Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Yamaha Virago 535

<< < (2/2)

Ivanov_watchmaker:
Много ти благодаря, колега! Свещите ми са нови. днес отворих това, което е на снимката. От там изтече малко масло. Трябва ли да доливам от някъде или като напълня картера, то ще си влезе там?

Спирачната помпа има прозорче, от което се вижда колко е количеството течност в нея. Как мога да я обезвъздуша? Накладките ми са изпечени си мисля....сигурно ще искат смяна.  Когато налея в казанчето течност, тя не слиза към спирачния апарат...

Днес установих, че предния цилиндър не работи...предполагам, че не влиза гориво вътре....ще разглабям пак карбуратора да видя какво става.

Palio:
Ако не си разкачал нищо по спирачката, обезвъздушаването става отдолу - на спирачния апарат има щуцер с гумена капачка на него /и да я няма, не е беля/. Най-добре е да сте двама. Махаш капачката и развиваш щуцера с ключе 10, колкото да прокапе. Първо виж дали циркулира правилно течността /демек дали върви отгоре надолу при охлабен щуцер/. Ако не тече - демек не пада нивото в казанчето горе, значи маркучът се е раздул вътрешно и е за смяна. Ако върви, значи единият от вас горе помпи, а другият долу отваря щуцера за момент, когато горната помпа се втвърди, за да изкара въздуха. Тоя отгоре долива и повтряте процедурата. Трябва да се внимава нивото в казанчето да покрива отвора на буталото в него, иначе ще дръпне въздух. Така повтаряте докато от щуцера спре да излиза въздух, а горе в помпата да няма балончета  въздух в спирачната течност. При добре обезвъздушуна спирачка, апаратът трябва да започне да хваща на 2-3 мм от хода на ръчката, а на половината ход вече трябва да е задържал стабилно и да имаш доволно усилие на ръката. Ръчката на кормилото не трябва да има ход до ръкохватката - при максимално усилие на стискане трябва да е втвърдена след като ръчката е минала средата между свободното й състояние и кормилото. Гледай да е добре обезвъздушено, защото спирачката е само с едно бутало отвън /апаратът е плаващ/ и няма ефективността на съвременните поне четирибутални апарати. Имай предвид, че при управлението на мотоциклет често се налага да се спира рязко /Извинявай, не те  видях!/, затова трябва много добре да настроиш свободния ход и целия ход на ръчката, за да си осигуриш ефективно спиране в лоша ситуация, като при това не допускаш блокиране на спирачката, което е предпоставка за неизбежно падане. Демек - трябва ти усет за настойката и работата със спирачката, който пък се придобива с карането. Тук вече идва и въпросът за гумите, който пък никак не е маловажен.

Ivanov_watchmaker:
Като налея течност в казанчето, не тече от щуцера...
Маркуча, като го надуя с уста изпуска въздух от долната страна. Но когато свържа маркуча, към казанчето и към спирачния апарат, не тече от щуцера...

Ivanov_watchmaker:
Днес извадих карбураторите и им почистих всички жигльори. Утре ще монтирам карбураторите и ще видя как ще работи мотора. Чудя се, при синхронизирането на карбураторите, дали е възможно, да използвам "диагностичен прибор", че имам два броя?  Надявам се, след почистването на карбураторите, вече да работят и двата цилиндъра. В началото, работеше само предния, след като ги почистих на място, започна да работи само задния... Свещите са нови и дават хубава искра. Какви могат да бъдат причините да не работят двата карба?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия