Автор Тема: Акорд 101 remastered :D  (Прочетена 4525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2021, 18:31:15
Прочетена 4525 пъти

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Покрай пандемията реших да вдъхна малко живот на дядовия Акорд 101, който дълго време ми стои като мебел, тъй като изкорубих грамофона и платката с лампите и трансформаторите още преди много време.

По принцип грамофона ми е сантиментален тъй като се явяваше първото ми компютърно бюро като бях 5-ти клас. Седях на една табуретка пред него, слушах плочи и отгоре ми беше Правец-а.

- На мястото на грамофона монтирах онази част от компютърната кутия на която се закача ATX дъното, на което инсталирах един Debian 10 със https://github.com/Spotifyd/spotifyd който позволява да добавиш спотифай към съществуващ premium spotify акаунт така че да може да бъде контролиран от друго устройство настроено със същия акаунт, без нуждата от монитор.

На мястото където беше оригиналната платка сложих компютърното захранване за дъното, захранване за усилвателя, адаптерчето за безжичния рутер, както и един Legrand разклонител, с малко по-дълъг кабел.

- Рутера е tp-link 841nd който инсталирах със OpenWRT така че да мога да разделя радио интерфейса от суича за локалните клиенти, така че да може безжичната мрежа да бъде публичния интерфейс (който се вързва към домашния рутер) Един вид това е добър начин да използвате някой стар рутер като wireless client, с малко по-добри антени)

- Усилвателя е 2х50+1х100 със две TPA3116 интегрални схеми. Има не лоши изпълнения в aliexpress (AIYIMA например) които имат и версия с блутут, но аз реших да взема без блутут тъй като платката щеше да тръгва по подразбиране в този режим, а аз искам просто AUX от дъното.

Засега не съм свързал третия басов говорител тъй като размера е 7 на 5 инча и ще трябва да се поровя за да намеря нещо такова, но и без нея звучи прилично (като за шкаф като този :)) с два говорителя Hertz по 60 вата единия. Може би ще направя този ъпгрейд някога for the fun of it, тъй като усилвателчето има отделно усилване за него (ползващо втората интегрална схема в бридж режим за 1x100W) както и low -pass filter.



« Последна редакция: Март 07, 2021, 18:36:06 от admin »

Ноември 07, 2021, 08:45:07
Отговор #1

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73
браво на теб, много сполучлив проект , аз имам около 10 бр. стари радия и ги продавам , Сакта, Акорд102, Мелодия2, Рапсодия, Мелодия стерео,Електра56 Норменде,  и Веф радио граямофон без кутията.  и много касетофони. тел.0886230311 Динко от град Първомай.