Автор Тема: Изработка на каравана Ken-Skill 1947 Teardrop trailer  (Прочетена 18606 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 24, 2021, 21:12:57
Отговор #70

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря на всичкиза коментарите

За календар нямам идея каква снимка трябва , ще е от полза някакво инфо , ако въобще става за календарна снимка караванка като тази.

Като цяло сме център на внимание , идват хора от къмпинка да гледат какво е това нещо , а и е разбираемо, такъв тип ремаркета на са познати в Европа като цяло.

Въпроса за озаконяването преди да почна да правя караванката го проучих, ситоацията е следната , на ремарке до 750 кг няма закона претенция  каква кабина ще бъде изградена, реално това е закрито ремарке  като не съм излязаъл от размерите му по талон. Специално питах и други българи с  подобни надстройки дали имат или са имали проблеми ,отделно има фирма , която предлага цели малки фургончета които се поставят на ремаркета , популярни при рибарите.С тях също говорих че закона няма пречка  Като цяло КАТ  не ги интересува как е закрито ремаркето стига да се вмества в понятието до 750 кг. В случая аз купих ново ремарке и фирмата която ми го продаде ми го регистрира в КАТ  с пълномощно . Реално аз  получих ремаркето с рег табела която и до момента си седи на него , а американската табела е горе и е сложена в стилистиката на ремаркето като се има предвид че е американска измислица :)

Колкото до композицията и W140 ми знам че не се връзва , ама това имам като кола. Не бих се отказал заради  караванка от колата , а такава караванка я мисля от поне 10  години назад във времето . Знам , че  не е стилистично издържано и че някой Хот РОТ или американска кола от 60те би била по-стилистично издържана, ама за сега толкоз съм си навил на масрава, когато стана по-голям и по стилистична кола живот и здраве :)))

Етпо и 3 кадъра и от днес :






Юни 24, 2021, 21:44:03
Отговор #71

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
В случая темата е за караваната .... а теглещото возило си е друга бира :)
То и камионите влекачи днес са закачили ремарке с контейнер,утре със животни,след това гондола с чакъл ...
Имам въпрос по видяното от последната снимка ... шезлонгите/столовете ваша идея и изработка ли са или са закупени?
retrobs.com

Юни 24, 2021, 22:50:38
Отговор #72

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Адаш . супер случайно попаднах на шезлонгите , те са букови варен бук и са на 3 степени. Имайки предвид , че селото ми е до Троян  не съм знаел и потърсих в нета качествни шезлонги дървени и ми изкочи обява за тези на съмнително ниска цена от 39лева на шезлонг, поръчах 2 и като дойдоха и ги видях поръчах още два. Оказаха се производство на Черни Осъм Троян , което ме изненада, хората супер експедитивни  , няма мотане , няма объркване на поръчи.

https://bazar.bg/obiava-23003418/darven-shezlong-s-podlakatnitsi

Юни 24, 2021, 23:09:26
Отговор #73

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За феновете на ансамблите съчетания пускам 2 снимки :)

Иначе, сега се сещам , че имам два Трабанта , ако пусна единия в движение по  документи и тегля ремаркето с него , но ми се струва 26 коня трърде малко за начинанието :)






Юни 25, 2021, 03:32:07
Отговор #74

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Супер сте, малкия е щастлив, това е най-важно !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 25, 2021, 12:38:34
Отговор #75

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
трабанта с 4 муун таса като караваната и малко хром елементи ще заспи направо

иначе един вартбург мотор ще реши проблема с тегленето

Юни 26, 2021, 03:23:57
Отговор #76

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ако го опаковаш твоя с алуминиева ламарина и я полираш, ще стане също така.
Веднъж е трудно полирането на алуминия до огледало, после всяка година само рефреш.
В ютуб има много видеа, ако искаш ще ти намеря.
Успех :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 26, 2021, 21:06:10
Отговор #77

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Еййййй верно Трабанта ще е в стилистиката , той и без това си е супер ретро дизайн и ще се върже с кемпера.
Тия хромирани тасове се оказаха яки но шипинга то БГ ми излиза повече от самите тях и още не съм ги купил

За ламарината много исках но жена ми натделя да е дървена , и на мен ми харесва такава , иначе с ламарина се облича и става вечна

Юни 26, 2021, 21:12:21
Отговор #78

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Еййййй верно Трабанта ще е в стилистиката , той и без това си е супер ретро дизайн и ще се върже с кемпера.
Тия хромирани тасове се оказаха яки но шипинга то БГ ми излиза повече от самите тях и още не съм ги купил

За ламарината много исках но жена ми натделя да е дървена , и на мен ми харесва такава , иначе с ламарина се облича и става вечна
Правилно решение .... когато в близост има жена и тигани с големи дръжки трябва да се съгласяваме  ;D
retrobs.com

Юни 26, 2021, 22:00:01
Отговор #79

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Подкрепям жена ти - дървото е по-приятно.
А за полиран алуминий - не искам да си представям какъв АД ще е да се кара зад теб, особено при ярко слънце. По-добре боядисай страниците в цвета на колата влекач - ще се получи завършена композиция. По-нагоре беше пуснал снимка на някакъв швед - нещо такова.