Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 325725 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2020, 07:44:16
Отговор #380

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
       Ако говорите за това - нищо не става




Не, не говоря за това.Ще снимам едно и ако успея, ще кача снимките.

Април 23, 2020, 20:13:24
Отговор #381

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Оказа се,че ми е ниска компютърната грамотност и не мога да кача снимки,или поне не директно от моя компютър.


Април 23, 2020, 21:00:08
Отговор #382

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Ще опростя малко нещата като кача една снимка




      Това ще да е! На практика е същият материал като другото за бормашина или гриндер. Това може и да е по-полезно заради голямата контактна площ.

Април 24, 2020, 19:30:39
Отговор #383

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Ми,не баш... Това е за ъглошлайф. Както писах,препъръчвам за бормашина - диска е около 150 мм диаметър. Вюрт предлагат лилави и червени,като червения е по- агресивен.Както казах,работи чудесно при повръхностна ръжда,премахване на покрития от метала и подобни дейности.
Разбира се, това е лично мнение и никой не е длъжен, да е съгласен смен.

Септември 08, 2020, 10:36:03
Отговор #384

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Какво ползвате успешно и дълготрайно за запълване на фуги и снадки в ламарините по купето? Някъде четох за полиуретан за стъкла, на други места виждам че има специални уплътнители зс каросерии. Кое е по добро и дълготрайно, щото за полиуретана четох че не държи на слънце?

Септември 08, 2020, 13:11:16
Отговор #385

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Анди,ако имаш предвид кухини, прагове и т.н., виж тук:
https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7603.0.html

Поздрави!

Септември 08, 2020, 14:04:39
Отговор #386

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Нямам предвид кухините в праговете, а около заваръчните шевове след кърпеж и изграждане на панели. Там където се съединяват съм виждал да ги мажат с каросериен силикон, някакво Боди беше. Но не ми се ще да ползвам Боди. Някои ползвали полиуретаново лепило за автостъкла. Дали е удачно или има и други по-качествени материали?  Гледам един Новол Гравит  630, мисля че е добър.

Септември 30, 2020, 19:39:54
Отговор #387

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Нямам предвид кухините в праговете, а около заваръчните шевове след кърпеж и изграждане на панели. Там където се съединяват съм виждал да ги мажат с каросериен силикон, някакво Боди беше. Но не ми се ще да ползвам Боди. Някои ползвали полиуретаново лепило за автостъкла. Дали е удачно или има и други по-качествени материали?  Гледам един Новол Гравит  630, мисля че е добър.



Аз ползвам Гравит  630 на Новол и съм доволен, това е лепило и е много по добро от полиуретановия уплътнител но е по скъп.

Септември 30, 2020, 19:46:49
Отговор #388

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693


Аз ползвам Гравит  630 на Новол и съм доволен, това е лепило и е много по добро от полиуретановия уплътнител но е по скъп.
Е,има и по 60-70 лв. за килограм-кутия .... кой каквото може да си позволи  :)
Важното е (писал съм няколко пъти),че тази маса трябва да е еластична и да не се влияе от климатични условия (топло-студено).
retrobs.com

Октомври 16, 2020, 13:49:30
Отговор #389

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Колеги, трябват ми 1-2 бързи съвета до довечера (16 октомври). Обработвам задните калници най-вече от долната страна. Има обаче още довършителни заваръчни работи, които ще се правят едва другата седмица и затова бих искал да ги предпазя дотогава от морската влага. Имам на разположение 2 преобразувателя на ръжда: "Ферропротект" и "Селт". И двата са на базата на фосфорна киселина. Смятам да потърся и "Вюрт" на водна основа, но още го нямам на разположение, а е добре още утре да намажа ъглите. С кой от трите мога да обработя повърхностите? След приключване на заварките смятам да използвам само Вюрт и след него епоксиден грунд Новол, фин полиестерен кит Боди  и боя.

Втори въпрос относно нанасянето на Ферропротект от вътрешната или дори от външната страна на нови прагове преди заваряване. Може ли някой да каже дали е удачно за противокорозионна защита и дали би пречел на заваряването? Оказа се доста агресивен, защото го изпробвах за почистване на резбата на разни болтчета и направо им разказа играта. Понеже не знаех, колко време трябва да стоят в препарата, ги оставих 2-3 дена и резбата буквално беше разядена. Никъде нямаше инструкция за времетраене. И сега не съм сигурен дали този препарат няма да навреди на праговете особено в точките на заварка. Праговете са правени преди доста години по спомен от 1.2 мм ламарина...