Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 201895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2020, 22:02:21
Отговор #400

Неактивен ufer

• Публикации: 256
И аз се убедих, че Феропротект яде метала като мишка сиренце... Ако някой ден стигна до праговете, вероятно ще използвам епоксиден грунд или цинк...  :)

Октомври 17, 2020, 22:52:47
Отговор #401

Неактивен немо

• Публикации: 929
  • пиперлив
Имате късмет,че имам нерви  ;)
Нов праг от вътрешната страна ПРЕДИ монтиране се изчиства от всякакви замърсявания и корозия (ако има такава) най-старателно,като се ползват изцяло механични методи (телена четка,флекс с телена четка,бластиране,шкурене).На така идеално почистената повърхност нанасяте най-добре епоксиден грунд.Калайдисването е най-маниашко,но не е по силите на любител.След като сте уточнили къде точно ще заварявате съответните зони може да ги зачистите да ви стане заварката.В задачата нямат място нито Феропротекти,нито ръждопреобразователи,даже и на Вюрт,защото ако не си направите труда да почистите от евентуална корозия НОВ елемент за какво си говорим въобще?

Октомври 18, 2020, 18:55:41
Отговор #402

Неактивен ufer

• Публикации: 256
И аз имам много нерви... Изчел съм всичките 40 страници поне 5-6 пъти. При тази огромна информация човек понякога губи нишката. Затова се принудих да задам въпроса с конкретни марки, към които се бях ориентирал пак тук от форума. Така че благодаря за мненията, защото вече си изградих нужната картинка и ще действам спокойно!  :)

Октомври 18, 2020, 20:05:27
Отговор #403

Неактивен немо

• Публикации: 929
  • пиперлив
И аз имам много нерви... При тази огромна информация човек понякога губи нишката.
Така е,прав си.В редки случаи съм категоричен по даден въпрос.  ;) и това е само ако смятам,че съм прав на 100%  ;)Не се хабя да пиша ей така за спорта....