Автор Тема: Купувам запазено на състояние купе с 2-врати, модел от 80-те или 90-те години.  (Прочетена 13790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2021, 16:06:35
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Много добре, че сте решили да търсите йънгтаймер купе. Аз обаче бих сложил Е 30, на мястото на Е 36. Тази Е 30 стои от доста време на бул. Овча купел. Нямам представа за състоянието.

Благодаря за снимката, много интересна находка.  :)
Ами писах за наследника Е36, понеже на Е30 вече отдавна ако са в хубаво състояние, поне им искат, даже и на седаните, доста по-високи суми от на сходни модели 80-ски модели от други производители, или от спрямо Е36.
Иначе което и да е Е30 ще си е интересна първа кола, и ще си струва да се повъзстанови козметично, стига да не е доста гнило.

А това конкретното от снимката, в коя част на бул. Овча Купел седи- по към кръстовището дето е италианската автоморга и гумаджиите, или по към ул. Любляна, или по към Автогарата и бул. Ц. Борис Трети... 
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 16:19:03 от USfan »

Януари 23, 2021, 20:25:26
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Първа кола може да му промени живота.

Да, до голяма степен е така.
Милениалите и без това нямат интерес към коли като при нас предишните поколения, така че каране някоя съвсем скучна кола съвсем ще ги откаже да станат автоентусиасти.
А от друга страна, грижата и карането на някоя една идея поне по-забавна или красива кола, от спрямо средното ниво на употребяваните коли, може поне сина да го тласне истински да заобича колите.
Разбира се, освен външна красота на колата, а и по-ниска или умерена искана цена, моя основен интерес е и към по-безопасни дадени модели, гледано откъм масивност на конструкция и наличие поне на АБС и еърбег.

Друга кола което се сетих, че аз поне харесвам отдавна, заради вдигащите и се фарове и стъклената задница, е купето-хечбек 480 ЕС на Волво.
Ама по БГ.Мобилето поне в момента няма нито едно такова за продаване.




Януари 24, 2021, 17:45:28
Отговор #12

Неактивен Pitar

  • Публикации: 279
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Успех с намирането на правилния автомобил :) А в списъка защо не добавиш някоя алфа ? Едно GTV според мен е добър избор за първа кола :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Януари 24, 2021, 20:21:59
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Успех с намирането на правилния автомобил А в списъка защо не добавиш някоя алфа ? Едно GTV според мен е добър избор за първа кола

Благодаря за пожеланието.  :)
Ами според мен не, не е добър избор едно ГТВ с предно, за първа кола на неособено технически опитен младеж.
Колкото и да ги харесвам ГТВ-тата, заедно с връстника му Фиата купе, в случая за тях бих си пасувал.

Това разбира се, касае основно базовите 4 цил. Туин Спарк моторизации при ГТВ.
Имам доста наблюдения върху тия 2-литрови Купета, понеже бивша моя приятелка имаше последователно 2 броя такива ГТВ, а пък мой приятел и сега има Спидер с такъв мотор.
И тия трите коли правеха проблеми по мотора от разл. естество, а и по трансаксълите им със скоростите.
Както се вижда долу от линковете, хората водачи и собственици на тия версии, коментират тези проблеми.
Разбира се, по-късните от 2003 год. 2-литрови 1-свещови JTS нови мотори ги дават по-надеждни, но те са рядко намиращи се моторизации в нашите в БГ внесени някога ГТВ-та.

https://www.alfaowner.com/threads/gtv-engine-problems.172724/

http://australiancar.reviews/reviews.php#!content=recalls&make=Alfa%20Romeo&model=GTV&gen=13

Най-интересния мотор при Алфите 164 и ГТВ поне за мен е 2-литровия им турбо шестак.
Но хем е супер рядка възможност да се намери в добро състояние ГТВ с него, хем като обслужване или надеждност, пак ще е доста далеч от подходящ мотор за в първа кола.
А 3-литровите атмосферни ГТВ версии, макар и надеждни, а и страхотни на звук и динамика, също са редки за намиране, скъпи за купуване, и не бих ги визирал за първа кола.

Иначе, връстниците им Фиатите Купе са една идея като цяло по-надеждни коли в атмосферните им версии.
Но пък стандартната им 1.8-литра моторизация поне на мен ми е малко скучна на динамика, а и на звук, за такава добре изглеждаща по принцип кола.

И отново, турбо версиите на 16в и 20в моторите при Фиат Купе са опияняващи машини, но редки за намиране, и скъпи за купуване в хубаво състояние.
Както и са отн. капризни за поддръжка, особено 5 цил. турбо версия, така че пак не стават за първа кола, така мисля.
Не е и от тях да нямам опит, базиран върху притежание и активно каране на турбо версиите и от двата им вида /и 4 и 5 цил. версии/ от разни мои познати, в течение на годините.

Разбира се, ако направя една странична дъга в разсъжденията за италиански алтернативи, сериозно бих потърсил Ланча Капа Купе в хубаво състояние, стига да не е супер скъпа на искана цена.
На сина ми Капата на форма може и да му се види бабешка, ама аз я харесвам, а и е страхотна кола в динамично, и до голяма степен, и в качествено отношение.

https://driventowrite.com/2014/05/01/lancia-kappa-coupe/
« Последна редакция: Януари 24, 2021, 21:17:02 от USfan »

Януари 25, 2021, 18:24:28
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Благодаря на колегата ГТ/Е за инфото.
Днес ходих до Овча Купел да гледам този 2-врат лифтов базов седан Е30, но след визитацията засега нямам особен интерес към нея.
Колата е някога удряна отпред вдясно, има лошо оправени и кривички повърхности на предния десен калник и веждата му, а и по предния капак.
По тях са бливнали шупки от ръжди и нацепвания на боята, вероятно вследствие лошо оправяне след удара там.
Освен това, собственика има хубаво лифтово Е46 комби, дето си го кара по-редовно, така че тази му уикенд кола засега не я продава.

И в този аспект, ако някой колега иска да сподели инфо за местонахождение и подробности за някой друг такъв тип модел кола от търсените по списъка ми, без значение дали е оставена за продаване или просто накъде паркирана, ако може да ми пише вече на лични съобщения за нея, ще бъда благодарен.

Това, за не се възползва някой там от навъдилите се напоследък особено много бройки активни прекупвачи и фенове на бързите пари, от подобни инфота и коли, поне не в тази хубава тук ентусиастка тема.
Който от тези типажи иска да купува някаква си кола, е редно да не ми се възползва от добронамереността на пишещите точно тук в тази тема, а да се регистрира във Форума и да си направи отделна купуваческа тема в Раздела купува-продава, и там да си заявява претенциите и молбите.

Аз поне, както се знае, чат-пат коли купувам, но в последните сигурно вече повече от 12 години, не продавам нищо от автопарка ми. Поне не засега. ))
Така че и да придобия някоя от горната листа търсена кола, ще е както с другите ми досега придобити коли, търся ги и купувам, основно по ентусиастки причини.

Това го пиша, понеже на колегата ГТ/Е му скъсаха телефона от обаждания на всякакви непознати дето тук заничат какво става като нерегистрирани гости по форума.
Ама къде било това БМВ, как можело да се види, ама може ли той пък като лична услуга да намери собствениците за контакт, и прочее...
С тази криза, видимо всяка снимка на кола, на гладните се вижда като купчина от 50 000 Евро, а обекта на снимката, като минимум М3 Джони Чекото Едишън.  :)) 

https://www.classicdriver.com/en/car/bmw/m3/1989/563936

Януари 26, 2021, 09:42:51
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Зависи до какви пари се търси купе , за мен купе на 124  с голям мотор  ще е най-удачно , предвид това , че колата си е инвестиция и цените не й падат . Естествено трябва да се намери нещо запазено

Януари 26, 2021, 09:50:08
Отговор #16

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355

Друга кола което се сетих, че аз поне харесвам отдавна, заради вдигащите и се фарове и стъклената задница, е купето-хечбек 480 ЕС на Волво.
Ама по БГ.Мобилето поне в момента няма нито едно такова за продаване.


Аз пък се сетих за още една кола, която липсва в списъка. Пежо 406 купе. Може би също нелош вариант, предвид италианския дизайн и наличието на еърбег и евентуално разни други системи за безопасност.

Януари 26, 2021, 11:02:44
Отговор #17

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Сигурно не си падаш по Фиати, но може да погледнеш и това https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562439672202139&slink=ip9pdc
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Януари 26, 2021, 11:36:48
Отговор #18

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Всеки знае себе си, но за първа кола бих гледал и Рено Клио 2, Ситроен Саксо, Пежо 106. Клио и Саксо ги има с доста приличните 1.4 моторчета (е има и по-сериозни, ама говорим за първа кола), лесни са за каране и гледане, а и понавървяват достатъчно. Специално за Клио имам преки и много добри впечатления, макар че моето беше само 1.2.
Особено след като се вземе предвид, че момъкът ще се вози доста по града, то такъв клас автомобили са чудесен вариант. Пък, да е жив и здрав, след година-две ще натрупа опит и може да се метне на нещо по-така  :)

Януари 26, 2021, 15:55:39
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И от мен още един глас за Клио, особено във версиите Спорт 16V. Лично аз не съм карал такова, но някои колеги от Пежо средите много го хвалят, дори в сравнение с подобните хот-хечове от любимия им ПСА концерн - 106 Рали и Саксо ВТС. Динамиката и пътното поведение на рендето били с една идея на по-високо ниво.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.