Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321992 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2011, 22:23:44
Отговор #80

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Монца, какво е това отношение? Събрали сме се тук големи хора, с общ голям интерес в областта на старите автомобили, защо трябва да нагорещяваме ситуацията? Отношенията във форума са най-нормални, както във всяка друга област, ще се появи някой човек със своите виждания - като смяташ, че са неправилни, просто го оборваш и толкова, защо се обиждаш от цялата работа, сякаш е нещо лично против теб? Напротив, показваш интересни неща, покажи на другите, че грешат и готово  :)

Април 25, 2011, 22:50:19
Отговор #81

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Аз не пиша за да печеля клиенти,а за да вразума такива като теб самоуци. :oМене са ме учили светила в областта.А ти на дали си имал възможноста да се ръкуваш с такива хора.На изпит си ти при мен,а не аз на теб приятелю :oМежду другото тази тема стана интересна, защото имаше много снимки и клипове точно по всички въпроси качени от мен на момента от личния ми архив,а не свалени от интернет. :oДа неговориме ,че за самата идея си оставих работата и почнах някакъв си калник и направх клипче за да разбере и човек който не му е работа.Една снимка не сте качили и само това онова.Така и баба знае. :oПрегледаите постовете,че от това самочувствие....без покритие. :o
Направих каквото можах.Дойде ми до гуша. :'(
Аз казвам чао на тази тема! :(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 А ти BuGmaN продължавай да си палиш парафина и да заваряваш в/у грунд и да пълниш на хората главите с глупости.... :o
Трагично е положението!
Не ви е срам!

Теми и постове няма да бъдат трити въпреки желанието на автора им, за да послужат за пример как НЕ ТРЯБВА да се използва форум който работи за да Ви е полезен а не за да компенсирате безсилието си! Най-добрия начин да убедиш някой в правотата си е като не се напъваш насила да го правиш. Освен това да си самоук е похвално по принцип, тъй като си успял да научиш и малкото което другите не са искали да ти предадат.

Както винаги след моя пост очаквам да се пише само по темата. ;)
« Последна редакция: Април 25, 2011, 23:29:31 от afx »

Април 26, 2011, 00:39:51
Отговор #82

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Студеното поцинковане не е особенно механично здраво - за по-добра адхезия иска старателно надиране с едра шкурка, а най-добре си хваща върху бластирано и ръжда, електрокатодната защита се получава само, когато цинка е нанесен директно върху метала. За да предпазим от механичо влияние цинка, можем да го грундираме, от грундовете, едни от най-здрави, трайни, издържащи на UV лъчи и разтворители и лесни за нанасяне с бояджииски пистолет са епоксидните, те могат и да бъдат и основа за всяка авто-боя... Интересни и здрави битумни покрития, така нареченият шагрен  има на фирмата Кар-систем, интересното е, че имат продукт, както за вътрешна защита и изолация, така и за външна... :) Цинка е Зинга, а грунда Глазорит... ;)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Юли 12, 2011, 23:06:20
Отговор #83

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Върти  ми се в главата един въпрос,на който не мога да си отговоря еднозначно......та,последният етап на антикорозионната обработка(след почистване,бластиране,грундиране,боядисване и т.н.) е обработка с вакса/парафин,или нещо мазно...т.е. омазняване на повърхностите,които искаме да защитим с някакво покритие,през което не може да прониква вода/влага/въздух.
Понеже при каквото и да е старание по старите кочини остават места,които са недостъпни за почистване от ръждата,чудя се дали такова третиране ще стопира по нататъшното ръждясване....или по друг начин казано:дали ако намажем една ръждясала ламарина с грес,тя(ламарината) ще си остане толкова ръждясала,колкото е била в момента на намазването или корозията ще продължи(макар и доста по-бавно).
Според мен процеса на корозиране ще се спре или поне много ще се забави,но ще ми е любопитно да прочета и други мнения.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 13, 2011, 01:31:13
Отговор #84

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
дали ако намажем една ръждясала ламарина с грес,тя(ламарината) ще си остане толкова ръждясала,колкото е била в момента на намазването или корозията ще продължи(макар и доста по-бавно).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Никога не може да се спре на 100%,но ще се намали в пъти което е достатъчно :)Ръждата се развива в прогресия.Това означава,че ако се намаже по късно ще е с пъти по слаб ефекта. :)Дано да си ме разбрал какво искам да кажа. ;)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Юли 13, 2011, 07:55:57
Отговор #85

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Понеже и на мен ми се въртят подобни въпроси из кухавицата,си мислех,преди парафина,дали не е добре,да се напръскат кухините с реактивен грунд-така поне повръхностните ръжди ще се пасивират.Пък по-дълбоките,дано парафина успее да спре достъпа на кислород до тях...

Юли 13, 2011, 21:19:09
Отговор #86

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги,нека споделя и аз един скромен пример.Не съм профи автотенекеджия и/или бояджия.
За парафина като антикорозионна защита имам хубави отзиви.На моята легенда за всеки ден ГОЛФ 2 ГТ имах няколко
козметични ръжди и на видно,и на не толкова видно място.
1Яко търкане с телена четка и шкурка.
2Обезмасляване с коресилин.
3Третиране с преобразувател Коростоп на Оргахим-Русе.- само на топло!
4Нанасяне на антикорозионен грунд 999на фирмата БОДИ.
5Работата на бояджията.
6Нанасяне на парафиново покритие-910 на БОДИ. Всичко това без петото направих сам.
Да чукна на дърво ,следя какво се случва ,вече 3 години и половина не виждам ръжда!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2011, 21:28:11
Отговор #87

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Иначе колегата Монца е прав- никога на 100%!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2011, 21:34:21
Отговор #88

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
E,и като прибавим това ,че е част от антикорозионната фабрична защита на много автомобили.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2011, 21:55:45
Отговор #89

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Колеги и супер БЪЛГАРИ , това е супер неприятна тема кой е прав , аз лично съм много голям начинаещ  но с много голям мерак  а мерака е като...л. ...много мерише но без пари не става. ,та аз лично познавам Monzata  но не като реставратор на стари коли а като колега от форума в които съм много от скоро и който форум  много уважавам . Та колеги аз винаги съм ви питал и съм се допитвал до вас за доста елементарни неща и за това съм готов да направим следния експеримент с моя автомобил . Ще говорим с колегата Monza да ми изкърпи и боядиса моя опел за цена която е изгодна за нас , да се направи видео материал да се сформира екип от колеги и да се разбере кой крив кои прав и нека този които е виновен да се извини на на другия.        П.П. колегата Monza съм го виждал един път и съм говорил с него петнасетина пъти по телефона.   ФОРУМ......
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 22:11:39 от pavel.velev »