Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322032 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2011, 21:48:09
Отговор #50

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
По-принцип в сервизите дори и оторизираните никой не пръска епокси на изчугваните детайли. :)Затова там има полза,защото го полагат на гола ламарина. ;)Искам да кажа отностно слягането,че твърдите китове(които по трудно се шлайфат) най-малко слягят. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 17, 2011, 23:48:41
Отговор #51

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Понеже ме светнахте за разни неща, за които не бях се сещал чул или чел, за благодарност ще ви светна какво правя с течния парафин на някой места - паля го O0, така се разтила максимално и запълва всичко много по-добре, като остава и максимално гладък... ;D  Само да не стане някой пожар и аз да съм виновен после, ей,... ;)

Ако кажеш и как го гасиш после, никой няма да те обвинява за пожара.Ако мълчиш тогава Ти си виновен като подстрекател да знайш.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 20, 2011, 08:42:27
Отговор #52

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Искам да ви препоръчам двукомпонентен фосфатен грунд на фирмата KLAR(която е под крилото на Глазорит).Този продукт е тестван от мен и съм останал с добри впечатления. :D


image uploading

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 20, 2011, 12:29:04
Отговор #53

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Понеже ме светнахте за разни неща, за които не бях се сещал чул или чел, за благодарност ще ви светна какво правя с течния парафин на някой места - паля го O0, така се разтила максимално и запълва всичко много по-добре, като остава и максимално гладък... ;D  Само да не стане някой пожар и аз да съм виновен после, ей,... ;)

Ако кажеш и как го гасиш после, никой няма да те обвинява за пожара.Ако мълчиш тогава Ти си виновен като подстрекател да знайш.

Самите места на които ползвам тая система са затворени кухини и, ако огънят не изгасне сам, когато се затвори с парцал или нещо мястото от където взима въздух - си гасне, понякога си гасне, просто, като духнеш с уста, може и да се пусне малко "CO" от бутилката на телоподаващото или от пожарогасител...
Преди да заваря панел, който остава затворен, след надирането със шкурка 60-80 го поцинковам, чакам мин. 24часа, грундирам с епоксиден и след мин. още 24часа заварявам. Цинка на "Зинга" е намазан дебело с четка на поне 2 ръце и накрая заварявайки е голяма мъка и пукане. Покритията изгарят на самата заварка, но тя пък е направена с тел, с антикорозионни своиства, а и самата заварка си  се окислява и държи на корозия. Накрая през разни сервизни отвори се пръска още веднъж с грунд и препарат за кухини... ;D
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 20, 2011, 14:39:53
Отговор #54

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Преди да заваря панел, който остава затворен, след надирането със шкурка 60-80 го поцинковам, чакам мин. 24часа, грундирам с епоксиден и след мин. още 24часа заварявам. Цинка на "Зинга" е намазан дебело с четка на поне 2 ръце и накрая заварявайки е голяма мъка и пукане. Покритията изгарят на самата заварка, но тя пък е направена с тел, с антикорозионни своиства, а и самата заварка си  се окислява и държи на корозия. Накрая през разни сервизни отвори се пръска още веднъж с грунд и препарат за кухини...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колега доста си скаран с Авторепаратурата. >:(Както писах в по-горните постове,че ми се иска да се пише качествена информация,а не  някакви абсурди. :(Как може да пръскаш в/у цинга епокси ???С тази твоя технология освен, че дишаш витамини в повече и че отслабват заварките нищо друго не се случва. :(Един ред нямаш смислен. >:(Виждам,че си самоук,но "светкай" колегите в простотии. :(
Успех!

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 20, 2011, 18:20:19
Отговор #55

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Monza, надявам се да обясниш кое, как и защо не е така, а не само да констатираш, че нещо не е правилно.

Мерси.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 20, 2011, 19:07:14
Отговор #56

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Става дума, че е по-полезно да обясниш защо не прав колегата, а не само да констатираш.

Така освен поредния спор друго няма да стане :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 20, 2011, 19:29:53
Отговор #57

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Самите места на които ползвам тая система са затворени кухини и, ако огънят не изгасне сам, когато се затвори с парцал или нещо мястото от където взима въздух - си гасне, понякога си гасне, просто, като духнеш с уста, може и да се пусне малко "CO" от бутилката на телоподаващото или от пожарогасител...
Преди да заваря панел, който остава затворен, след надирането със шкурка 60-80 го поцинковам, чакам мин. 24часа, грундирам с епоксиден и след мин. още 24часа заварявам. Цинка на "Зинга" е намазан дебело с четка на поне 2 ръце и накрая заварявайки е голяма мъка и пукане. Покритията изгарят на самата заварка, но тя пък е направена с тел, с антикорозионни своиства, а и самата заварка си  се окислява и държи на корозия. Накрая през разни сервизни отвори се пръска още веднъж с грунд и препарат за кухини...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  Отностно парафина е достатъчно да се затопли(става по-рядък) и той прониква и в най-недостъпните места. :)Шкурка р-60 в автобояджииството не се използва. :)За да се получи здрава заварка ламарината трябва да бъде почистена от вътре и от вън. :)Тези грундираници на самата заварка само пречат за качествена и красива заварка. :)Да не говориме,че след плюваницата отвътре това което  изгаря прави сажди и пречи  на адхезията за следващите пръскания от вътре. :)Препарати се полвзват в селското стопанство,в битовата химия и т.н., но не и в авторепаратурата. :)
Мисля,че не съм изпуснал нито едно изречение. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 20, 2011, 20:25:31
Отговор #58

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
фирмата KLAR(която е под крилото на Глазорит).

Туй пък откъде ти хрумна?  :o
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 20, 2011, 20:31:43
Отговор #59

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Това за глазорит ли имаш впредвид. Така са ми казвали търговците на Клар. ;)Това не ме интересува толкова,по-важното е че продукта е добър. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>