Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321968 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 16, 2011, 09:40:29
Отговор #40

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Този проблем го има наистина и това е от хлора във водата. :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 16, 2011, 16:05:14
Отговор #41

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Тъй като темата стана интерестна и получителна искам да ви запозная и с някои не по-малко важнифинални антикорозионни покрития.Искам да препоръчам за подкалниците шегрен който е много здрав,има страшна адхезия и наистина е гумен,а и с времето си остава такъв ;)За разлика от много други които стават на камък и се белят.Този продукт го ползвам 6-7г. :)Доказал се е при мен. :)

Добре се разлива и може да се пръска боя върху него.Позволява да се  постигне заводска структура от долу. ;D


От вътрешната страна на врати,прагове,вежди препоръчвам течен парафин.пръска се след боя ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 16, 2011, 17:10:32
Отговор #42

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Да,парафинът на Novol е добър....Хубаво е да се затопли преди употреба,примерно към 40гр. Така става по-течлив и може по-лесно да влезе във фугите....Ако тряа да се вманиачаваме бих направил 2-кратно пръскане с парафин,с пауза м/у пръсканията поне 24 часа.....
 
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 16, 2011, 21:21:40
Отговор #43

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
п.п.Таране,може да сме се отклонили от темата,ама я виж к'ви сме възпитани.... 

В,това да сме възпитани няма нищо лошо  :) :),верно,че в днешно време простотията е по-модерна...
Отклонението е пак полезно-споделяйки впечетлението от различните материяли,няма да е необходимо всичко да откриваме сами.Монца ме изненада с добрите думи за шагрена на Боди-в последно време от техните продукти ползвом само контролния спреи и спрейовете за брони и парафина,че е по течен и ледно се пръска в кухините с маркуча.
На Новол плзвам полиестерния шприцкит,полиуретановите уплатнители,епоксидвия грунд.Китове Кар системс,Мипа и един Американски,полу течен.Филер предпочитам на Мипа,засега не ми е правил проблеми.
В моментиа ползвам база на Дюпонт.

Април 17, 2011, 01:22:22
Отговор #44

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Понеже ме светнахте за разни неща, за които не бях се сещал чул или чел, за благодарност ще ви светна какво правя с течния парафин на някой места - паля го O0, така се разтила максимално и запълва всичко много по-добре, като остава и максимално гладък... ;D  Само да не стане някой пожар и аз да съм виновен после, ей,... ;)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 17, 2011, 09:52:54
Отговор #45

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
BuGmaN радвам се,че си научил нещо са себе си. :DАз лично така съм си представял един форум. :DДа пишат по темите хора които са мнооооого в час и да бъдат полезни на тези които четат за да научат нещо.Защото когато пише нещо" някой си"  което е чул само  може да заблуди друг който чете за информация :D ;DТолкова нерви изхабих,че.... :'( Поздрав!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Немо препоръчвам ти парафин на 3М. ;DНе е много по-скъп,но е много по-добър.(като заводския е) ;DСнимал съм този,защото нямаше 3м ски.Но за гумата ти препоръчвам този на снимката. :D
« Последна редакция: Април 17, 2011, 10:11:47 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 17, 2011, 13:55:54
Отговор #46

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Тая тема определено стана много полезна и интересна.
Благодаря ви,за което.
Аз като любител научих доста неща  ::)

Април 17, 2011, 20:44:10
Отговор #47

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Една дребна хитринка,която използвам при кърпене:листът ламарина(нов),от който ще си режа парчета за кърпенето го почиствам(обезмаслявам) от едната страна,тегля му една шкурка и го грундирам с фосфатен грунд.Така едната страна на кръпката,която остава откъм място,невъзможно за достъп впоследствие е защитена.Фосфатният грунд не пречи на заварките и даже да прегори някъде все пак е по-добре,отколкото да пляснеш гола ламарина.
Другият хубав продукт за подобно нещо е цинков спрей.Ползвал съм такъв на Вюрт и на Карсистем.Вторият определено е по-добър.Прегаря покрай заварката съвсем незначително и гори точно както гори цинка,т.е. наистина има доста високо съдържание на цинк в него.......
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 17, 2011, 21:13:18
Отговор #48

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Като се заговорихме за цинк мога да препоръчам уникален кит с цинк.Произвежда го фирмата Стандокс. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 17, 2011, 21:35:58
Отговор #49

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не виждам какъв му е смисъла...?От кита се иска да има добра адхезия,да не се сляга,да не се пука,да се обработва лесно и т.н.Ако намекваш за някакви антикорозионни свойства заради наличие на цинк в кита......не мисля......
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001