Автомобили > На изток от Желязната завеса

Wartburg 311 Limousine 1000 1965 г.

(1/6) > >>

Navigator12:
Здравейте, аз съм Иво, преди седмица се представих но сега е време да представя и автомобила който ме впечатли и се сдобих съвсем случайно. Вартбург 1000 Лимузина тип 311 произведен на 06.01.1965г. В учудващо оригинално състояние за годините си и много документална история - Технически паспорт, Книжка за технически прегледи, Ръководство за експлоатация, Пъководство за ремонт.
Колата преди много години е била служебно спряна от движение но по съвета на запознати с проблема хора успяхме да я регистрираме отново и вече е с талони и нови номера. Следва дългият път на реставрацията. Целта ми е оригинален вид и състояние. Като нов тук ще разчитам на компетентната ви помощ.

__smirnoff__:
Здравей, добре дошъл!

Ще се радваме и на снимков материал, историята на колата е интересна! Успех в работата по нея! :)

Yuri:
   Привет!

   Съдейки по информацията, която си споделил, следва ,че Вартбургът е от последната година на производство, което го прави една идея по-лесен за възстановяване, спрямо по-ранните версии. Не става ясно обаче какво изпълнение е: Стандарт или Делукс, има ли люк/фалдах?

  Иначе , има няколко специфични неща , които първо ми идват наум. 
  Слабо място, дори при-по запазените екземпляри, е резервоарът за гориво - под уплътнението се натрупва влага и мръсотия, вследствие ръждасват и протичат. Съветвам те да започнеш с това  , когато разглобяваш колата. Под уплътненията и на  дъното на вратите също има немалко корозия. Надявам се, че колата не е удряна и не се налага да изправяш ламарини .

При двигателя няма драма , вал и бутала се намират. Шлайфаш блока и си готов.
Относно скоростите: до 1965г.  първата предавка,  все още е несинхронизирана и най-вероятно са износени зъбните колела. Можеш да ползваш съединител от 353.
По ходовата част също не би трябвало да имаш проблеми. Тук напомням ,че амортисьорите са еднакви за предна и задна ос и са идентични със задните на 353.
Спирачките се правят лесно и също има на пазара нови всички части за тях.
Ел системата е 6 волтова и вече е твое решение дали ще я преработиш на 12в
Що се касае охлаждането - провери радиатора за теч в основата , където е болтовата връзка за захващане към рамата. Температурният датчик на контролния уред е ненадежден. Препоръчвам ти да си извведеш външен на скрито място под таблото.
Ориентировъчна сметка за постигане на добър оригинален вид - 20 000 лв.

Това е от мен засега. Мога да кажа повече след като ни покажеш снимки и започнеш да се сблъскваш с конкретни проблеми.
Поздрави и успех!

exton:
Преди около месец на магистралата от Варна видях бежов Вартбург качен на зелен мерцедес пътна помощ. Твоят ли е бил?

Navigator12:
Благодаря на Юри за информацията. Имам желание да се заема лично с реставрацията но проблемът е мястото. Може би ще прибягна до нечии услуги за кърпене, подготовка и боядисване на купе и рама.


На път за КАТ.

Вече регистрирана - към дома.
























Това е състоянието в момента

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия