Автор Тема: Купувам запазено на състояние купе с 2-врати, модел от 80-те или 90-те години.  (Прочетена 13602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 26, 2021, 16:36:37
Отговор #20

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Е, това е ясно, ако въобще излезе на пазара някое хубаво на кондиция 1 Ген. Клио 16в на умерена цена, за който като нас е фен и на 90-те, веднага си е алтернатива за купуване.
Очакваемо, особено ако е син металик и с пръскани в златно джанти, по тертипа на Уилямс серията, ще е напред в листата точно този френски хот-хеч. ))

Аз пък се сетих за още една кола, която липсва в списъка. Пежо 406 купе. Може би също нелош вариант, предвид италианския дизайн и наличието на еърбег и евентуално разни други системи за безопасност.

Да, Юри, Пининфарина 406-цата Купе и на мен много ми харесва визуално /повече и от инхаус-проектирания наследник 407 Купе/, а и като качество на изработка на интериора.
Това което би ме спряло, е драматичния ми опит на експлоатация с едно 406 комби 1.6 бензин, което бе версия от лифтовата 1993 год, и което го купих преди повече от 20 години отн. ново- само 6 годишно, и на малко над 100 000 км. пробег, от една немска фармацевтична фирма в хубавата и богата провинция Баден-Вюртемберг, някъде в края на 1999 год. 

На това 405 СРИ комби, за само 3 пълни години на умерена като семеен автомобил експлоатация, абс. всичко му се счупи, всичко като всичко, вкл. и издуха компресията на 2 от 4-те цилиндъра /напомням, бензинов мотор/.
От друга страна пък, карал съм 1 месец в Северна Африка 405 1.9 бензин без проблеми, както и съм имал наблюдения от успешна и отн. безпроблемна експлоатация на разни 405-ци и 406-ци с различни мотори, собствености на разни мои приятели, в течение на годините.

Така че предполагам, като цяло 406 и специално бензиновите им версии биха били надеждни коли, поне малко повече  O:-) от предшественика им 405.
Вероятно една идея по-неамортизирани ще са и точно Купетата им версии, които биха и предполагали поне в началните им години, да са били евентуално карани само като втори коли.
Но моята история с точно моята бензинова 405, и то карана само до реален пробег до 180 000 км, когато я продадох, е толкова печална, че спрямо абс. всяко Пежо по-ново от Цариците на Африка 504 и 505, съм повече от крайно подозрителен по отношение на здравината им.

И така стигаме разбира се, до вероятно най-качествения на агрегати и сглобка избор за 20-30 годишна кола, поне за мен- точно Мерцедеса в124, и разновидността им- с124 Купе.
Причината да не го впиша в листата купето на 124 е, че напоследък, примерно в посл. 2-3 години, скочиха рязко исканите им цени, и то не само на вечния фаворит сред тях- 6 цил. кабриолети и купета 300ЦЕ и Е320, ами дори и на 4 цил. купета- 200це, 230це, и Е200-Е220.

Ето например по Мобилето.БГ една извадка от там сега продаваните с124 Купета със само 4 цил. мотори версиите.
На отн. хубавите им искат поне по 5-6 бона цена в лева, а двама особено нахални :)) джамбази, искат на 2 броя различни нов внос базови 4-цил. версии, и по 9-10 бона на бройка вече.

От всичките тия оферти сега в Мобилето, поне на снимка най ми се вижда интересен като съотношение цена-описание, е тоя в Лом наличен лифтов Е200 Купe, боядисан в тъмносин azuritblau металик 366 номер, на цена 3000 лв, и нов внос.
Пише че е без ръжди, от Италия, а има и климатик.
Разбира се, с докарване от Дунава, Еко-такса, Гр. Отг, КАТ, преглед, и пълна смяна на консумативи, гуми, и това-онова козметики, ще подмине 4-5 бона.
Но пък плюса му е, че поне на мен цвета ми харесва.
А и понеже в момента имам таман 4 броя коли с подобни тъмносини металици бои, налични в гаража ми, а и са модели от 80-те и 90-те год. като него, та точно този с124 и цветово и времево, би се вписал добре сред тях.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=ipeml2&f1=1

А нашия колега с американките чичо Стенли като му споменах какво търся, и го помолих да се оглежда за подобни талиги, ми намери един тъмнозелен металик с124 230 ЦЕ в неговия квартал, дето видимо не се кара от няколко месеца, и стои паркиран на улицата.
Тия дни му оставихме бележка на стъклото на това 230ЦЕ, дали ще се продава колата.
Още не се е обадил никой по тази бележка де, та ще видим.

Така че да, с124 е страхотна кола и страхотен избор, но трябва да е някой на искана цена не чак от 10 000 лева, не дори и 5 бона, а и да не е автоматик.
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 17:51:05 от USfan »

Януари 27, 2021, 09:01:53
Отговор #21

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com


Така че да, с124 е страхотна кола и страхотен избор, но трябва да е някой на искана цена не чак от 10 000 лева, не дори и 5 бона, а и да не е автоматик.

Явно доста са се вдигнали цените на купетата на 124 от периода когато аз купих моя. Тогава читаво купе на 200СЕ беше около 5-6 хил. сега се наблюдава плавно покачване на цената , като за 2.3 и нагоре цените летят. Според мен  колата, като модел е добра инвестиция , ясно е че ще трябва да се пази , но човек не купува кола за да може детето му да я очука нарочно, а като се има предвид , че за тия коли има части по купето и то на доста прилични цени според мен е удачен избор та дори и за първа кола. Аз лично когато дъщеря ми изкара миналата година книжка, въртяхме и сукахме коли в нета и все стигахме до 124 купе като избор за първа кола за момиче, но тогава се бях насочил кън купета за около 3 хил . Клата се кара много леко ,  доста по-маневрена при паркиране от голям %  нови  колички , а и изглежда уникално като цяло :)
Успех с избора
Ломската изглежда обещаващо, новия мотор на 2ката , кожен салон и най важното според мен няма тунинг интервенции , което предполага, че колата не е карана от 20 годишен келеш с вратите на пред. Вероятно ще трябва смяна на ел инсталация на мотора че там им е драмата и смяна на течности. Инсталацията е около 400лв с работата


ПС: Жена ми удари моето купе леко ъгъла на задна броня, подпря  колата в стена и поради старата пласмаса се счупи като стъклена бронята. От Румъния купих чисто нова броня за 150 лева и всичко приключи ...... тоест части се намират тук таме
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 09:05:44 от fokke »

Януари 28, 2021, 12:19:10
Отговор #22

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Сега като разгледах обстойно и темата, която си пуснал, се сетих че в гаража на брат ми се подмята един Стелт от 90та, с 3ка В6 мотор, преди фейра, ES изпълнение. Относително доста рядка кола за нашите ширини, приковава погледите на "вс що мърда" като я изкара хахаха.
Та ако имаш някакъв интерес, мога да ти пусна инфо на ЛС.

Януари 28, 2021, 12:53:44
Отговор #23

Активен USfan

  • Публикации: 10811
А, Стелта е много готин, но дори и в базовата му версия с 6 цил. атмосферен мотор и само на предно като този, ще е отн. мощен и хай-енд за първа кола.
Със сигурност на малкия не искам да му взимам нищо с 6 цил. мотор, поне засега.

Иначе и Стелтовете и близнака му 3000 ГТ, отдавна са си интересни и вече янгтаймер ентусиастки купета.
Ако този ще се продава, може да е добре да му се направят снимки, и да се пусне тук с една обява с подробности по форума, и в разни БГ продавачески сайтове.

Януари 28, 2021, 14:58:43
Отговор #24

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
За момента не е решил, но вероятно ще се продава. Когато му дойде редът с удоволствие ще го представя тук и много ще се радвам някой ентусиаст да си я хареса. Хем и да следим развитието и за в бъдеще, нищо че не е R/T.

Януари 28, 2021, 21:30:03
Отговор #25

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Три сравнително интересни 90-тарски предложения ми идва на ум, които сякъш не бяха споменати досега.
Първото е Corrado. Според мен има доста симпатична форма, а и вероятно ще си има някоя друга екстра (шибидах, ел. спойлерчето също е гъзария). Вероятно ще е по-приятна за каране Голф 2 на който е базирана, а и ако реши да пътува малко по-далеч ще е по-комфортно от базовия хеч.

Може също да се погледне и някоя Z3 щом Е36 е вариант. макар че е със задното окачване от компакта и Е30-ката, щом не е такъв фен на шофирането поне ще обира погледите с кабриолетчето. Компромис обаче ще трябва да се направи от към практичност.

MR2 би била страхотна като предложение но по-скоро от 2-рата генерация със спящите фарове. Би следвало да е сравнително надеждна а и също ще си е удоволствие.

Не на последно място да защитя милеум поколението  :D , предполагам аз съм не много по-голям от него (взех книжка преди 2 години), но и сред много от нас гори страста за класиките. Един от най-хубавите дни в живота ми беше примерно като седнах зад волана на 300SL за който мечтая само да видя от дете (само седнах за снимка не съм го карал). Но мисълта ми е, че опира до човека, него вероятно го влече нещо друго. Колкото до мацките на нашите години важи същото-рядко се впечетляват от автомобили(примерно имам приятелка която не спира да бърка моята Цедка комби със всяко друго черно комби на мерцедес), но имам и приятелки дето разтриват Audi 100, Merc w123, Lada Niva и дори 8-цил F-type.

Януари 29, 2021, 00:01:02
Отговор #26

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Не  е посочен в списъка, но е сравнително надежден и лесен за подръжка. Ще ходя да го оглеждам  в събота. Ако представлява интерес ще дам инфо.
https://mobile.bg/11606571857344477

Януари 29, 2021, 15:51:18
Отговор #27

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
той Люси май има такъв 5-литров  O0

Януари 29, 2021, 16:53:34
Отговор #28

Активен USfan

  • Публикации: 10811
той Люси май има такъв 5-литров

Ха, да.
В сферата на кабриолетите Мустанг с Фокси бодита, моя и тоя от обявата представляват двете крайности на спектъра като интересност, и съответно като искана/търгувана цена.
Моя, освен че е с 5.0 най-мощния сериен Хай-Аутпут мотор за 3 Ген. Станги /извън 1993 Кобра СВТ, който е с 10 к.с. отгоре над моите 225/, е и фабр. ГТ версия, а е и с ръчни скорости.
А тоя тук новия внос кабриото, освен, че е с най-куция Пинто четвъртак мотор, е и още по-окуцял )) покрай автоматика.

Разбира се, този от обявата Мустанг Фокси щеше да е добра алтернатива за мен за търсене, ако не беше автомат.
Все пак по-добре да не се губи началния тренинг от ръчните скорости, поне не толкова рано.

А сина ми харесва Зет-3ките на форма, ако и на мен да са ми малко умити.
Но пък са 2-местни, и те и МР2-ката, а ми се ще една идея да е по-практичен избора.

Ако ще е 2-местна кола със задно предаване и още по-добре с централен мотор, то аз много одобрявам на каране и поведение на път, ако не чак на форма, и последните истински МГ-та, роадстерите Ф и ТФ.
Е ги тук сега какви такива се предлагат у нас.

https://bazar.bg/obiavi/avtomobili/mg-12834?vehicle_type=22

Тия мид-мотор МГ-та на цени в хубаво състояние, даже са с до 30-50% по-евтини от сходни на обща кондиция Зет-3ки, или МР2 2 Ген.

Като стана въпрос за 2-местни Тойоти, МР2  от последната 3 Ген, които са серийно кабрио, особено ако са с десни волани, сега даже може да се намерят по-ниски на цена от тарга и купе 2 Ген.
Ама тия последни МР2ки пък са ми определено малко грозни на форма, а и пак са отн. непрактични 2-местни коли, за да бъдат единствена кола.

https://bazar.bg/obiavi/avtomobili/toyota-13371/mr2?vehicle_type=22

За вкуса на по-младите жени и момичета, да, повечето от тях наистина нямат никакъв интерес към коли.
Но пък някои от тях, ОК, тия в малко по-широкия диапазона сега между 20 и 30 години възраст, наистина се кефят на 90-ски коли, примерно като моята Миата.

Преди 9-10 години имах една приятелка, която тогава още на 20 и малко години възраст, си купи не друга кола за първа, ами точно един нов внос 1990 Бенц 124 200Е, даже не с много екстри, и в мишосив металик.
Макар и в брилянтно състояние, нейните там състудентки и приятелки намираха този Бенц ама за адски скучна визуално, а и въобще кола.
А и аз бях на същото мнение, че е скучен кошер точно този, особено пък и за жена, и със само немощните му 115 коня от базовия 8-клапана мотор...
Но пък тя си го харесваше, и си го караше като за първа кола сума години, поне още няколко след 2010 год, като го купи.

А за 300 СЛ оригиналите, аз за първи път седнах леко тайно, прескачайки едно пурпурно въженце, в Пеперудената му версия- един сребрист 300 СЛ, на 21 години като бях, в стария музей на Мерцедес, през есента на 1990 год.
Даже не знаех тогава още, че волана се чупи надолу, за да си вкараш краката по лесно, и се затрудних в гмуркането в нишата за краката.

Добре, че не ме видяха от охраната на музея, иначе щяха да ме изхвърлят, че и да викнат сигурно местната в Унтертюркхайм общинска полиция, та и акт да ми направят.
После, пред пролетта на 1991 год, имах късмета и да се повозя кратко, макар и само в град, на един по-късен червен Роадстер 300 СЛ, дето тогава принадлежеше на собственик на италианска пицария в гр. Карлсруе, семеен приятел на леля ми, дето е също жителка вече от 35 години в тази част на Баден-Вюртемберг провинцията.
Поне за мен, вече от тия моменти на личен досег с този исторически модел 300 СЛа 1 Ген, малко коли могат да се сравняват с него.

По онова време в нач. на 90-те, нашия колега и по-късно 3-ти председател на БАК- Вл. Топалов /тогава се запознах с него/, вече активно търгуваше с коли, и тук внасяше заедно с един негов партнйор, отдавна също виден член на БАК Ретро, нови Тойоти, Хонди и Митсубишита, и прочее японски коли, чрез тогава едно тяхно оборотно представителство у нас в БГ- Топ Кар.

Та, от един собственик на такова японско дилърство в Холандия, тогава Владо купи, някъде пак в 1992 год. да е било, един поразпърцан 300 СЛ пеперуда за еквиваента в Гулдени на 100 000 долара, или 160-170 000 ДМ по тогавашния курс.
Но тази Пеперуда той не я внесе в БГ, ама след малко козметика на място в Германия, я препродаде пак там, за 200 и нещо хиляди ДМ.
Беше стандартен сребрист СЛ, със стандартния салон с бяло-черно /или пък бе бяло-синйо/ каро, джанти с тасове, и без фабр. комплект куфари.

Най-много да кажем че бе в състояние 3 тая Пеперуда, ама още си говорим с Владо, дали нямаше да е добре да си я беше запазил.
Но по онова време сумата от 200 000 ДМ. щеше да му струва цял вагон с нови Хонди Прелюд примерно, дето да ги продаде тук бързо, за общо еквивалент на 300 000 ДМ в БГ, така че той като търговец, нямаше как да задържи такава и тогава скъпа кола.

Иначе в една идеална, но практична и караща се Бенц колекция, аз бих пъхнал в нея 300 СЛ Роадстер /не Пеперудата, че е по-удобен роадстера/, и от 500-340 К сериите, някой Кабриолет А, В, или С /че са по-практични от роадстерите/, както и мегарядкото Аутобан Купе.
И разбира се, трябва да има и предшественика им, някоя бройка от проектираните от Ф. Порше Компресорни S 680 и 720 модели, нар. в рейсинг късата им SSК версия- Бели слонове.
Малко се отплеснахме от темата, ама щото някой каза Мерц тука...  :))

« Последна редакция: Януари 29, 2021, 17:43:58 от USfan »

Януари 29, 2021, 18:53:39
Отговор #29

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign