Автомобили > Италиански автомобили

Lancia Beta Coupe 1.6 Carburetor

<< < (2/13) > >>

tenio hf:
Това са вертикалните Вебер от 33-та.

Nik1600GT:
Да, тези IDFи са ми твърде добре познати  :). Карам с такива от 10 години Костенурката. Слагани са по 3 такива на състезателните V6 Дино мотори на Ланча Стратос. Но тези 36ци на теб едва ли ще ти свършат работа за 2-литровия мотор. Там каквото и да правиш с тях (дифузьори, жигльори и т.н.) просто ще дойдат малки. Иначе има фабричен колектор за конверсия на Бета към IDFи, но е 300 паунда. Този на първата снимка.  А за 2ка Weber DCOE с хоризонтален поток - на следващите снимки пак нещо като "фабричен" колектор на некви англичани мисля (Guy croft се казва фирмата) - под некъв ъгъл казват колегите ти с Бети, че трябва да е и освен това изместен спрямо делкото. Излезе ми некъв секънд хенд (тоя на втората снимка) само за 30 паунда, ама е заминал отдавна.




tenio hf:
Nik1600GT запознат си с историята ми с делката. както писах и по-горе вече се сдобих с делко на Бош за този двигател, коете оригинално е зацепено долу на маслената помпа, следвайки съвета ти и ще те държа в течение, когато дойде време да паля и да настройвам.
Когато дойде време за двулитровия се надявам пак да мислим заедно. честно казано съм на мнение че двата
Делорто от 75-та ще паснат идеално с подходящите фланци.
Когато си отида на село ще ги наснимам ако може да споделите и вашето виждане.

asoto86:
Напредваш! Само така! С амортисьорите какво стана ? Паснаха ли?

fulcrum:
Успех и от мене с проекта, провери си и състояниято на привода на делкото на мотора. Подобен като на ладов мотор, като гъбка е. За разлика от пост съветските е закален добре, но все пак гледай и за двата луфта, бъзикат аванса :)

Най добре си ревизирай оригиналния Вебер 32.Аз съм го срещал и на Регата и 85 и 100. На Ланча Призма е с една буквичка разлика. Много добре си наема и с него. Ичаче бюджетно без колектори за двойни карбове можеш да експериментираш и със синхронен Вебер 32 от 6 цил гренади и сиери. И за двата ти мотора си струва. Ще усетиш видима промяна на характеристиката на пълненето още от 1200 - 300 об мин. Можеш и да ми пишеш, около мене има няколко синхронни такива.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия