Автор Тема: Изработка на каравана Ken-Skill 1947 Teardrop trailer  (Прочетена 18614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 26, 2021, 22:42:00
Отговор #50

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изглежда много добре за момента, и се радвам, че тия тасове ще ти свършат работа - и според мен няма по-добър избор, освен това цената е съвсем културна като за чарк, дето го няма във всеки магазин, хеле пък в Бг

Май 27, 2021, 12:26:29
Отговор #51

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Всичко е добре, но извинявам се за критиката, тези външни панти според мен малко загрозяват. От друга страна като ги навали дъжда сигурно ще ръждясат.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Май 27, 2021, 15:31:57
Отговор #52

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Критика винаги е необходима!
Като цяло  за загрозяването  опира до въпрос на вкус, за мен са супер , а колкото до ръждата те са никелирани .......

Юни 09, 2021, 09:22:32
Отговор #53

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, моля ви за съвет с каква мазилка да намажа най-долната част на каравана където  двете стени се захващат с шасито? Шасито е подцинковано но мястото където се хващат стените от вътрешната страна  все още е на шперплат и искам да го изолирам с някаква химия така че да не поема вода

Юни 09, 2021, 11:45:24
Отговор #54

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Според мен трябва да го напоиш с нещо подобно на това дето напояват траверсите БДЖ-то
микс от бензин и асвалт, може би, с четка
ако има нещо готово от магазина, ще бъде по-добре

успех
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 09, 2021, 13:19:37
Отговор #55

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Ако няма да е видимо и ако не е целта да се напои материала, то виж за течна гума  в строителните магазини - аз съм ползвал такава на Баумит - хваща на бетони, дърво, метал и е лесна за полагане, бързо съхне и няма миризма като разните битумни покрития.
Другото, за което се сещам е някое Боди за дъно на автомобил, но дали ще стане за дърво ще кажат по-компетентните колеги.

Юни 09, 2021, 17:30:51
Отговор #56

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Битумните покрития се влияят от климатичните условия (зимата се втвърдяват и напукват а лятото се размекват).
Най-доброто за дървесината подложена на външни влияния са импрегниращите бои и лакове .... пък след това си го третирайте с нещо друго.
Успех!
« Последна редакция: Юни 09, 2021, 17:44:37 от РумбатаБс »
retrobs.com

Юни 10, 2021, 08:40:16
Отговор #57

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте, моля ви за съвет с каква мазилка да намажа най-долната част на каравана където  двете стени се захващат с шасито? Шасито е подцинковано но мястото където се хващат стените от вътрешната страна  все още е на шперплат и искам да го изолирам с някаква химия така че да не поема вода

Кобра..Ако можеш след лакиране на пода- напръскай го с кобра.Може и да се оцветява.По магазините за автобои го има. Доста читаво става и пази.

Юни 10, 2021, 15:19:49
Отговор #58

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ще бъде добре да си я държиш на сушина, караванката когато не се ползва.
Ако я оставиш целогодишно на вън на дъжда, тогава ще стане проблема.

Успех :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 15, 2021, 08:33:51
Отговор #59

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ви благодаря на всички за мненията!
Боги , караванката си има място на сухо , въпроса е ако ме навали някъде по път  или там където съм я спрял на къмпинга.

Купил съм още един човал с неща и ще покажа малко по-натам в темата.

Купих и Anticor това е спрей на гумено покритие , доста ми го похвалиха , прави гумен филм и се ползва за автомобили като финален слой.

С другите снимки показвам някои детайли, които принтирах на принтерите , като щипка за вратата да седи отворена , а не да се мандахерца , заключвали за прозорците , но тях няма да ги ползвам че не ми харесаха  и разни други детайли :)
На последната снимка се вижда и лайсна над вратата , която е като олук и не позволява да се стича вода по стената и да влиза през горната страна на вратата. Така е по оригинален чертеж.


И един въпрос към запознатите с клубна дейност , понеже каравана е 1/1 с оригинала от 1947 година такива каравани  ходят ли на ретро събития ?