Автор Тема: Изработка на каравана Ken-Skill 1947 Teardrop trailer  (Прочетена 18957 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 27, 2021, 09:23:47
Отговор #80

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Подкрепям жена ти - дървото е по-приятно.
А за полиран алуминий - не искам да си представям какъв АД ще е да се кара зад теб, особено при ярко слънце. По-добре боядисай страниците в цвета на колата влекач - ще се получи завършена композиция. По-нагоре беше пуснал снимка на някакъв швед - нещо такова.

Колата влекач е чрна и не си се представям  на слънке какво ще става вътре, верочтно ще можем да печем хора като във фурна :)))
Другия вариянт е да сложа теглич и на 124 купето , ма хич не ми се искаше да дупча пода му , иначе сивото купе ще се върже перфектно с кемперчето .

Адаш , където са тиганите  само мълча и изпълнявам :)))

Юни 27, 2021, 11:26:01
Отговор #81

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
И то каква стана, да търсиш подходяща кола за ремаркето ми напомня на "заший един балтон на това копче". :))
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юни 27, 2021, 12:44:27
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Точно трабантът ще стане топ композиция с тази каравана, особено за ретро парадите! Иначе самостоятелно Траби поне за мен все още не е интересна и рядка кола, но в тази комбинация ще е супер носталгична атракция, напомняща за ГДР туристите от едно време по нашето черноморие... е, вероятно ще трябва да пътувваш до там с междинно преспиване, но за къде да бързате - нали точно в това е чарът на ретро изживяването :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 27, 2021, 17:17:20
Отговор #83

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Колата влекач е чрна и не си се представям  на слънке какво ще става вътре, верочтно ще можем да печем хора като във фурна :)))
Другия вариянт е да сложа теглич и на 124 купето , ма хич не ми се искаше да дупча пода му , иначе сивото купе ще се върже перфектно с кемперчето .

Адаш , където са тиганите  само мълча и изпълнявам :)))
Имах предвид цвета на Трабанта  ;)


Юни 29, 2021, 07:42:19
Отговор #84

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Аз трябва да отида да я предегля някъде колко килограма е станала. Трабант като цяло влачи едни соц караванки, та верочтно ще има силата да тегли това ремарке.

То и купето 124 ще се връзва повече , защото е сив металик като каравана и ще са в една тоналност макар в различна стилистика. Имам и един Опел астра 93 :))) и той е сив металик

Юли 02, 2021, 23:35:15
Отговор #85

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте отново. Така и никой не ми даде съвет как се поставят тия бели рингове така че да не се вадят от между гумата и джантата .

Поставихме ги моите при гумаджия , човека намаза гумата с нещо черно и постави ринговете и напомпи и това беше, след точно 1 км единия ринг се извади до половината и го доизмъкнах за да не стане така че да се скъса или да отлепи гумата от джантата.

Ако някой има идея как най-адекватно се поставят нека сподели, защото седи супер яко с тях а и дадох сумати и пари за неефективна гъзарийка :)))

Юли 07, 2021, 22:13:58
Отговор #86

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Явно никой няма идея как се слагат тия рингове :)

Ето и едно клипче на цялата композиция :)


Юли 07, 2021, 22:36:17
Отговор #87

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
 :)
"Сферата" се вписва чудесно със 140-ката :)
Доколкото белите рингове има тема за продажби на такива,има десетки снимки на автомобили с монтирани такива ... е,как никой не ви писа подробности за монтаж ???
retrobs.com

Юли 09, 2021, 09:21:21
Отговор #88

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ето видео точно за атлас рингове



иначе като сложиш тасове, калобрани, рингове, може и едни ретро стопчета да измислиш, или поне да са кръгли, че тия не седят грам, а са големички

ей тия са без пари и според мен ще заспят.. може и с лед крушки да се модифицират

https://www.olx.bg/d/ad/stopove-retro-balgarski-CID360-ID8rxbs.html

Юли 11, 2021, 14:49:32
Отговор #89

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Механджия , не ти знам истинското име , но всеки твой пост е с яка идея :)

Благодаря за видеото не се бях сетил да търся там , изглежда човека не слага никакъв лубрикант при поставянето и вероятно там е проблема при мен.

Иначе  за стоповете от ОЛХ идеята е супер , но аз имам по мой проект стопове които съм ги 3Д принтирал и облепил със стълен плат . мисля че бях пускал снимки преди. Сегашните са компромисен вариянт за това лято , но със сигурност ще сложа ретро стопове отстрани на ремаркето.










На последната съм показал подредбата на отделните елементи. Минуса на тоя тип стопове е че трябва да кача незабелязано кабелите за тях по стената от вътрешната страна, явно ще се наложи да ги вкопазам някак.


На долните снимки пук е малко по забавната част ,  изрязах и гравирах на лазера декоративен елемент който принципно седи на вратичката за съдовете на кухнята, но когато  се установим някъде  се вади от мястото си и се закача да виси и да се поврътва насам натам :)
Женски неща , жените се радват на такива висулки , а и придават някакъв уют като перденцата на вратите и разни други дреболийки.

И накрая  случайно  намерих караванка играчка макет в мащаб който е същия като дизайн на нашия , че има даже и каяк както и ние ще сме :)))

Играчки разни :))))












« Последна редакция: Юли 11, 2021, 14:52:45 от fokke »