Автор Тема: Wartburg 311 Limousine 1000 1965 г.  (Прочетена 7358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2021, 09:27:58
Отговор #10

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
За коланите-на времето на колите, които фабрично нямат отвори за закрепване на колани се поставяше печат " Без колани" - провери в Кат как е днес.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Януари 30, 2021, 23:54:52
Отговор #11

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Честито за колата ,наистина изглежда уникално запазена !
Винаги съм харесвал коли които не са пребоядисвани и носят следите на времето изживяно то момента. Дано запазиш колата в оригиналния й вид !
Спех

Януари 31, 2021, 15:17:16
Отговор #12

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Предвид състоянието и , аз лично , не виждам смисъл от упражнението колата да се разглоби цялата и да се  извади от рамата. И все пак , ако си твърдо решен на това,  според мен, преди да започнеш операцията, първо си набави всички необходими части и след това действай, защото рискуваш да я държиш неопределено време на трупчета и да чакаш да изскочи от някъде нужният детайл.
Прави ми впечатление нещо интересно в тази кола - това е междинна версия, преход към 312, който пък от своя страна също е преходен модел, но към 353. Издава я снимката с отворения преден капак, където се виждат от двете страни на панелите на вътрешните калници  два "слепи" кръга. Именно там са отворите, през които "щръкват" бомбетата на пружината и амортисьора на следващия модел, ползващ основата на 353. Вероятно в тези последни години на производство в завода в Айзенах вече са усвоили новата каросерия, но са имали вече произведени определен брой рами от стария 311. Това са вече догадки, но е напълно възможна такава версия. Добавям и една снимка от интернет на 312, за да се види ясно това, което описах.


Всъщност, настрана от всички дотук разсъждения, искам да ти кажа ,че при желание , можеш да прехвърлиш каросерията върху рама с мотор и скорости от 353. Така ще си имаш оригинален 312. Плюсовете тук са не един - двигателят разполага с повече мощност, по-здрава скоростна кутия, по-комфортно и стабилно окачване и най вече - наличие на всякакви разнообразни нови части на нормални цени.

Януари 31, 2021, 16:58:23
Отговор #13

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Привет, колега и честита придобивка!
Моето лично мнение е, че не бива да се реставрира автомобил в подобно състояние. В този си вид твоята кола е много по-ценна и уникална посвоему. Разбира се, технически трябва да е изправна, т. е. някои механични компоненти вероятно ще смениш, други ще реновираш, но ако отсраниш корозиите, почистиш купе и интериор, ще имаш по-ценен екземпляр...

Януари 31, 2021, 20:03:47
Отговор #14

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Чудя се дали колата от филма е същия модел, ако е така то имаш едно прекрасно ревю на автомобила и то на Български :)

ПС: трябва да си намериш и такава козирка като на Олег :)


Февруари 01, 2021, 11:48:19
Отговор #15

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Колата е отлична база. Според мен се нуждае от козметичен ремонт по каросерията и от недотам козметичен по двигателя и ходовата част.
Напомня ми много на моята Варшава като я купих преди вече 13 години. Сива, пълен оригинал и с червен салон.
Това, което бих препоръчал, е колата да не спира да се движи. Всичко платено, винетка, каране почти всеки уикенд и отвреме - навреме до работа. Което е за смяна, ще си покаже.
Но първо обслужване на двигателя. Сваляне на цилиндрова глава, навсякъде нови гарнитури. Почистване на нагара, ако може да се намери нова изпускателна система. Нов съединител, водна и бензинова помпа. Промиване на радиатор, ако може да се намери - нов или ремонт на тоя. На парното - също.
Най-добре чисто нов карбуратор. Вероятно резервоарът е изгнил. Ще трябва нов (сигурно ще е скъп). Вече по шасито - де що има гумени работи (имат едни характерни гумени "карета"). Амортисьори, грес на ресорите, някоя и друга втулка... Всичко ново по спирачките - маркучи, помпа, цилиндърчета. Евентуално лагери на колелата, ако са заминали. 4 нови гуми.
По тоците - нови динамо, стартер, рефлектори на фаровете... Бих го оставил на 6В, това си му е чара.
Купето ако ще се прави, да се прави чак след като оправиш механиката до степен колата да е годна да тръгнеш за морето с нея.

Има си работа, но пак - колата е супер и заслужава да се направи!

Февруари 07, 2021, 01:21:41
Отговор #16

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Накратко както вече писах идеята ми е максимално оригинално състояние и започнах с ревизия на бензинова помпа, карбуратор, свещи. Следва ходова част, спирачна система. Намерих нови гумени карета, маншони за полуоските, маншон рейка, жила съединител и ръчна, предни мигачи, четки стартер, тампон заден ресор,  Трябва да открия предни и задни амортисьори, гумички и маншони за спирачни цилиндри и помпа. А как се свалят барабаните с подръчни средства вие ще кажете? Очаквам помощта ви за ревизия на резервоара.




Търся крик и един брой джанта като тази

« Последна редакция: Февруари 07, 2021, 01:47:28 от Navigator12 »
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo

Февруари 08, 2021, 16:15:51
Отговор #17

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Какъв е този тампон за заден ресор? Няма такова нещо, или поне аз ще съм много изненадан, ако са предвидили нещо подобно в късните версии. За амортисьорите вече ти казах каква е схемата. Спирачките - всичко ново от Германия, или си избираш някой майстор тук да ти възстанови старите. Резервоара го сваляш и се гледа след това колко сериозни са щетите.

Февруари 10, 2021, 11:54:12
Отговор #18

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Здр. Юри, разбрах за амортисьорите. Мотора вече работи и колата се движи /за сега в подземните гаражи/ следва  спирачната система. Искам да те питам как се свалят барабаните /които са и главини/ - нямам необходимите скоби. В удобно за теб време трябва да се видим някъде. Дай тел. на лично.
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo

Февруари 11, 2021, 01:20:26
Отговор #19

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Това е тампона за заден ресор.


Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo