Автор Тема: Още един Cadillac Deville 1987  (Прочетена 9655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2020, 17:21:43
Отговор #20

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
Ами вероятно дилърово инсталирани ленти, така за гъзария.
Такива ваденки-лепенки са много характерни за произв. в 80-те год. амер. коли.
На екс-моя и на колегата Венко, 1987 Флитууд дЕлеганс със стандартния тогава 4.1 литров осмак, там малко по-отдолу под капака на багажника и от двете страни на рег. номер, имаше залепени двойни успоредни светлоотразителни ивици. Ей ги.







Те са фабрични, но се добавят като опции и са ги слагали на почти всеки излязъл вариант. Когато я взех ги нямаше, но предположих, че са ги махнали, и всъщност така се оказа. Наскоро получих копие на фактурата при издаване от конвейра и там са изписани страничните и на капака ивици като добавена опция с доплащане. Което дава голяма яснота към автомобила.




Май 14, 2020, 17:23:46
Отговор #21

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
ПС. Готин флийтууд!

Май 14, 2020, 18:40:13
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей много интересно.
Значи ГМ са си давали зор още на конвейра да слагат ваденки, докато при европейските произв. дилърите са ги лепели.

Благодаря.
Флитито като го взех в 2001, не беше много карано, един съсед го беше докарал от Финландия, дълги години там седяло в местната митница още от ново и затова бе свежо и неамортизирано.

На съседа обаче му го върнах в 2002 накъде, че имаше той фирма за разни домакински уреди, теглил кредити му бяха запорила и колата. По-късно на Кадилака му отпадна запора, и го продаде на колегата от ретросредите, който го кара дълги години.
След него Флитууда отиде в един друг амер. фен- Краси Гатев, и след него не знам къде отида.
Иначе Флитуудите на това купе са отн. редки в БГ, с тия баклави тапицирани седалки.

Всъщност съседа като му го върнах, бави известно време обратно парите за колата.
и най-накрая, вместо тях, ми даде една друга американка, един по-компактен 1986 Олдс Кътлас Калайс Суприм, купе с 2 врати, който още си пазя.
така че в моя случай, Кадито се прероди в Олдс малко по-стар, и с 2 врати по малко.

Май 14, 2020, 20:18:40
Отговор #23

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
Брей много интересно.
Значи ГМ са си давали зор още на конвейра да слагат ваденки, докато при европейските произв. дилърите са ги лепели.

Благодаря.
Флитито като го взех в 2001, не беше много карано, един съсед го беше докарал от Финландия, дълги години там седяло в местната митница още от ново и затова бе свежо и неамортизирано.

На съседа обаче му го върнах в 2002 накъде, че имаше той фирма за разни домакински уреди, теглил кредити му бяха запорила и колата. По-късно на Кадилака му отпадна запора, и го продаде на колегата от ретросредите, който го кара дълги години.
След него Флитууда отиде в един друг амер. фен- Краси Гатев, и след него не знам къде отида.
Иначе Флитуудите на това купе са отн. редки в БГ, с тия баклави тапицирани седалки.

Всъщност съседа като му го върнах, бави известно време обратно парите за колата.
и най-накрая, вместо тях, ми даде една друга американка, един по-компактен 1986 Олдс Кътлас Калайс Суприм, купе с 2 врати, който още си пазя.
така че в моя случай, Кадито се прероди в Олдс малко по-стар, и с 2 врати по малко.


Да, въпреки че тези ивици са имали два или три варианта, леко променени, при производство. Не личи много, но са една дебела и една тънка ивица в комплект. Както каза, те са просто един моден декор типичен за 80-те, но нищо по-специфично. И ми беше малко трудно да ги разгадая, по точно за моя модел как да ги направя, понеже търся макс. автентичен вид.

Радвам се да чуя някоя история, особено за тези купета. Не са много популярни тук. Но пък са забавни автомобили, нищо че са пълни с жици.

Февруари 06, 2021, 11:39:39
Отговор #24

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
Ето че пристигна и дилъровия стикер за стъкло. Станал е страхотно.