Автор Тема: Купувам запазено на състояние купе с 2-врати, модел от 80-те или 90-те години.  (Прочетена 13607 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2021, 19:29:37
Прочетена 13607 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Предвид на скорошното взимане на шофйорска книжка от сина ми, ще търся за него първа кола.
Утре ще пусна примерна листа и подробности за дадени модели или версии, които да са основно произведени в 80-те и 90-те години, и които ще ме интересуват. )

« Последна редакция: Януари 17, 2021, 20:39:28 от USfan »

Януари 20, 2021, 09:29:56
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и подробности за колите, които търся.
Приоритет при оглеждане и потенциално закупуване на кола от тези марки и модели, от съответните оферти ще имат екземпляри, които са в макс. добро и оригинално състояние, без никакви или само с малки преработки, и на умерена искана цена.
Допълнителни плюсове за всяка оферта ще са- рядък цвят, възможно повече и по-редки екстри, както и на последно място /предвид, че е ще е за млад водач/, по-интересна и по-голяма на кубатура и мощност моторизация, в рамките на тия посочени долу моделни гами.
Крайната покупна цена, разбира се, ще е по споразумение, но ще трябва да я намирам за атрактивна, и да е доста по-ниска от съпоставими цени на топ екземпляри, пуснати свободно в разните нашенски или евро сайтове.
Плюс пък за продавача ще е, че ще се плаща накуп без забавяне и вноски, вкл. и за екземпляри, които може да се продават от месеци безуспешно, стига да ми харесат колата и цената.
Колите, които основно търся, трябва да са достъпни за гледане в района на София и областта наоколо, и да са с напълно редовни документи и платени данъци, и годни за прехвърляне.
Те трябва да са от тези долу описани марки и моделни гами, като може да се предлагат и кабрио версии на тях.
А може и да се предлагат и други модели купета с 2-3 врати от тези години, стига моторите им да са в кубиковите рамки от 1800-2500 ссм.
Разни оферти или линкове към тях, по възможност със снимки и тел. за връзка, пускайте тук или на лични съобщения.

Умишлено засега не давам тук мой телефон за контакти, за да се отсеят така излишни разговори с предполагаемото значимо количество търговци и прекупвачи, попаднали тук на тая тема, и продаващи някакви не с добра субстанция подобни модели от тези десетилетия.
Ако някой има хубав екземпляр на такова купе и го продава точно сега, да си направи регистрация тук, и да пише подробности за колата първо на лични.

Ще съм благодарен и на който и да е колега от Форума, който даде връзка, водеща към закупуване на някоя от горните модели коли.
При успешна сделка, и като свърши скоро блокажа покрай Ковида, черпя в хубав ресторант в София, за успешната покупка.  :)
Ето листата на колите които ме интересуват, заедно с условните и по-широки годишни рамки на производство, и по-долу примерни техни снимки.

1. Хонда Акорд Купе- от 1990-1994-1998-2002 моделни генерации и години.
2. Хонда Прелюд- от 1988-1992-1999 моделни ген. и год.
3. Мицубиши Еклипс- от 1988-1994-1999 моделни ген. и год.
4. Тойота Целика- от 1988-1993-1999 моделни ген. и год.
5. Сааб- с 3-врати фастбек 900 НГ, и 9-3 1ва Ген- от 1994-1998-2003 моделни ген и год.
6. Форд Пробе 2- от 1993 до 1997 моделни години.
7. Форд Кугар- от 1998 до 2003 моделни години.
8. Мерцедес ЦЛК купе- от 1996 до 2003 моделни години.
9. БМВ 3-серия Купе Е36- от 1991 до 1999 моделни години.
10. Фолксваген Сироко 2- от 1981 до 1992 моделни години.
Благодаря предварително за предложенията.

















   

Януари 21, 2021, 11:58:11
Отговор #2

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Според мен СААБ е най-добрият избор за първа кола , спрямо изброените в списъка. Стабилна, сравнително евтина за поддръжка и най-вече здрава и сигурна при евентуален сблъсък. За съжаление, са масово хечбек с 5 врати и ще е по-трудно да се намери добро купе. Покрай моята 9000, се движа в тия среди, мога да те уведомя, ако има такава за продажба.

Януари 21, 2021, 15:46:25
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А според мен най-лесни за намиране и все още най-евтини от списъка са Селиките... ако нямах толкова много други коли сигурно бих се снабдил с една, тъй като е и с имидж на рали легенда. Относно Сааб, Люси пратил съм ти един кабриолет от обява във Фейса, човекът търси бартер, така че дори може да минеш и без плащане, стига да си хареса в замяна някоя от твоите коли, която не ти е особено нужна.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 21, 2021, 16:22:13
Отговор #4

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Едно италианско цлк компресор спорт ще му заспи :)

Януари 22, 2021, 09:57:25
Отговор #5

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Хубавото е, че Люси не се е ограничил до 1-2 модела, което дава по-голям шанс за намиране на нещо хубаво.
Ша ма прощавате, ама Мерседес, СААБ, Когуар, Проуб, Сироко...ми това са пенсионерски купета  ;D  Колата е за младеж, т.е. трябва да не е скучна - тук японките са най-добрите.
От европейките - Калибра или Е30/36 :)
https://m.mobile.bg/details/11567003914020838 - Люси, ето за тази ти писах. Заблудил съм се за цвета, но ако е който мисля на живо има златист оттенък.

Януари 22, 2021, 10:21:43
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря и на 4-мата за мненията, в случая съм съгласен с всеки от вас. :)

Да, гледах я златната Калибра на обява, не изглежда зле, и е от по-късните версии с еърбег. Но предвид, че каквато и да е за първа кола, той ще я понадере, златния металик ми се вижда труден за напасване после по детайлни като калници и брони, след някоя колизия.
А, определено търся и пенсионерски тип купета, понеже предпочитам избраната кола на първо място да е в оригинално непипано и неамортизарано състояние, каквото напр. при БМВ Е36 Купе е трудно постижимо въобще да се намери в БГ, особено за по-умерена цена.

И 3-врат Фастбек 2 ген 900 е отн. трудно да се намери в хубава кондиция, макар че като за начинаещ водач турбо версия не му трябва, и атмосферния 130 коня 16в мотор си е екстра.
Иначе златистото кабрио от посл. 9-3 си е готино, но му искаха последно 8-9 бона на цена при плащане, така че при бартер пак ще иска ала-бала да го прихваща собственика.
А аз чак толкова скъпо не го оценявам, предвид че има по-свежи от последните 9-3 кабрио, дето да са нов внос, и даже надолу им искат първа цена.

Целиките на мен са ми малко скучни на форма, поне тия от предпоследните с кръглите фарове /повече предпочитам аз на форма тия предишните с вдигащите се/.
Но пък като здравина ще да са супер, предвид, че са Тойоти.
Тия с кръглите фарове във всеки квартал има поне по 2-3 броя, карат се редовно.

Аз лично, от гледна точка на комбинацията на безопасност, а и на престиж :)) в очите на мацките състудентки на сина ми в УНСС, също бих заложил на хубаво ЦЛК.
Хем е масивно направено и има и предни и странични еърбеци, хем е, еха, спортен Мерцедес 2-двратка.
Сина ми иначе казва, предвид на това, че до УНСС ходеше преди Ковида и с колело и с рейса, че каквато и лична кола да имаш, все за него е ОК.

Това обаче което той не харесва, са всякакви Голфове и производните им.
Казва, че ако му купя някоя 3-ка или 4-ка, па ако ще и ГТИ и да е, ще си продължавал да ходи с автобуса насам-натам, нямало да го погледне.

Същото мнение има и за Ауди ТТ, с допълнението, че те пък изглеждали най-вече идеални като за гейове гръцки студенти, каквито той бил виждал да ги карат  O:-)
Въпреки че от дистанцията на времето, аз оценявам вече положително революционността на биодизайна на 1 ген. ТТ, особено съотнесено към периода му на дебют, и спрямо тогавашните му конкуренти.

Януари 23, 2021, 12:34:45
Отговор #7

Неактивен GT/E

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Много добре, че сте решили да търсите йънгтаймер купе. Аз обаче бих сложил Е 30, на мястото на Е 36. Тази Е 30 стои от доста време на бул. Овча купел. Нямам представа за състоянието.

Януари 23, 2021, 14:43:33
Отговор #8

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Първа кола може да му промени живота.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 23, 2021, 15:18:53
Отговор #9

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
На един 18 годишен др*шльо какво му разбира главата от класики/янгтаймери???
...а и щом сам е казал "че каквато и лична кола да имаш, все за него е ОК"
Вземи му една Е36 316 на ГАЗ - евтина начална цена, евтини части,
евтино гориво,пък и с изтъркани гуми и на дъжд ще прави донъти
в двора на училището и така ще блесне
"в очите на мацките състудентки".