Автор Тема: Lancia Beta Coupe 1.6 Carburetor  (Прочетена 11086 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2021, 20:47:07
Отговор #20

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Nik1600GT взех я защото съм аджамия.
Нито един от тези видове не е като старата помпа.
При първа възможност ще кача нейни снимки.
С припиляване няма да стане. Корпуса в горната част няма да поеме такава разлика.
Виждам че тази, която съм взел е за Бета, но с 2.0 двигател.
Явно имат разлика в колекторите.
Все пак ще се пробваме.

Април 17, 2021, 19:39:43
Отговор #21

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Днес разхвърлих цялото купе.
Ето положението:
Отзад:




Проблемна зона - ръба на багажника:


Положението отпред:


пода пред шофьора:


Предна лява врата:
Предна дясна врата:

Задните бомбета отвътре:


Салона:

Общ изглед:


По мое мнение положението не е чак толкова зле.
Има нужда от тенекеджийска работа, като моля колегите с опит да кажат на кое да обърна внимание.
Ако снимките не са достатъчни, имам възможност утре да направя по-подробни.

Април 18, 2021, 11:50:07
Отговор #22

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Това са горните капаци на старата и новата бензинови помпи:

Април 18, 2021, 12:35:28
Отговор #23

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Не е зле изобщо. Ако намериш читав тенекиджия в Пловдив да ми кажеш, че имам едно местенце за правене на колата.

Април 18, 2021, 17:12:32
Отговор #24

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Ще търся две в едно - тенекеджия и бояджия, за да не си прехвърлят отговорността.
Сега по отношение на бензиновата помпа.
Това е след интепвенция в горната част на новата помпа:

Така трябва да се получи след заваряване и положението под всмукателните колектори:

Изрязахме почти сантиметър от горната част на корпуса на новата бензинова помпа:


Наясно съм, че променихме обема на камерите на бензиновата помпа, което ще окаже влияние върху нейната работа по отношение на горивото и дебита на същото, което ще подава към карбуратора.
След време ще споделя резултата, дали промяната е до такава степен, че сме орезилили този възел, или работи и как след тази "манипулация".
След като заварим горната част ще кача снимки.

Април 18, 2021, 18:48:46
Отговор #25

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И с какво ще заварявате капака на помпата!? Най-вероятно е някаква ЦАМ сплав и доколкото знам е доста кофти за заварка. От ЦАМ е блока на Костенурките и мисля, че при проблем заварка не става. А за дебита на бензиновата помпа не знам защо повечето (да не кажа всички) колеги ги "плаши" точно дебита на тези механични помпи. Имат си запас откъм дебит и хранят без проблем кубатури от порядъка 1600-1800 кубика дори и на 2 двойни спортни Вебера или Делорто. Само, че винаги е хубаво да се проверяват тези помпи и без да е изършвана някаква интервенция. Не откъм дебит, а откъм налягане (макар, че в крайна сметка тези два параметъра са свързани все пак). Макар и сравнително рядко налягането може да е извън норми, като тези механични помпи най-често им дават работно налягане в диапазона 0.2 ...0.3 бара. Един тройник след помпата мериш с приличен манометър. В интерес на истината и аз не бях мерил моята помпа откато е на колата и онзи ден най-накрая я измерих - 0.28 бара дава и си е в норма. Ако е малко над нормата, налягането може да се смъкне/"вкара" в норма с по-дебела гарнитура под помпата (като се намали малко хода на привода). 
И още нещо. Карбуратори всеки опитва да чисти отвреме на време. Не е достатъчно само да лъщят. И само разни химии не винаги вършат работа. Имам предвид жигльорите. Киснеш ги ... ОК ... продухваш ги ... ОК и ...на практика може да се окаже, че нищо не си направил! Що ... ми щото като премериш с некво прецизно свредло (което преди това си измерил с микрометър), което е на стоковия размер на жигльора и може да се окаже, че ... свредлото няма идея да влезе, т.е. жигльора примерно от 0.50мм ... след все чистенето все още си стои на 0.35мм (примерно). А върви найстройваи с 30-40% по малък жигльор  ;D.  Имах такъв случай наскоро ...киснах, чистих ...продухвах ... е докато не прекарах по едно свредло с фабричния размер на жигльорите не стана.
 
« Последна редакция: Април 18, 2021, 18:53:28 от Nik1600GT »

Април 18, 2021, 19:05:48
Отговор #26

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Материала е алуминий, и аз очаквах да е цам, но не е. Чист алуминий.
Което означава, че изненадата е приятна.
Nik1600GT от предишния ти пост, стигнах до извода, че новата помпа е за 2.0 двигател, макар че Бетите са с електрическа
помпа за този двигател, поне другата която имам е с такава.
Не знам дали ще се понижи налягането на помпата, след като сме променили обема на
камерите. Както писах по-горе ще споделя дали този подход е свършил работа.

Април 18, 2021, 21:23:51
Отговор #27

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Не изглежда много зле на снимките. Щом си се хванал - ще я направиш :)
Speeder може да те свърже с един добър тенекеджия в Пловдивско (освен това е с афинитет към 'талянките).
Много красиво купе е Бета и има много малко от тях в България. Дано нямаш сериозни трудности и да я съживиш бързо.
Ще следя с интерес.
Успех!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 19, 2021, 14:44:28
Отговор #28

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Благодаря.
Като спре да вали и свалям стъклата и таблото и много усилено ще търся тенекиджия и бояджия, за да мога в рамките на тази година поне да затворя
купето за атмосферните условия. За съжаление нямам закрито помещение, където да прекара зимата.

Април 24, 2021, 11:41:58
Отговор #29

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
До тук съм я докарал с частите:





Ще си чакат реда за монтаж.