Автомобили > Американски автомобили

1971 Dodge Dart

(1/5) > >>

Long404:
От години си мечтая да имам американски muscle car и след като USFan (БЛАГОДАРЯ, човече!!) разсея голяма част от страховете ми реших да започна с нещо, което да е добра платформа за "учене" (нямам НИКАКЪВ практически опит!).
Избрах нещо, което да не ми разпори джобовете (няма колекционерска стойност), но ще ми позволи да разглобявам и сглобявам до побъркване без особено голям риск да потроша нещо безвъзвратно.
Защо тази кола:
- няма нжда от реставрация (за това се иска опит... мисля). Ще мога да се уча върху нещо, което е в движение.
- ще е "весело" да се кара. 1/4 миля прави за 10.8s  >:D.
- това под капака е ценно и потенциално може да го пренеса в друга кола в бъдеще - примерно евтин челинджър (без колекционерска стойност), който ще реставрирам някой ден - пр. 1973/74 ми харесва повече от скъпите зверове от 68-71.

Колата: 1970, Dodge Dart
Двигателя: 500 ci (8.2 l) от база 440 ci, 493HP, 707 lb-ft (960NM пиков въртящ момент).
Скоростната кутия: А-727 TorkFlight cheetah reverse valve.
Главите са Edelbrock и т.н. Ще пратя пълния списък с performance части като получа документацията на колата на английски.

Малко снимки:

немо:
Сериозни доработки има тук май....
Моторът е N/A,доколкото виждам, да не би да има и нитрометан?
Колко степенна е ск.кутия?
Случайно да има дино графика?Много би ми било интересно да видя как се отдава момента в оборотите при тази кубатура без принудително пълнене.
Как и за какво смяташ да ползваш колата?
Честито!

Bogi:
Защо след като нямаш никакъв опит взимаш такава кола която е правена от някой друг ?
Вземи нещо недокосвано от друг, за да те уважавам.

stingray:
Изключително смел първи избор. Тази кола става ли за стрийт?

Long404:

--- Цитат на: Bogi в Февруари 10, 2021, 20:31:23 ---Защо след като нямаш никакъв опит взимаш такава кола която е правена от някой друг ?
Вземи нещо недокосвано от друг, за да те уважавам.

--- Край на цитат ---

Защото ако взема истинска мъсъл кола и потроша нещо по оригиналния й двигател заради липсата на опит:
1. Няма да мога да си го простя - те и без това все по-трудно се намират оригинално произведени коли/части - не е редно да се уча с тях.
2. Няма да е класическа кола ако строшеното почна да го заменям с афтърмаркет части.
3. Ще БОЛИ - те струват доста повече.

Мисля, че ще е кощунство да се уча на исторически ценна кола!

Тази кола е евтина - Дарта е един от най-слабо търсените Доджове. Цената на колата е общо взето = цената на двигателя + скоростната.
Частите са пърформънс части - афтърмаркет - намират се лесно ако строшиш нещо.
Трошенето е по-трудно - не са на по 50 години и не са седели под дъжда и служили за дом на мишките и паяците.
Продавача има 4 сантиметра папка с документация и записки, които си идват с колата от щатите и има контакт с гаража, който е построоил колата.

Има разбира се и недостатъци, но според мен е добра инвестиция - няма да е последната ми класическа кола и се надявам да е една от най-малко ценните такива.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия