Реставратори > Реставраторски работилници

Полиране на детайли от хром

<< < (2/4) > >>

105L:
Такъв тип задача не е в моите възможности, а и за съжаление не познавам някой към който да те насоча, съжалявам.

ufer:
Няма проблем, аз вече пробвах при едно момче с аргон, но дори и при минимална струя на газа материалът беше издухан... :(

petkovic:

--- Цитат на: ufer в Ноември 02, 2023, 13:29:56 ---Няма проблем, аз вече пробвах при едно момче с аргон, но дори и при минимална струя на газа материалът беше издухан... :(

--- Край на цитат ---


Колега, аз възстанових моите гривни като от вътрешния край подложих ламарина и с точковия апарат ги заварих.
след това калайдисах, като натрупах композиция на местата на заварката след което шлайфах с шкурка,
следващата операция бе галванично покритие с мед, шлайфане с шкурка 1000 и полиране.
Дадох да се хромират и така възстанових гривните. Това се наложи защото такива гривни се намират трудно за стъкло 210 мм.

Logrus:
Извинявам се че спамя в темата на колегата. Моля при нужда мнението ми да бъде изтрито/преместено.
За възстановяване на пукнатини при по-фини метални детайли може да се ползва мек припой и обикновена газова горелка - например: https://tashev-galving.com/product/006-RTH1810/pripoy-rothenberger-za-medni-trabi-mek-2-mm-250-c-0-25-kg-rosol-1s (този специално е за мед)
Меките припои са нискотемпературни, а газовите горелки са с по-нежен пламък и по-ниско налягане, така че няма да "издухат" материала.
Другото е, че е хубаво целият детайл да е предварително подгрят (например с пистолет за топъл въздух) - едно че се намалява рискът от термична деформация и второ се намалява времето за допълнително подгряване с газовата горелка, т.е. по-малко щети по покритието.

Има и вариант да се използват т.нар. "течни метали", но нямам представа дали после могат да се хромират/боядисват.
Дано съм бил полезен  :)

РумбатаБс:

--- Цитат на: Logrus в Ноември 02, 2023, 20:27:21 ---Извинявам се че спамя в темата на колегата. Моля при нужда мнението ми да бъде изтрито/преместено.
За възстановяване на пукнатини при по-фини метални детайли може да се ползва мек припой и обикновена газова горелка - например: https://tashev-galving.com/product/006-RTH1810/pripoy-rothenberger-za-medni-trabi-mek-2-mm-250-c-0-25-kg-rosol-1s (този специално е за мед)
Меките припои са нискотемпературни, а газовите горелки са с по-нежен пламък и по-ниско налягане, така че няма да "издухат" материала.
Другото е, че е хубаво целият детайл да е предварително подгрят (например с пистолет за топъл въздух) - едно че се намалява рискът от термична деформация и второ се намалява времето за допълнително подгряване с газовата горелка, т.е. по-малко щети по покритието.


Има и вариант да се използват т.нар. "течни метали", но нямам представа дали после могат да се хромират/боядисват.
Дано съм бил полезен  :)

--- Край на цитат ---
Оригиналната галванизация е първо мед,после хром никел,хром,инокс ...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия