Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322176 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2020, 21:05:36
Отговор #350

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679

         Румба, точно "Тая топла вода" те "храни". Не говори лошо за инженерите  :winktongue:
Колега,подменяли ли сте панел (праг,колона,греда ... ) на автомобил претътпял ПТП .... консерванта си стои непокътнат и чист за толкова години ... дори се налага да го измивам с обезмаслител за да започна монтажа на новите ... а отдолу е само фабричния праймер?! Аз съм ЗА техническия парафин!
retrobs.com

Януари 02, 2020, 21:13:15
Отговор #351

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Значи тук, някой хора се опитват да откриват топлата вода! Не съм тенекеджия или бояджия, но опита ми в авторемонта прескача вече 30 годишен профисионален стаж! В тези 30 години, съм видял и 2 и 200! Много мои приятели, се занимават на изключително високо ниво в ремонта на аавтомобилни каросерии, и по-добър начин, от запазване на автомобилни кухини от корозиия от парафина няма!Слушайте Румбата и Немо, не се правете по-умни от хора, които са се доказали в тази област! Лично моята кола, а и ежедневките, са набити с литри парафин! Във всички възможни кухини!И така ще бъде!

Януари 02, 2020, 21:36:29
Отговор #352

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Все ми е тая когато някой прави собствената си кола дали държи на качество ... но когато клиент плаща за извършена работа това трябва да се гарантира!
retrobs.com

Януари 02, 2020, 22:07:19
Отговор #353

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Все ми е тая когато някой прави собствената си кола дали държи на качество ... но когато клиент плаща за извършена работа това трябва да се гарантира!
Именно!За другото Румен е прав - всеки прави собствената си кола, както му е кеф! Лично моите коли, искам да ме надживеят, достатъчно съм дърт, а имам наследници, които милеят за тях и знам, че в тяхно лице имам достойни последователи!
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 22:11:02 от michev »

Януари 02, 2020, 23:55:42
Отговор #354

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Внимавайте много с ГОИ 54 , гледайте си кожата на ръцете да няма открити рани , язви екземи. Давам
мой личен пример от казармата от преди точно 30 години. В Плевен  след третиране с тази смазка на наранен пръст
на най горната му фаланга ми падна нокътя. :-\ :'(
20 дни на превръзка докато порасне нов. Смазката съдържа галванизани директни метални субстанции.

Киро, точно така, гадна гняс е това, при неправилно боравене.
И при мен примера е точно отпреди 3 десетилетия, и точно от ГОЙ-ските наличности на нашето любимо, и отдавна ликвидирано НШЗО, и точно от смазване на АК.
И аз по сходен начин, след като си пипнах лицето с пръсти намацани с това при почистването на Калашника, изглежда през някоя стара раничка/коричка, си вкарах субстанция да ми влезе в кръвта.
В резултат ми се появиха веднага гнойни пъпки по цялото лице, дето си седяха там 2 седмици, докато спихнат.

Иначе Линкълни по Форума има 1-2 бройки, хаха.
Колегата Бурян доскоро караше един 2010 модел Навигатор, а майстора на американки Сашо от сервиз Кобра 2, вече 8 година кара един 1998 модел Конти Марк 8, който аз лично му намерих и докарах от събърбията не от другаде, ами на Лондон.
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 00:01:57 от USfan »

Януари 03, 2020, 12:26:53
Отговор #355

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
В подобни дискусии се ражда истината или поне всеки си прави изводи и тези , които не са толкова запознати могат да направят своя избор как да консервират  колата си !

Аз пък искам да попитам , вероятно е обсъждано някъде из форума, но се съм срещал. Та въпроса ми е когато си миете колите в автомивка  с безконтактно миене, ползвате ли пяната или там каквато в химия за измиването на колата си или миете само с вода ?
Какво е мнението на хората във форума по въпроса с ползването на химикал за безконтактно  миене?

Януари 03, 2020, 18:14:23
Отговор #356

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нямам преки впечатления, но ако се вземе предвид, че тази химия разгражда мръсотията, и то доволно добре, то вероятно е доста агресивна.Лично аз си мия сам колите, използвам обикновени препарати за миене на чинии, имам си хубава четка, направил съм си маркуч с накрайник със 7 вида струя.Когато съм разговарял с приятели автобояджии, всички казват да се избягват такива автомивки.

Януари 03, 2020, 18:22:13
Отговор #357

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Разговарял съм с няколко собственици на автомивки и те твърдят,че този препарат разгражда само органични мазнини ... обаче дали използват безвреден и скъп или евтин и калпав си знаят само те.
retrobs.com

Януари 03, 2020, 21:25:09
Отговор #358

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Нямам преки впечатления, но ако се вземе предвид, че тази химия разгражда мръсотията, и то доволно добре, то вероятно е доста агресивна.Лично аз си мия сам колите, използвам обикновени препарати за миене на чинии, имам си хубава четка, направил съм си маркуч с накрайник със 7 вида струя.Когато съм разговарял с приятели автобояджии, всички казват да се избягват такива автомивки.

Утре пускам маркуча от 5тия етаж и пред блока става пързалка :)))

Въпроса ми е, защото доста редовно минавам Бенца през мивката с оглед да пада химията ръсена по пътищата, гледам да държа колата да не побелява, но се чудех дали да ползвам скапаната химия или само вода ....

Януари 04, 2020, 02:35:03
Отговор #359

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Може ли снимки на маркуча с накрайник за 7 вида струя?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!