Автор Тема: Запекли бутала в спирачен цилиндър  (Прочетена 5290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2021, 20:36:48
Прочетена 5290 пъти

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Здравейте колеги, пак имам нужда от помощ. Буталцата в спирачните цилиндри са яко запекли. Не ги свалих навреме (когато още бяха на колата и може би със силата на спирачната течност можеше и да излезнат) и сега се чудя как да ги изкарам от цилиндрите. От 8 бутала само 1 изкарах. Първо пробвах с въздух под налягане (8 бара) и нищо. Вчера накиснах целите цилиндри в оцет за 24 часа и отново никакъв успех. Приемам всякакви съвети, също така и ако знаете сервиз в Пловдив, където да се справят, споделяйте.  O:-) O:-) O:-)

Март 31, 2021, 20:41:29
Отговор #1

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Кока-колата няма ли да свърши работа, че аз за друго не се сещам!
Не съм и имал чак такъв тежък случай, та стрелям на посоки.

Март 31, 2021, 20:54:38
Отговор #2

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Здравейте колеги, пак имам нужда от помощ. Буталцата в спирачните цилиндри са яко запекли. Не ги свалих навреме (когато още бяха на колата и може би със силата на спирачната течност можеше и да излезнат) и сега се чудя как да ги изкарам от цилиндрите. От 8 бутала само 1 изкарах. Първо пробвах с въздух под налягане (8 бара) и нищо. Вчера накиснах целите цилиндри в оцет за 24 часа и отново никакъв успех. Приемам всякакви съвети, също така и ако знаете сервиз в Пловдив, където да се справят, споделяйте.  O:-) O:-) O:-)
Колко милиметра са буталата (външен размер) ... ако са извън супорта (не на нула) можеш да ги развъртиш "осово" с помощта на подходящ инструмент ... така по-лесно ще излязат
п.п.Трябва да се използва нещо,което няма да наруши полираната повърхност на буталото!
retrobs.com

Март 31, 2021, 21:50:20
Отговор #3

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
От опит- при свален спирачен апарат  - само нагряване,  и то при наличието на ремонтен комплект, нагряваш яко и тогава

Април 01, 2021, 11:15:52
Отговор #4

Активен Logrus

  • Публикации: 289
Опитай със спрей за почистване на спирачки - обезмаслител на петролна основа е и с него се почистват дискове и апарати. В София съм взимал за 8-9 лева.

Април 04, 2021, 11:36:32
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Опитай със спрей за почистване на спирачки - обезмаслител на петролна основа е и с него се почистват дискове и апарати. В София съм взимал за 8-9 лева.
Това не е подходящо в случая,това е обезмаслител,който е силно летлив,а тук за да се разкисне ръждата трябва нещо друго.
Буталото подава ли се отгоре поне малко?Трябва ли да бъде запазено буталото?
Бих накиснал в нафта или газ за горене,като трябва да има течност и от задната страна на буталата.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 04, 2021, 19:40:36
Отговор #6

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
От всяко цилиндърче поне едното бутало се подава малко (2-3мм), пробвах и с клещи да хвана буталото и да го издърпам чрез въртеливо движение, но не става. Не съм сигурен, че като ги потапям течност стига до вътрешната им част, понеже там имат гумички, които предполагам са здрави. Ще ги топна тия дни в газ да видим дали ще има ефект.

Април 05, 2021, 01:31:08
Отговор #7

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Няма начин да няма начин.Огледай добре,ако трябва преди накисването намери начин да напълниш зад буталата съответната течност.После накисвай да престоят,но не 1-2 дена,а повече...
Не спомена за ремонтни комплекти,за резервни бутала,въобще какви са тези спир.апарати?

Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 03, 2021, 23:11:23
Отговор #8

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Решението на проблема се оказа доста по-просто. Става дума за спирачни цилиндри на Трабант от стария тип - симплекс. Пробвах всичко от горните коментари -> нищо. Тъй като самите бутала имат дупки по средата е доста удобно да вкараш един избивач и да чукаш здраво. Удряш първо по-леко и от двете страни, за да ги размърдаш поне минимално, после си харесваш едната страна и започваш здраво да удряш, горното бутало ще стигне до долното и ще го избута. За 15 минути изкарах 4 бутала - т.е. 2 спирачни цилиндъра готови, дори гумичките вътре са окей.

Дано тази тема е полезна на някой в бъдеще, моята драма беше до тук (надявам се :D)

От тук нататък често използване на спирачките и силно натискане, за да не се стигне до тук отново.

Юни 04, 2021, 09:45:44
Отговор #9

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Ако всички тези методи не помагат, някой може да опита с "варене" в масло на котлона. Само че внимателно, за да не се подпали. Правил съм го този номер преди години както със спирачни цилиндри, така и със запекли бутални болтове... :)