Общи форуми > Общ технически

Запекли бутала в спирачен цилиндър

(1/3) > >>

peter67:
Здравейте колеги, пак имам нужда от помощ. Буталцата в спирачните цилиндри са яко запекли. Не ги свалих навреме (когато още бяха на колата и може би със силата на спирачната течност можеше и да излезнат) и сега се чудя как да ги изкарам от цилиндрите. От 8 бутала само 1 изкарах. Първо пробвах с въздух под налягане (8 бара) и нищо. Вчера накиснах целите цилиндри в оцет за 24 часа и отново никакъв успех. Приемам всякакви съвети, също така и ако знаете сервиз в Пловдив, където да се справят, споделяйте.  O:-) O:-) O:-)

kaci:
Кока-колата няма ли да свърши работа, че аз за друго не се сещам!
Не съм и имал чак такъв тежък случай, та стрелям на посоки.

РумбатаБс:

--- Цитат на: peter67 в Март 31, 2021, 20:36:48 ---Здравейте колеги, пак имам нужда от помощ. Буталцата в спирачните цилиндри са яко запекли. Не ги свалих навреме (когато още бяха на колата и може би със силата на спирачната течност можеше и да излезнат) и сега се чудя как да ги изкарам от цилиндрите. От 8 бутала само 1 изкарах. Първо пробвах с въздух под налягане (8 бара) и нищо. Вчера накиснах целите цилиндри в оцет за 24 часа и отново никакъв успех. Приемам всякакви съвети, също така и ако знаете сервиз в Пловдив, където да се справят, споделяйте.  O:-) O:-) O:-)

--- Край на цитат ---
Колко милиметра са буталата (външен размер) ... ако са извън супорта (не на нула) можеш да ги развъртиш "осово" с помощта на подходящ инструмент ... така по-лесно ще излязат
п.п.Трябва да се използва нещо,което няма да наруши полираната повърхност на буталото!

rosen sn:
От опит- при свален спирачен апарат  - само нагряване,  и то при наличието на ремонтен комплект, нагряваш яко и тогава

Logrus:
Опитай със спрей за почистване на спирачки - обезмаслител на петролна основа е и с него се почистват дискове и апарати. В София съм взимал за 8-9 лева.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия