Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321977 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2011, 13:26:08
Отговор #70

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Колегата Monza искаше снимков материал - дано, този го удовлетвори. Снимките са част от възтановяването на 4 врати, заминали им бяха всички долни ъгли - и отвън и отвътре, някъде към 16 детайлчета, а имаше и работа по рамките и дъната на някой. Клиентът не държеше да са перфектни за да станат по-бързо и евтино, но резултата не беше лош. Вратите бяха предварително пясъкоструени и грундирани с епоксиден грунд:







Пука, мука при заваряване - цинка не се жали,  на следващата снимках парчето се набива мокро за да влезе правилно, след, като исъхне, тогава се заварява...








По-нататък следват още едно поцинковане, грундиране, боядисване, а отвътре и препарат за кухини... :)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 25, 2011, 15:46:01
Отговор #71

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Нещастни администратори,защо изтрихте мнението Smooth_Dog бе!С неговото изказване не е обидил никой и нищо лошо не е казал!Тази тема е мое раздвижване и искам да се истрият всички мои мнения и теми до 24ч.

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 25, 2011, 18:37:29
Отговор #72

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Понеже ме светнахте за разни неща, за които не бях се сещал чул или чел, за благодарност ще ви светна какво правя с течния парафин на някой места - паля го O0, така се разтила максимално и запълва всичко много по-добре, като остава и максимално гладък... ;D  Само да не стане някой пожар и аз да съм виновен после, ей,... ;)

Ако кажеш и как го гасиш после, никой няма да те обвинява за пожара.Ако мълчиш тогава Ти си виновен като подстрекател да знайш.

Самите места на които ползвам тая система са затворени кухини и, ако огънят не изгасне сам, когато се затвори с парцал или нещо мястото от където взима въздух - си гасне, понякога си гасне, просто, като духнеш с уста, може и да се пусне малко "CO" от бутилката на телоподаващото или от пожарогасител...
Преди да заваря панел, който остава затворен, след надирането със шкурка 60-80 го поцинковам, чакам мин. 24часа, грундирам с епоксиден и след мин. още 24часа заварявам. Цинка на "Зинга" е намазан дебело с четка на поне 2 ръце и накрая заварявайки е голяма мъка и пукане. Покритията изгарят на самата заварка, но тя пък е направена с тел, с антикорозионни своиства, а и самата заварка си  се окислява и държи на корозия. Накрая през разни сервизни отвори се пръска още веднъж с грунд и препарат за кухини... ;D
Благодаря за пояснението.И Аз предполагах нещо такова но сега смело може да пробвам.

Monza не се пали толкова приятелю.В спора се ражда истината.А за нас любителите е доста интересно и образователно.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 25, 2011, 18:46:43
Отговор #73

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
BuGman
Под "поцинковане" третиране с цинков спрей ли имаш предвид?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 25, 2011, 18:49:14
Отговор #74

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
И с какво си намазал кръпката отвътре,преди слагането?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 25, 2011, 19:34:48
Отговор #75

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Monza, единственото изтрито мнение от тази тема е един твой празен цитат, само си цитирал и нищо не си коментирал.

Това е, друго не е трито.

Ако пропускам нещо, кажи какво имаш предвид.
И аз не знам Смутт_Дог да е обиждал някой  :-\

Триенето на стойностни постове няма как да стане.

П.П. Често казано, не сме толкова нещастни администраторите. Кефим се на почти лятното слънце и се радваме, че тук се събират интересни хора :)

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 25, 2011, 20:24:27
Отговор #76

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
колеги искам дави попитам,ако може дами дадете съвет!Става въпрос как да обработя ръждасалите повърхности(пода,подкалниците,багажник,кухините)на черното рено?искам да стане максимално вечно,няма проблем за пари и какви материали ще ползвам,отпред коша съм го изчистил перфекно,намазан е с преобразувател за ръжда на виурт,и отгоре с еполксидния грунд на новол,интересуваме каква основа е наи добре да ползвам,и студеното подцинковане здраво лие?

Април 25, 2011, 20:42:01
Отговор #77

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Отиваш на бояджииски курс в Холандия на "Сикенс" и приключваш! :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 25, 2011, 20:43:34
Отговор #78

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
 :))ще ползвам сикенс или глазурит,пък дано стане нещо :(

Април 25, 2011, 20:55:05
Отговор #79

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Ама това се учи и се практикува дълго.Умря тая много отдавна! :)

<доверен сервиз на ДЗИ>