Автор Тема: Wartburg 311 Limousine 1000 1965 г.  (Прочетена 7266 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2021, 23:52:03
Прочетена 7266 пъти

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Здравейте, аз съм Иво, преди седмица се представих но сега е време да представя и автомобила който ме впечатли и се сдобих съвсем случайно. Вартбург 1000 Лимузина тип 311 произведен на 06.01.1965г. В учудващо оригинално състояние за годините си и много документална история - Технически паспорт, Книжка за технически прегледи, Ръководство за експлоатация, Пъководство за ремонт.
Колата преди много години е била служебно спряна от движение но по съвета на запознати с проблема хора успяхме да я регистрираме отново и вече е с талони и нови номера. Следва дългият път на реставрацията. Целта ми е оригинален вид и състояние. Като нов тук ще разчитам на компетентната ви помощ.
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 08:01:20 от dido1903 »
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo

Януари 26, 2021, 16:04:37
Отговор #1

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Здравей, добре дошъл!

Ще се радваме и на снимков материал, историята на колата е интересна! Успех в работата по нея! :)

Януари 27, 2021, 10:20:06
Отговор #2

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
   Привет!

   Съдейки по информацията, която си споделил, следва ,че Вартбургът е от последната година на производство, което го прави една идея по-лесен за възстановяване, спрямо по-ранните версии. Не става ясно обаче какво изпълнение е: Стандарт или Делукс, има ли люк/фалдах?

  Иначе , има няколко специфични неща , които първо ми идват наум. 
  Слабо място, дори при-по запазените екземпляри, е резервоарът за гориво - под уплътнението се натрупва влага и мръсотия, вследствие ръждасват и протичат. Съветвам те да започнеш с това  , когато разглобяваш колата. Под уплътненията и на  дъното на вратите също има немалко корозия. Надявам се, че колата не е удряна и не се налага да изправяш ламарини .

При двигателя няма драма , вал и бутала се намират. Шлайфаш блока и си готов.
Относно скоростите: до 1965г.  първата предавка,  все още е несинхронизирана и най-вероятно са износени зъбните колела. Можеш да ползваш съединител от 353.
По ходовата част също не би трябвало да имаш проблеми. Тук напомням ,че амортисьорите са еднакви за предна и задна ос и са идентични със задните на 353.
Спирачките се правят лесно и също има на пазара нови всички части за тях.
Ел системата е 6 волтова и вече е твое решение дали ще я преработиш на 12в
Що се касае охлаждането - провери радиатора за теч в основата , където е болтовата връзка за захващане към рамата. Температурният датчик на контролния уред е ненадежден. Препоръчвам ти да си извведеш външен на скрито място под таблото.
Ориентировъчна сметка за постигане на добър оригинален вид - 20 000 лв.

Това е от мен засега. Мога да кажа повече след като ни покажеш снимки и започнеш да се сблъскваш с конкретни проблеми.
Поздрави и успех!

Януари 27, 2021, 10:35:20
Отговор #3

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Преди около месец на магистралата от Варна видях бежов Вартбург качен на зелен мерцедес пътна помощ. Твоят ли е бил?
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 29, 2021, 16:52:26
Отговор #4

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Благодаря на Юри за информацията. Имам желание да се заема лично с реставрацията но проблемът е мястото. Може би ще прибягна до нечии услуги за кърпене, подготовка и боядисване на купе и рама.


На път за КАТ.

Вече регистрирана - към дома.
























Това е състоянието в момента
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 17:02:21 от Navigator12 »
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo

Януари 29, 2021, 17:30:24
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито! Изглежда страхотно Вартбургът!
:o :o :o Каква реставрация?! Тя изглежда страхотно!
Ако нещо драстично не налага това защо ти е да я кърпиш, боядисваш?
Карай си я!

Януари 29, 2021, 18:01:11
Отговор #6

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
От снимките не се вижда да има драма с корозията ...
Един съвет-наглеждайте често плътното подово покритие ... ако някъде забележите то да е "подуто" без да има релеф по панела бъдете сигурен,че там "работи" корозията.Лошото на тези "дебели" консерванти е,че 'е разберете,че там има проблем чак като се отвори "меча хралупа".
Със здраве да си я ползвате!  :)
retrobs.com

Януари 29, 2021, 18:14:11
Отговор #7

Активен kaci

  • Публикации: 956
Помня голямата забава с обявата за тази кола в клюкарника, а гледам, че ЦЕНАТА и не спира да расте  O0




Януари 29, 2021, 19:49:30
Отговор #8

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Добрите грижи по съхранението на колата и продуктите на Elaskon са съхранили отлично автомобилчето!
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 29, 2021, 23:47:29
Отговор #9

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Благодаря Дидо, Румбата но наистина трябва първо да се стегнат окачване, спирачки и да реша въпроса с резервоар, бензинопровод, карбуратор /почистване/. След което и технически преглед в пункт където не се правят на интересни - все пак е произведена без колани, спирачната система е еднокръгова и без усилвател.
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 23:50:45 от Navigator12 »
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo