимо да си химик, за да знаеш какво трябва да се направи за ръждиво купе. Всичко е въпрос на знания и опит.

Октомври 24, 2018, 16:09:45
Отговор #313

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
По т. 3, тази "някаква киселина" вероятно е фосфорна - повечето класически ръждопреобразуватели са базирани на нея, така че не се чуди.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2018, 15:55:56
Отговор #314

Неактивен phant0maz

  • Публикации: 13
https://bg-restavrator.com/page/view-post?id=55

Видях, че съм пропуснал да сложа линка, за който говорех.

Ноември 09, 2018, 18:53:42
Отговор #315

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако използвате ZINGA или цинков спрей по-добре заварявайте с медна тел защото цинковото покритие се взривява при определена температура и разваля точковата заварка.
retrobs.com

Ноември 09, 2018, 20:08:09
Отговор #316

Неактивен phant0maz

  • Публикации: 13
Ако използвате ZINGA или цинков спрей по-добре заварявайте с медна тел защото цинковото покритие се взривява при определена температура и разваля точковата заварка.

Дори ако почистим с плоско свредло ли е препоръчително?

Ноември 09, 2018, 20:16:00
Отговор #317

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако и двата панела са с цинково покритие -Да ... не,че не става ама трябва да прегорите цинка в първия стадий на заварката и после да повтаряте ... става трудоемко и ГРОЗНО.
Заварка тип "лястовиче гнездо"  :))
retrobs.com

Юли 17, 2019, 15:58:35
Отговор #318

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Гледам има едни "коралови" дискове за ъглошлайф - идеята е да свалят боята и ръждата от ламарината, но самата нея да не "ядат" . Около 20лв е един такъв диск... Въпросът е някой ползвал ли е и доволен ли е от тях ? Мисля, че има различна твърдост - ако можете да предложите коя би била подходяща за дебели бои и китове :)

Юли 17, 2019, 17:39:51
Отговор #319

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Сашо,аз пробвах на Шкодата един такъв на 3М.Чисти ръждата,но като понатистеш яде и от ламарината.Ако е повърхностна ръждата и да няма големи язви ще ти свърши перфектна работа.А и сравнително издържа доста търкане,докато свърши.