Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 324576 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2020, 02:01:22
Отговор #340

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
   п.п.  Тази "смазка" е за "авиация и военна техника" а и на Калашника няма боя - има "гореща черна оксидация", която има нужда от смазка.

Авиационната и военната техники са извън земни и този матреал няма приложение другаде.
До колкото разбрах, говорим за предпазване от корозия, а не с какво покритие е Калашника.
Има и с оксидация, има и с паднала такава. От много служба. ;)

Колега S15, няма как да те подмина тук. Не съм писал в темата за Маздата, но я следя и се възхищавам. Браво!


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2020, 02:33:58
Отговор #341

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
           Немо, не забравяй, че аз също чета форума.
В нито един момент не съм забравил това  ;)
Между впрочем, работи ли ти Линкълна?
Относно тоя въпрос най-вероятно ме бъркаш с някой друг.... ;)
Някога се твърдеше, че земята е плоска. После стана кръгла а сега пък била куха?! Гледната точка се определя от знанието а то никога не е достатъчно
Абсолютно си прав,както е казал някой си "Аз знам,че нищо не знам"
Обаче аз лично знам,не само знам,ами и съм 100% сигурен,че устойчивостта към корозия на едно перфектно боядисано желязо ще се увеличи многократно,ако същото желязо е намазано с грес (просто пример)  :) А може да го посипваш със всякакви мизерии,кал,вода,каквото се сетиш..... ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 02, 2020, 03:18:26
Отговор #342

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Относно тоя въпрос най-вероятно ме бъркаш с някой друг.... ;)

          Аз често греша и то за много неща. Но за това, не.   (Изпратени до: S15 -: Юли 30, 2017, 22:10:17)

          Интересното е, че всички пишем на български, но сякаш същността на текста се губи някъде.
          Нека всеки да реши за себе си как да постъпи. Проблема е, че отговора ще дойде след 5-10 години  :D
          Но аз пак не разбирам как така като не си мажем покривите с грес те не ръждясват? Може би защото са боядисани?  >:D

Януари 02, 2020, 09:35:14
Отговор #343

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ма да! Поздрави, Ники!
Давам пример с оръжието. Там ръжда беше недопустима! Всичко останало е на заден план.
п.п. за тези, които не са ходили в казарма.
Внимавайте много с ГОИ 54 , гледайте си кожата на ръцете да няма открити рани , язви екземи. Давам
мой личен пример от казармата от преди точно 30 години. В Плевен  след третиране с тази смазка на наранен пръст
на най горната му фаланга ми падна нокътя. :-\ :'(

20 дни на превръзка докато порасне нов. Смазката съдържа галванизани директни метални субстанции.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 02, 2020, 11:23:11
Отговор #344

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
За много години живи и здрави.
Относно смаската ГОЙ-54, за да има ефект от нея оръжието и техниката трябва да са в сухи помещения.
Тази смазка е само за метални изделия които ще се съхраняват, а не които ще се използват. Тя е идеална да си запазиш някой нов калник в гаража да не изгние докато чака своя ред.
Това е което аз знам за ГОЙ-54.
Успех в борбата с ръждата на всички.
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Януари 02, 2020, 17:28:20
Отговор #345

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Но аз пак не разбирам как така като не си мажем покривите с грес те не ръждясват? Може би защото са боядисани?  >:D
Човече,много те моля престани с тези покриви!
Обясни ми каква е приликата м/у покрив,дето слънцето го грее и вятърът го духа ,и затворен профил някъде по пода на автомобила,който затворен профил има почти никакво проветрение и малко или много е постоянно влажен?
Новите врати вътре боядиса ли ги?Или са на транспортен грунд?
Обясни ми една врата,затворена с найлон и тапицерия от вътр.страна колко интензивно се проветрява?
Значи цял свят консервира кухините в автомобилното купе с вакси,обаче през 2019 наш Иво обяснява колко са се объркали всички... :-\
Гарантирам ти,че колкото и мизерия да се събира в/у парафина е 100 пъти по-добре  тая мизерия да е в/у парафина,а не в/у боята/грунда.
До инфаркт ще ме докараш.....  :'(
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 02, 2020, 20:15:03
Отговор #346

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg

          Но аз пак не разбирам как така като не си мажем покривите с грес те не ръждясват? Може би защото са боядисани?  >:D

Не знам,за кои покриви пишеш,но ако е за автомобилните ,обяснението е просто - никой няма да навреди сам на егото си,като си кара лъскачката полепнала с прах и перушина.
Аз съм виждал,не само ръжвив но и пробит от ръждата таван на Голф 3,внос от Австрия.
Консервационната вакса е много добър и отлично функциониращ продукт,незнайно защо ползван от всички автопроиздодители.
Докато проникването на влага в праговете е нормално - минимум конденз,от въздуха,малко ми е неясно как там ще се пълни с прах,в шаситата на различни джипки е нормално,ма в автомобилен праг,се случва,чак като вече е изгнил.

Януари 02, 2020, 20:34:19
Отговор #347

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Оххх, немо!     Толкова нерви за един парафин.    А и не си прав, че "Иво обяснява колко са се объркали всички". Ти ме попита дали съм сложил вакса в Маздата.
Казах не, а ти пак ме пита защо. Еми обясних си съображенията и не съм агитирал никой да ме следва. Моля внимателно прочети първият пост от 76 страница! Моля!

        Така или иначе това е нещо, което всеки ще направи според свойте убеждения. Пък и това са просто коли. Кой иска колата да го надживее? Няма да е честно  ;D

п.п. Това за покрива е само закачка, и ... никакви инфаркти!   ;D



Януари 02, 2020, 20:48:39
Отговор #348

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Яснооо,трябва проектантите и инженерите от автомобилните фабрики да се подведат под отговорност защо използват технически парафин за консервация!
Тая топла вода дето са я открили май за някой е гореща? :)
retrobs.com

Януари 02, 2020, 20:53:56
Отговор #349

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Яснооо,трябва проектантите и инженерите от автомобилните фабрики да се подведат под отговорност защо използват технически парафин за консервация!
Тая топла вода дето са я открили май за някой е гореща? :)


         Румба, точно "Тая топла вода" те "храни". Не говори лошо за инженерите  :winktongue: