Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322092 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2011, 20:49:21
Отговор #60

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Това за глазорит ли имаш впредвид. Така са ми казвали търговците на Клар. ;)Това не ме интересува толкова,по-важното е че продукта е добър. :)

И,при него ли важи правилото,да не се полагат полиестерни и епоксидни продукти?

Април 20, 2011, 20:55:13
Отговор #61

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Би трябвало. ;)Ползвал съм го на голи детайли, както от вън така и от вътре. :)Важи

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 20, 2011, 21:22:55
Отговор #62

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Така са ми казвали търговците на Клар.
Прати им много здраве от Русе  ;D Klar е някаква българо-румънска история,която ползва(ше) ноу-хау от DeBeer/Valspar.За бюджетен продукт стават.....Имах такъв микс(воден) преди R-M-ма.С удоволствие го разкарах..... >:D

Иначе по темата:за мен е достатъчно предварителната обработка на това,което ще се заварява с фосфатен грунд или цинков спрей,и после парафин......а най-перфектно може би е калайдисването,но то е скъпичко,сложно и трудоемко.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 20, 2011, 21:39:53
Отговор #63

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Водната им е трагедия.Нито покрива,нито цвет има,нито съхне ...страшна работа. :)Иначе конвеционалната не е за изхвърляне при липса на голям избор. :(
Доколкото знам( работил съм две години с клар)наистина имат нещо общо с Глазорит не,че са толкова добри. ;)Тя се произвежда в Букурещ съвместно с оргахим.Ти там в Русе по-добре би трябвало да ги знаеш. ;)Да си кажа честно не ме интересува.Пуснах нещо за да освежа темата.Нещо с което съм работил. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 21, 2011, 12:10:42
Отговор #64

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Цитат на: BuGmaN
Самите места на които ползвам тая система са затворени кухини и, ако огънят не изгасне сам, когато се затвори с парцал или нещо мястото от където взима въздух - си гасне, понякога си гасне, просто, като духнеш с уста, може и да се пусне малко "CO" от бутилката на телоподаващото или от пожарогасител...
Преди да заваря панел, който остава затворен, след надирането със шкурка 60-80 го поцинковам, чакам мин. 24часа, грундирам с епоксиден и след мин. още 24часа заварявам. Цинка на "Зинга" е намазан дебело с четка на поне 2 ръце и накрая заварявайки е голяма мъка и пукане. Покритията изгарят на самата заварка, но тя пък е направена с тел, с антикорозионни своиства, а и самата заварка си  се окислява и държи на корозия. Накрая през разни сервизни отвори се пръска още веднъж с грунд и препарат за кухини...
Цитат на: Monza

Колега доста си скаран с Авторепаратурата. Както писах в по-горните постове,че ми се иска да се пише качествена информация,а не  някакви абсурди. Как може да пръскаш в/у цинга епокси С тази твоя технология освен, че дишаш витамини в повече и че отслабват заварките нищо друго не се случва. Един ред нямаш смислен. Виждам,че си самоук,но "светкай" колегите в простотии.
 Отностно парафина е достатъчно да се затопли(става по-рядък) и той прониква и в най-недостъпните места. :)Шкурка р-60 в автобояджииството не се използва. :)За да се получи здрава заварка ламарината трябва да бъде почистена от вътре и от вън. :)Тези грундираници на самата заварка само пречат за качествена и красива заварка. :)Да не говориме,че след плюваницата отвътре това което  изгаря прави сажди и пречи  на адхезията за следващите пръскания от вътре. :)Препарати се полвзват в селското стопанство,в битовата химия и т.н., но не и в авторепаратурата. :)
Мисля,че не съм изпуснал нито едно изречение. :)
Monza, какъв е тоя тон към колега бре, надрусан си от някоя химия, нещо, така се държиш с колегите, боядисъл съм ти нещо кофти, не понасяш конкуренция или нещо друго?
Monza в авто-бояджийството шкурка 60 не се използва - да, но тука мисля не говорим за стандартно боядисване, а за боядисване и антокорозионна обработка на ретро-автомобили, което са различни неща. Верно е, че покритията пречат на заварката да изглежда добре, но с малко повече опит и няколкократно, повече отделено време здравината е налице...  И на мен ми се иска да се пише качествена информация, затова и ти се връзвам да обяснявам, без да ти казвам, че не трябва да посягаш на ретро-автомобил, не и с тези технологий, не и с тези знания. Всяка фирма, произвеждаща авто-репаратура предлага техническа литература, където има описания на продуктите,  как и кога се използват, при какви условия и т.н.(говоря за фирми, като Глазорит и 3М), отделно, когато се налага да правя някоя по-изхакана система, трябва ми някаква техническа или друга информация за даден продукт, която липсва или не е ясно описана в техническото ръководство се консултирам с техническият отдел на фирмата вносител за България и заедно решаваме проблема. Да самоук съм, такива бояджии като тебе ме карат да се занимавам с това, ако се отнасяхте отговорно към работата си и знаехте как да боядисате ретро-автомобил - нямаше да се налага да се занимавам и с това... ;) Не говори повече, такива щуротии, щото не ти прави чест и вместо да печелиш клиенти - ти губиш. За боядисване и антикорозионна обработка на стандартни автомобили, тоест на, такива на които не е необходима дългогодишна гаранция на покритията, можеш да научиш как става с какви химии и как се използват в сервизите на BMW и Мерцедес, там, когато се налага, не само, че изпалзват епоксидния грунд, а  дори калайдисват (калайдисваха до скоро, вече има по-добри технологии), а колкото до ретро-автомобилите ще трябва още да практикуваш и четеш...   ;D

Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 21, 2011, 17:18:34
Отговор #65

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Аз не пиша за да печеля клиенти,а за да вразума такива като теб самоуци. :oМене са ме учили светила в областта.А ти на дали си имал възможноста да се ръкуваш с такива хора.На изпит си ти при мен,а не аз на теб приятелю :oМежду другото тази тема стана интересна, защото имаше много снимки и клипове точно по всички въпроси качени от мен на момента от личния ми архив,а не свалени от интернет. :oДа неговориме ,че за самата идея си оставих работата и почнах някакъв си калник и направх клипче за да разбере и човек който не му е работа.Една снимка не сте качили и само това онова.Така и баба знае. :oПрегледаите постовете,че от това самочувствие....без покритие. :o
Направих каквото можах.Дойде ми до гуша. :'(
Аз казвам чао на тази тема! :(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 А ти BuGmaN продължавай да си палиш парафина и да заваряваш в/у грунд и да пълниш на хората главите с глупости.... :o
Трагично е положението!

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 21, 2011, 20:17:09
Отговор #66

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
можеш да научиш как става с какви химии и как се използват в сервизите на BMW и Мерцедес,
Цитат



Сега....не,че нещо,ама като кажете "сервиз на BMW" или "сервиз на Мерцедес" все едно говорите за технологии от НАСА....което няма нищо общо с действителността....по простата причина,че всичко е въпрос на оборудване,желание и хора!!!
Виждал съм покъртителни неща от фирмени сервизи,ама няма смисъл да се коментира и да се мерят виртуални......биели(пардон,мотовилки  :D)....така че давайте по-кротко......

« Последна редакция: Април 22, 2011, 12:20:29 от Speeder »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 21, 2011, 20:24:47
Отговор #67

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Нещо съм се омотал с цитатите  ::) тука няма ли редакция на мнение или аз не я намирам?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 21, 2011, 22:41:26
Отговор #68

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Нещо съм се омотал с цитатите  ::) тука няма ли редакция на мнение или аз не я намирам?
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,820.msg10525.html#msg10525

Април 22, 2011, 00:26:47
Отговор #69

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Опа, още един засегнат... :P нещо стана много лична тая работа, ще земе да стане пре-интересна темата  :)), но стига вече, че разваляме форума с простотии.  O0
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url