Автор Тема: Тъжноо...  (Прочетена 4986 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2021, 17:47:11
Прочетена 4986 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
По много тъжен начин си замина поредния музей:

https://tirol.orf.at/stories/3085418/?fbclid=IwAR1_IIOAaUuzYgLvTnSALcyUqezN8TXdZuysIzD0xWUrxDobwPtNzpm_Nko


Януари 18, 2021, 18:22:46
Отговор #1

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Нищо не разбирам от немски, ама за умишлен палеж ли става въпрос ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 19, 2021, 09:26:14
Отговор #2

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Според информацията още не е било изяснено. Добре че 2-ма души, които са били там са събудени от алармата за пожар и са се спасили...

Януари 19, 2021, 09:30:30
Отговор #3

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
При мен гугъла превежда автоматично

https://tirol.orf.at/stories/3085418/?fbclid=IwAR1_IIOAaUuzYgLvTnSALcyUqezN8TXdZuysIzD0xWUrxDobwPtNzpm_Nko


Hochgurgl: музей на мотоциклетите изгоря
В понеделник сутринта пожар избухна в музея на мотоциклетите в Хохгургл (квартал Имст). Музеят с историческите мотоциклети вероятно ще бъде пълна загуба, каза командирът на пожарната Матиас Клоц. Пожарната команда успя да предотврати разпространението на пламъците до кабинковия лифт и прилежащия ресторант.

Онлайн от вчера, 13.30 ч. (Актуализация: вчера, 13.13 ч.)
разделям


Пожарната команда е била информирана за пожара автоматично чрез пожароизвестители и от оператора на музея, който се намира на надморска височина от 2200 метра. Около 4.40 сутринта беше лесно да се види, че от сградата излиза дим. Когато пристигна пожарната команда, фалшивият таван вече горя и след няколко минути целият музей горя, каза Матиас Клоц, командир на доброволческата пожарна бригада Гургл.

Януари 19, 2021, 17:21:01
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Дървена сграда без система за пожарогасене... Това за мен е престъпление! Не знам колко от наличните мотоциклети са били действително рядки екземпляри, но силно се надявам в тая барака да не са изгорели Алфата, късоносото 275 GTB и тъмнозеленото 959, които се виждат на повечето снимки...

Януари 19, 2021, 18:51:23
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
И колите са изгорели за съжаление. Днес имаше коментари по въпроса в италианската преса.

Януари 19, 2021, 22:14:02
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Дървена сграда без система за пожарогасене... Това за мен е престъпление! Не знам колко от наличните мотоциклети са били действително рядки екземпляри, но силно се надявам в тая барака да не са изгорели Алфата, късоносото 275 GTB и тъмнозеленото 959, които се виждат на повечето снимки...

Много жалко.
Според мен, вероятно късата предница 275 и 959-ката сигурно са на други собственици, не на музея, дето да са ги оставили там да се гледат и на пазене.
Така си мисля, понеже винаги са си били прекалено скъпи коли, та такива лешпери като тия собственици на мотомузея, някога да са успели да ги придобият в течение на годините.
Но, и да имат и да нямат колите и експонатите там индивидуални или групови застраховки за пожар, екземпляри от тия две моделни серии на двете марки с кончета, са незаменими.

Вероятно за съжаление на мнозина заможни фенове на прецизно направени реплики, нито Ферари нито Порше дават засега индикации, да планират скоро да правят заводски рикриейшъни на техни бивши върхови, а сега суперценни модели, по метода напр. на вълната от заводски такива на Астон и Ягуар, дошла в последните години.

Така че, каквото се унищожи от тия вече направени екземпляри, е еднопосочно загубено за световното културно-техническо наследство.
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 22:24:58 от USfan »

Януари 19, 2021, 22:17:18
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
И колите са изгорели за съжаление. Днес имаше коментари по въпроса в италианската преса.

Какво са коментирали италианците - колите в сбирката като цяло или конкретно онези три...?

Януари 20, 2021, 09:18:22
Отговор #8

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
На мене ми е интересно дали са били застраховани, защото, когато стане въпрос за пари, някои печелят, а други могат да влязат и в затвора...

Януари 20, 2021, 11:53:40
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
На мене ми е интересно дали са били застраховани, защото, когато стане въпрос за пари, някои печелят, а други могат да влязат и в затвора...

Едва ли става въпрос за нещо умишлено, въпреки че точно изложбена зала е основно засегната, а ресторантската част е оцеляла, доколкото успях да се ориентирам...