Автор Тема: Изработка на каравана Ken-Skill 1947 Teardrop trailer  (Прочетена 18608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2021, 18:36:48
Отговор #10

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Ако не ти станат тия ще ти изпратя от Голф 2 от багажника с резба са от единия краи а щипките имаш ли ги дето са в края на амортисьора,без тях не става
« Последна редакция: Април 13, 2021, 18:40:44 от niksan 240 »

Април 13, 2021, 20:24:04
Отговор #11

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
12лв. за 4 бр. ябълки устройства ли те?
И да не те - поръчах ги, утре са в София и ще ги взема привечер - ако не са твоите, ще си останат за мен  :)

Уууу много скъпо беее ахаххаха   Естествено че ще ги искам , само  драсни на лично къде да дойда да ги взема и да ги платя. То се оказа че новите амортисьорчета които имам , нямат пък едни метални скобички, които заключват  абълковидните  болтчета , та вероятно ще купувам и амортисьорчета нови :)


Ако не ти станат тия ще ти изпратя от Голф 2 от багажника с резба са от единия краи а щипките имаш ли ги дето са в края на амортисьора,без тях не става

Нямам ги  тъпите скобички , като предавах колата  на скраб на жена ми  и свялях разни неща от колата, които знаех че са нови и не ми се хвърляха от Бравата , но явно съм мушнал някъде  скобичките  та ще купувам нови  или пък може да чукна в Мегапартс да видя  там нямат ли със скобичките
« Последна редакция: Април 13, 2021, 20:49:31 от fokke »

Април 13, 2021, 20:52:44
Отговор #12

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Мисля че имам и скобички - ако не съм изхвърлил старите амортисьори от Фиеста-та - ще видя когато си ходя до Надежда (в четвъртък).
Ябълките ще ги взема утре, но ще ти ги дам в четвъртък следобед или петък през деня. Ще се разберем къде ще е удобно и на двама ни   :)
0885 901 678 Чавдар

Април 13, 2021, 23:19:39
Отговор #13

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Имам скобички ще ти пратя само ми се обади -0897997656 Ники

Април 15, 2021, 19:52:15
Отговор #14

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Специални благодарности нa Ники и на Чавдар за светкавичната реакция и помощ за намиране на детайлите! Ето това е идеята на всеки един форум , да си помагаме, кой с каквото може!
Надявам се и аз да ви помогна с каквото мога когато има нужда!
« Последна редакция: Април 15, 2021, 21:08:04 от fokke »

Април 16, 2021, 17:36:53
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Това са вдете странички греди на вратата на кухнята . Нарязах на лазер детайлите и ги слепих в нужната последователност със  епоксидна смола








« Последна редакция: Април 16, 2021, 17:40:28 от fokke »

Април 25, 2021, 18:20:05
Отговор #16

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, ето , че дойде момента и да сглобя задната врата
Купих и хладилника и  Нагревателя за водата за кухнята

Ето какво съм свършил до момента :



















Април 25, 2021, 20:05:28
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Изключително як проект ! Следя темата , голям кеф  :)

Май 01, 2021, 21:41:25
Отговор #18

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново.
Днес поработих по каравана , облякох  всичко със стиропор 5см. лепя го с пяна монтажна , вратата на кухнята я облякох с алуминиевия композитен панел който купих.  3мм дебелина на панела , взех два листа по 320см. Х 150см. , купих и 15мм шперплат за бара и задната стена на кухнята.

Ето малко снимки от преди малко :












Май 03, 2021, 21:02:11
Отговор #19

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте , поредната порция снимики с прогрес по каравана .

В крайна сметка се метнахме в дълбокото и след оформяне на стърчащия  стиропор с пистолет за горещ въздух и шпатулката към него  пристъпихме  към полагане -залепване -завинтване на основния панел.
Свалянето на защитното фолио е лесната част , филма започна по позициониране на  листа така че да не се окаже някъде непокрито.
Започнахме от пантите където хванах с винтове листа че да няма осукване и карахме напред , мазане с ПУ лепило  винтове  и накрая колани и летви:) Резултата  ме изненада, получи се като купешко , но бая зор видях . Защитното фолио на панела ще го махам преди пускане на каравана официално

Следващите снимки са на работата по кухнята , която както преди бях писал ще е подвижен модул , така че да мога да ползвам и ремаркето като товарно ако някога ми се наложи.

До тук големия зор приключи , до края на проекта следват разни джиджавки , лайснички глезотийки и окабеляване , мазане с разни лакове , реално зора беше до тук, и официално имам караван :)

Адски се кефя , стана супер готина , вътре спалното ме изненада колко голям обем е .