Автор Тема: Автомобилна археология - колите разказват  (Прочетена 4737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 02, 2020, 00:20:51
Прочетена 4737 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Започнах да разлиствам страници от историята на Алфата ми GT 1300 Junior с една мумифицирана пура, спомен от някой италиански плейбой:



« Последна редакция: Декември 05, 2020, 00:07:30 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 02, 2020, 05:31:43
Отговор #1

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хехех, това с пурата е много гот. Трябва да отворим някъде във форума една тема от типа "Автомобилна археология или какво открих при реставрация на колата си" с разкази за знайни или предполагаеми случки в колата. 

Декември 02, 2020, 21:43:19
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хехех, това с пурата е много гот. Трябва да отворим някъде във форума една тема от типа "Автомобилна археология или какво открих при реставрация на колата си" с разкази за знайни или предполагаеми случки в колата.

Митко, браво, интериора ще стане страхотен, даже на снимките не си личаха преди тия цепки по средната конзола, ама сигурно ще е лесна за притапициране.

За пурата, хаха, много неща може да се научат за бившите собственици при ровене под седалките.
Напр. на моя 1987 Фокси кабрио, като му свалях задните седалки преди 10-12 години да чистя отдолу, намерих паднала почти непокътната кутия цигари- зелен ментов Салем.
Още си я пазя, трябва да я снимам.

В Щатите в 80-те, а и по света, по-така Мачо плейбоите яко напъваха ментови цигари.
Та и моя мустангаджия, дето е бил собственик на 5.0 ГТ-то в първите и 4 години на колата от нова, и той.
Аз поне си намерих и разни центови монети бая на брой, но за съжаление, не четвърт или половинка сребърни долари от времето на гражданската война.  :))

А ти някакви стари Лирети монети намери ли там в салона на Алфата...

Декември 03, 2020, 11:39:13
Отговор #3

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Аз преди време купих една Регата и в кутията около волана намерих едно настолно електронно часовниче, което и досега си стои на секцията. Намерих още един ключ за Регатата, беше се заврял при карето на волана, добре че не е попаднал вътре не ми се мисли какво е могло да стане. А пък жабката миришеше много приятно на някакъв парфюм, карах я 7г. и миризмата усещаше до последно.
Във ВАЗ2105 като я купих нещо все ме дразнеше, звънеше при каране, накрая се оказа, че предишния собственик по незнайни причини беше вързал едно малко звънче под шофьорската седалка.
Ама май доста разтегнахме темата на колегата по-добре ще е да се реализира идеята на hydrometalique за отделна тема, а тези коментари като моя да се преместят там.
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 11:42:54 от NikMar »
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 04, 2020, 17:27:14
Отговор #4

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз имах фас от цигара без филтър в задния пепелник на Варшавата. На една мивка ми го изхвъриха...
Във Волгата имах купища инструменти и гредата на задната седалка беше пълна с брашно до горе, сигурно над 15кг. Логично, селска кола, няма да намеря парфюм Шанел вътре.
Винаги съм гледал да взема кола от читави хора. По тази логика всички коли без въпросната Волга са били чисти и с отличен интериор, дори и Нисата. Като са я карали бели хора и са пазили и ето, нямаше мизерии вътре. А във Волгата бяха вилняли мишки - стояла е 11 години в гаража спряна от движение. Е, сега след цялостна реставрация отново си е чиста и мирише на здрава кола.
Дядо ми примерно много си пазеше Жигулата и я наследих с практически перфектен интериор, даже и след още 80000км от мен - три седалки са си нейни и в отлично здраве. Или собствениците на Варшавата. Културни хора, всичко чисто и подредено. Няма съдрано, няма вмирисано... Личи си някой като си обича колата.

Януари 01, 2021, 04:53:21
Отговор #5

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73
Хехех, това с пурата е много гот. Трябва да отворим някъде във форума една тема от типа "Автомобилна археология или какво открих при реставрация на колата си" с разкази за знайни или предполагаеми случки в колата.
аз открих под седалката  в колата си пръстен с емблемата на на мерцедес.