Автор Тема: VW Golf Mk2 GTI 8v  (Прочетена 4657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2021, 08:10:01
Прочетена 4657 пъти

Неактивен evgeniyorgov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Здравейте това е моята придобивка от преди няколко месеца .

« Последна редакция: Март 08, 2021, 08:53:05 от dido1903 »
vw golf 2 gti 8v

Март 08, 2021, 09:01:50
Отговор #1

Неактивен evgeniyorgov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Проекта ще върви малко бавно като цяло, за сега е сменен воден радиатор и разширителен съд . Почистена перка на радиатора и отстраняване на ръжди и боядисване на дифузьора . В процес на закупуване са 2 те бензинови помпи,вакумен регулатор за горивото,почистване на инжекторите с ултразвук понеже последните 10 години е каран само газ :( В момента се ремонтира динамото оригинално , тъй като предишния собственик е пригодил някакво друго.



vw golf 2 gti 8v

Март 10, 2021, 09:14:20
Отговор #2

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Здравей, честита придобивка!

Голф 2 е един от любимите ми модели, и един от първите ми автомобили. Какво следва нататък да се прави по колата? Знам, че те по принцип са железни, но като всички коли на годинки имат десетки малки проблемчета, които се отстраняват сравнително лесно, а повечето даже и приятно. В оригинален вид ли ще остане? Боя, освежаване ще има ли?

Март 10, 2021, 11:31:33
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ако наистина не е карана на бензин 10 год. по-добре инжекторите да се проверят по-цялостно:добре ли затварят,какъв факел правят,еднакъв ли им е дебита,почистването отделно...Нали за ел. инжектори става въпрос?И си провери цялата магистрала за горивото ,вкл. и резервоара за мръсотии.Бенз. маркучи е хубаво да се сменят,но си намери някакви ОЕМ.Голфът с какъв резервоар е?Метален или пластмасов?Знам,че на тройката е пластмасов,ама за двойката не знам.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 10, 2021, 18:53:01
Отговор #4

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Пластмасов.

Март 10, 2021, 21:12:20
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Пластмасов.
Това не отменя задължението да се провери и почисти.Но поне няма да ти сервира проблема "изгнил резервоар".
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 11, 2021, 14:01:34
Отговор #6

Неактивен evgeniyorgov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Здравей, честита придобивка!

Голф 2 е един от любимите ми модели, и един от първите ми автомобили. Какво следва нататък да се прави по колата? Знам, че те по принцип са железни, но като всички коли на годинки имат десетки малки проблемчета, които се отстраняват сравнително лесно, а повечето даже и приятно. В оригинален вид ли ще остане? Боя, освежаване ще има ли?
Има доста проблеми които ще се погрижа за тях , просто не е бил в добри ръце ... единствено няма ръжди и изгнили места и заради това го вземах. Остава си възможно най-близко до оригинала колкото може разбира се .
vw golf 2 gti 8v

Март 11, 2021, 14:06:16
Отговор #7

Неактивен evgeniyorgov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Ако наистина не е карана на бензин 10 год. по-добре инжекторите да се проверят по-цялостно:добре ли затварят,какъв факел правят,еднакъв ли им е дебита,почистването отделно...Нали за ел. инжектори става въпрос?И си провери цялата магистрала за горивото ,вкл. и резервоара за мръсотии.Бенз. маркучи е хубаво да се сменят,но си намери някакви ОЕМ.Голфът с какъв резервоар е?Метален или пластмасов?Знам,че на тройката е пластмасов,ама за двойката не знам.
Образно се изразих за инжекторите да всичко ще се прегледа . Резервоара е пластмаса който е свален и почистен основно следва да събера две помпи за горивото вътрешна,външна и регулатора на рейката и да го запаля на бензин , че до сега не съм го чувал :)
vw golf 2 gti 8v

Април 07, 2021, 21:23:10
Отговор #8

Неактивен evgeniyorgov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9

Ето вече алтернатора е готов  :) пясък , епокси грунд боя и мат лак , поцинковане лагери,колектор и четки  ... така всичко ми излезе около 70 лв без труд :) За труда още мисля каква да е цената  :P



vw golf 2 gti 8v

Април 09, 2021, 09:17:08
Отговор #9

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Гена не каза каква ти е целта и какво да очакваме ?