Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 321985 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2011, 23:48:51
Отговор #90

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
зКoлеги, нека се конкретизирам:
ПАРАФИНЪТ е част от антикорозионната заводска защита  на много автомобили.

За100те%.  Ако през всичките направени покрития проникне кислород дори на някакво микрониво
до огнището на ръждата ,тя пламва отново .Химичната и формула е:Fe2O3.nH2O.
Това зависи както от изработката на покритието,така и от влажността на въздуха и агресията на водата.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 14, 2011, 21:34:06
Отговор #91

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Колеги,нека споделя и аз един скромен пример.Не съм профи автотенекеджия и/или бояджия.
За парафина като антикорозионна защита имам хубави отзиви.На моята легенда за всеки ден ГОЛФ 2 ГТ имах няколко
козметични ръжди и на видно,и на не толкова видно място.
1Яко търкане с телена четка и шкурка.
2Обезмасляване с коресилин.
3Третиране с преобразувател Коростоп на Оргахим-Русе.- само на топло!
4Нанасяне на антикорозионен грунд 999на фирмата БОДИ.
5Работата на бояджията.
6Нанасяне на парафиново покритие-910 на БОДИ. Всичко това без петото направих сам.
Да чукна на дърво ,следя какво се случва ,вече 3 години и половина не виждам ръжда!

Имам само една забележка-999 на Боди не е антикорозионен грунд.Продукта е описан от производетеля като уплътнител за заварки и лепило за фугите между детайлите.
Като продукти с антикорозионни своиства са описани реактивните/фосфатни грундове,епоксидните грундове и според представителите на Новол за София,техните акрилни грундове.Последното незнам дали е вярно,понеже дори да имат антикорозионни свойства,акрилните грундове на Новол не ми допадат като шприц/филер и ползвам други марки.

Юли 14, 2011, 22:24:06
Отговор #92

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ще допълня Таран за Боди 999....това нещо(по мое мнение) е пълен т_шак....след време става твърдо като камък,няма добра адхезия,а за антикорозионни свойства да не говорим.Аналогичният продукт на Карсистем е много по-добър,най-малкото е,че остава еластичен след нанасяне и изсъхване....
Въобще тия продукти за подова защита(разните антикори) на основата на синтетична гума,битум и разни други,дет не ги знам к'ви са служат за защита от вредни въздействия на вече почистената и обработена повърхност,но НЯМАТ антикорозионни свойства...!!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 15, 2011, 00:16:02
Отговор #93

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Koлеги ,грешката е моя ,номерът на антикор грунда е 959
Продуктите на Новол са хубави ,но никой не ги предлага в Смолян!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 15, 2011, 22:50:10
Отговор #94

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
За въпросния 959-нямам информация,от извесно време съм ограничил ползването на продукти на Боди...И при Новол има продукти които избягвам.Но,поне има избор.
Понеже го бях закършил с филерите (този който използвах спряха да го внасят или произвеждат) и се наложи серия от проби с неизвестен резултат,испански,немски,българо-румънски.Всеки произвадител си хвали стоката...
Та колеги,ако те доволни от някакъв продукт споделете,било кит,филер,лак,някакво допълнително покритие-като шагрена за който Монца някаде писа,че става.
Да не се мъчим с излишни проби.
И да подкрепя инициятивата с пример-напоследък ползвам кит на ЕВЪРКОТ-накаква щатска фирма-Доста странна субстанция,значително по-рядък от стандартните китове,лесен за нанасяне,не прави шупли.
Е има си и кусури,отне ми време да уцеля колко втърдител да добавям,щото като турнеш повечко и става труден за търкане.Ако протриеш филера просмуква боята в него.
Но засега го предпочитам.Преди ползвах Карсистемс Софт и Мипа Р9.
Мале къв съм писател...
Лека нощ.

Юли 28, 2011, 16:06:38
Отговор #95

Неактивен hf hpe

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
здравейте
искам да попитам някой ползвал ли е така наречените weld thru primer

този на МММ твърдят, че не е подходящ за миг/маг заваряване, идеален е за точкова заварка

вюрт пък са внасяли само 1 път техният wlenox 500 и не могат да кажат дори за какви приложения се ползва

Август 02, 2011, 17:43:40
Отговор #96

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Скоро се бях засилил да си купувам апарат за точкова заварка.Понеже това не е нещо за 100лв.  отидох да поразпитам колеги от един сервиз,където имат такова нещо.

Мнението им беше,че с такова нещо заварка става само ако 2-те ламарини са абсолютно чисти там,където ще се прави заварката,никакви пасти,грундове,даже ако ламарината е поцинкована трябвало да се очисти и цинка.По техни думи те си заваряли по добрия стар метод през дупка с телоподаващото  :)

Направихме проба с 2 ламаринки,пръснати с цинков грунд от спрей.....не стана заварка...

Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 02, 2011, 21:25:05
Отговор #97

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
цинка се заварява по метода на двоината заварка пьрвото включване на апарата е да изчисти цинка и второто включване вече е сьщинската заварка

Август 13, 2011, 12:13:35
Отговор #98

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Абе цинка не е направен да се заварява :(,  когато е нанесен електро-химично тои е към 25 микрона, тогава може и да се получи някаква, макар и несигурна заварка с апарат за точково заваряване, идеята е първата ръка да се достигнат 800гр.+ и цинка да изгори, а следващата ръка да стане заварка..., но студено положеният трябва да е 40+ микрона и вече, пука, гърми и кво ли ни още и едва ли ще се получи номерът. Има няколко производители на телоподаващи, които твърдят, че техните апарати не правили пръски и успешно заварявали подцинковано, сматам да инвестирам в такъв апарат и ще пиша как се справя, дано се справя що годе, щото съм целият в рани, дрехите ми на дупки от пръските, а някой ден може и пожар да направя  :( ... ;D
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Август 19, 2011, 22:59:26
Отговор #99

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз не мисля,че марката на заваръчния апарат ще има значение в случая,щото преди желязото да се разтопи цинкът вече е кипнал,та от там идва проблема,ама може и да греша.....като се обзаведеш с хай-чик-чирик техниката ще споделиш....

Последно като ми се наложи да сменям панели(нови ОЕМ части,поцинковани) стратегията беше следната:пробиване на дупки по периферията на новия детайл,двустранно зачистване на транспортния грунд и цинка около дупките,налагане на детайла и зачистване там,където се вижда през дупките за заваряване.....та след цялата тая галимация заварките ставаха доста по-удобно,без пукане,кипене,пръски и други мизерии.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001