Автор Тема: Lancia Beta Coupe 1.6 Carburetor  (Прочетена 11083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2021, 21:07:20
Отговор #10

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Асене още не съм докарал до разлобяване на купето. Последните два месеца не съм си ходил на село.
Не съм забравил за амортесьорите и те имам предвид.
fulcrum, за съжаление незнам дали този карбуратор, който имам е орииналния за този двиател. Този карбуратор, който
беше монтиран е Вебер 32/34 DMTR.
Пенеже съм лайк, какво значи синхронни Вебер 32 от 6 цил гренади и сиери? Извинявам се ако въпроса е глупав?

Март 25, 2021, 22:54:00
Отговор #11

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не, ни най малко е глупав., на двукамерния синхронен карб двете дроселни клапи се задвижват едновременно посредством два зъбни гребена един в друг. Все едно храниш с два еднокамерни карба едновременно.

Иначе повечето дву и повече камерните карбове в техническата литературата се наричат прогресивни, защото има последователност при отварянето на дроселите им при подаване на газ. Я механично, я посрдством ваккум или хидравлика. Първо първа, после втора и така.

Много е логично 32/34 DMTR да е твоя карб, над 1500/600 кубика характеристиката на пълнене изисква дросел над 32мм при болшинството мотори с този ходов обем. Имах обаче спомен че го монтираха на едновавлов 1500/600 85 коньов мотор на Фиат/ланчия, ще го проверя и за моя си достоверност и ще пиша.  :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 27, 2021, 22:22:25
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Теньо, още ти “вися” с карбуратора, но не съм го забравил!
След като поръчахме горивни жигльори, имаме всичко необходимо за да го сглобя.
Аз също бих се замислил за два двойни карбуратора, но чаааак след като колата е готова, покарал съм я 2-3000км и съм убеден, че отново искам да я разбутам :)

Бета Купе е нещо супер рядко в нашата родина. Ти си Ланчист от преди аз да знам какво е това Алфа и ще се радвам да те видя зад волана на това прекрасно купе!
На “премиерата” може да спретнем една среща на старите пловдивски муцуни, както се събирахме на стадиона преди около 15 години (баси колко време е минало, а?! ) :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 27, 2021, 23:15:23
Отговор #13

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Дааа, много време мина. Поне 15 години. И аз мисля, като теб за заигравката с карбуратора. Първо да тръгне, а после глезотийки.
Не се притеснявай за слобяването, има много време докато събера целият двигател и тръгна да го паля та да ми потрябва карба.
Следващото на ред е купето. Живот и здраве тази година го почвам и ще качвам снимки.
Идеята за сбирка е страхотна.
Миналата седмица видях Виктор. Неговата Жулиета стой зад един блок до съда в Пловдив.
Подкачих го да ми я даде, разбирай продаде. Категорично ми отказа. Много се радвам от реакцията му.
Това означава че един път, като се "разболееш" рядко ти минава. Каза ми че имал всички части да я направи, като
нова. Ха да видим.

Април 03, 2021, 17:27:32
Отговор #14

Неактивен Sladimil

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравей казвам се Сладимил и имам същия автомобил. Ще се радвам ако се свържеш с мен в профила ми в фейсбук Sladimil Doikov.

Април 03, 2021, 19:10:13
Отговор #15

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Колега, дай друг контакт. Не обичам много социалните мрежи от този сорт. Ще се радвам да се чуем.
Ако искаш ти ми се обади 0898 94 77 98-Теньо.

Април 03, 2021, 23:17:26
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дааа, много време мина. Поне 15 години. И аз мисля, като теб за заигравката с карбуратора. Първо да тръгне, а после глезотийки.
Не се притеснявай за слобяването, има много време докато събера целият двигател и тръгна да го паля та да ми потрябва карба.
Следващото на ред е купето. Живот и здраве тази година го почвам и ще качвам снимки.
Идеята за сбирка е страхотна.
Миналата седмица видях Виктор. Неговата Жулиета стой зад един блок до съда в Пловдив.
Подкачих го да ми я даде, разбирай продаде. Категорично ми отказа. Много се радвам от реакцията му.
Това означава че един път, като се "разболееш" рядко ти минава. Каза ми че имал всички части да я направи, като
нова. Ха да видим.

Даа, Виктор не си продава машината! :)
Той е един от основните хора, които ме зарибиха по старите алфи!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 04, 2021, 09:41:30
Отговор #17

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Здравей казвам се Сладимил и имам същия автомобил. Ще се радвам ако се свържеш с мен в профила ми в фейсбук Sladimil Doikov.

Ланча Бета в Търговище? Да позная ли, че е черен автоматик? :)
Впрочем, ще се радвам ако е друг екземпляр
we all have wings, but some of us don't know why

Април 08, 2021, 17:40:07
Отговор #18

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Днес пристигнаха някои части.
Леко ме притеснява факта, че шарнирите ми ги доставиха от Литва.
Но времето ще покаже.
https://pichost.name/album/h7wT8
https://pichost.name/album/h7qio
Изникна и малък проблем с бензиновата помпа.
Моята в орната част има скосяване.
Поръчах нова бензинова помпа, защото старата не подържаше налягане, нормално повече от 40 години, какво да очаква човек.
Пристигна бензинова помпа от този тип:
Къде е проблема: корпуса на новата помпа опира в горната си част в всмукателните колектори.
Извод скосяването на старата не е само за красота и аеродинамика, а по същото са мислили инженери и има цел.
Като всяко едно нещо при проектиране на автомобил. Съвсем отделна тема е как са се справили, защото там времето показва.
След дълго умуване с баща ми решихме следното. Корпуса на новата помпа е направен най-вероятно от цам.
Баща ми пое отговорността да извърши фина манипулация с шлайфа в тази част и след това да намерим заварчик, който да
завари "капачето" под ъгъла под който е отрязано. Целта е да се запазят вътре, както клапанчетата, които не позволяват връщане на горивото, така и работния обем на помпата да не се променя много, за да е ефективна.
Когато свършим тази глупост ще кача снимки, както на старата помпа, така и как и дали е станала новата.
Ако някой има идеи, сеа е момента да сподели преди да сме пристъпили към драстичните мерки.
Ако претърпя провал ще взимам електрическа.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 18:14:56 от tenio hf »

Април 08, 2021, 20:13:18
Отговор #19

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Не си първият с Бета с такъв проблем явно. Ето тук англичаните са го дискутирали.
http://www.lancia.myzen.co.uk/forum/index.php?topic=11379.0
Не те съветвам да се пробвате да заварявате нещо по помпата. Англичаните са минали само с припиляване. Но не съм сигурен дали помпите, за които говорят са точно като твоята. А защо взе точно тази помпа? По 30-40 евра има поне още 3 варианта за бензинови помпи, които ги дават за същите фиати и ланчии, като тази дето си я взел. И визуално, и от това което споделят англичаните (че нещо с височината на твоята помпа не е наред), тези по-долу мисля трябва да са по-близо до истината  :) .




Като второта помпа при теб вероятно е по-скоро в този вариант.

И тук https://www.autolucana.it/it/ricambi-meccanici/4434839/pompa-benzina-fiat-131-132/ я дават за
Fiat Argenta Fiat (100-110) 1.6-2.0 Lt 1982-1986
Fiat 132 Fiat  2.0 Lt 1977-82                    
Fiat 131 Supermirafiori Fiat 1365, 1600, 2000 1.4-1.6-2.0 Lt 04.81-
Fiat 131 Superbrava (Usa) Fiat  2.0 Lt 1979-          
Fiat 131 Racing                            
Fiat 124 Coupe'-Spyder (Usa) Fiat  2.0 Lt 1979-          
Fiat Ritmo 130 TC Fiat  2.0 Lt 1984-987               
Fiat 131 Abarth Rally Fiat  2.0 Lt                
Lancia Beta Trevi   2.0 Lt                     
Lancia Beta Trevi  Mot. 385582... 1.6                
Lancia HPE, Montecarlo   2.0 Lt -               
Lancia Prisma LX   1.6 Lt 1983-1988               
Lancia Beta 2000, Coupe'   2.0 Lt -               


 
« Последна редакция: Април 08, 2021, 20:25:54 от Nik1600GT »