Автор Тема: Lancia Beta Coupe 1.6 Carburetor  (Прочетена 11074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2021, 12:29:34
Отговор #30

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Понеже се сдобих с оригинално делко, имам следния проблем. На разпределителния вал на всумакателните клапани, ми липсва капачката,
която затваря вала. Същата е с такава форма:

Ако някой има такава излишна да свирка. Ако ли не ще я изрежа на лазер.
И следващия проблем.
На вала на делкото се е счупил следния детайл:


Някаква идея от къде да го търся.

Май 08, 2021, 15:08:01
Отговор #31

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Днес се захванах да сваля предното стъкло. И както става винаги - проблем. Пукнах го при демонтажа:
Приемам всякакви идеи, как да реша този проблем, като приоритет ще имат предложенията, които са бюджетни ;).
Това е положението по ръба на предното стъкло:



Май 09, 2021, 15:00:03
Отговор #32

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Можеш да решиш проблема доста елегатно и сравнително бюджетно. И то с ... ново стъкло! Наскоро решиха същия казус в предавеното Wheeler Dealers по Дискавъри така. Колата беше некво шведско ретро (Сааб или Волво) и доста рядко срещано в Щатите. Майк отиде в добре зареден щатски сервиз за автостъкла. И колегата автостъклар каза така - за този шведски красавец оригинално предно стъкло няма да намерим (в Щатите), но можем да изрежем от "донор". Предните стъкла се различават по извивката, но не за всеки производител и модел са различни. Явно автостъкларят имаше набито око и (поне в предаването  ;D) много бързо улучи подходящия донор със същата извивка. Който донор/стъкло, подразбира се, беше и малко по-голямо като размер. Оттам натък донора беше очертан по оригиналното стъкло и изрязан за норматив. И така шведското ретро се сдоби с чисто ново предно стъкло от некъв амеркански мускул мисля.
Единственият проблем е да попаднеш на читав автостъклар/сервиз с достатъчна наличност, които да ти обърне внимание. Щото уж сме нация техническа, ама все повече се убеждавам, че на много места ръцете им са изотзадзе и ги мързи да гледат. Дори и да става въпрос за пари. 
« Последна редакция: Май 09, 2021, 15:14:28 от Nik1600GT »

Май 09, 2021, 17:36:52
Отговор #33

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Във фирма "Даниглас" Бургас отдавна практикуват това с пригаждането на автомобилни стъкла както и лепенето на пукнатини и удари от камъчета.
retrobs.com

Май 09, 2021, 18:03:38
Отговор #34

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Донесох стъклото до Пловдив. Ще пообиколя да разпитам дали някой ще се наеме да го залепи и ако не тогава почвам да търся "донор" за изрязване.
А някой да е ползвал услугите на тази фирма: https://autoglass-bg.com/.
 Пише че изработват стъкла.

Май 09, 2021, 19:31:38
Отговор #35

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Може да пробваш в кобрата , ако е се лъжа. Намира се под моста на блоковете гиганти , на излизане по Пловдив посока с.Труд. Там съм лепял лека пукнатина , но пробвай за по голяма. Има един майстор , който ми го похвалиха за монтажи и демонтажи на стъкла , можа да питаш и нег . В кичука е в локалното до гумаджииницата , която се намира на улицата на ресторант Тромпета , но почти другия край. Ако не  си разбрал звънни да ти обясна.

Май 09, 2021, 19:59:11
Отговор #36

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Знам ги и двете места Асене. Първо ще видя на Гиганта, какво ще ми кажат, пък и ще питам за варианта с рязането.

Октомври 02, 2021, 20:50:46
Отговор #37

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Мръднах.
Майстора почна окърпването. Надявам се докато застудее да я окърпи и боядиса, както обеща, за да я прибера.
Ето какво е положението отдолу.

Да докладвам и за предното стъкло. В крайна сметка не стана да се отреже от друго, което е със същите овали.
Наложи се да ми го направят по калъп и да се огъва. Така че, вече е налично.
Като дойде време да го монтирам очаквам акъли, че оплътнение нямам.

Октомври 02, 2021, 21:03:40
Отговор #38

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ще видим ли "окърпването" в снимки?
Успех!
retrobs.com

Октомври 02, 2021, 21:52:35
Отговор #39

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Ще ми се, но майстора е на 100-на километра от там където живея, а той не е на "ти" с телефоните,  които могат да снимат.
С други думи няма такъв. Баща ми които наглежда нещата е по същия начин. Но обещавам, когато минавам от там, винаги да снимам.
Предварително предупреждавам, работата няма да е на твоето ниво, колега Румен.
След, като успея успешно да довърша този проект, който отново отбелязвам е бюджетен, тоест компромисен, но не и откъм надеждност на техниката, смятам да се обърна с една моя идея дали е изпълнима точно към Вас колега Румен. Но това след време, първо да видя дали съм
способен и търпелив да се справя с по-прости неща, като да приведа в движение и техническа изправност на този кошник.