Автор Тема: Изработка на каравана Ken-Skill 1947 Teardrop trailer  (Прочетена 18646 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 22, 2021, 23:50:08
Отговор #90

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Днес разбрах за още един БГ ентусиаст, който се бори с изработката на такава каравана. През приятел ще го агитирам да се регистрира тук, за да обмените опит, че човекът е закъсал нещо с конструкцията. Отделно, че неговата идея е цялата жилищна част да се демонтира при нужда, за да си ползва ремаркето като товарно.
А за стоповете - какво би станало, ако вместо на корпуса ги монтираш на калниците? Тогава цялото окабеляване ще се скрие под пода.
М/у другото на макетчето много ми харесва идеята със стойката за номера и централно разположената свелина.

Юли 24, 2021, 19:33:54
Отговор #91

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да , мисля че се познавам с твоя познат , той прави подобна, но по свой дизайн  капкова каравана. Той ме намери в една караванска група  във фейсбук и ми писа, , дори ходих да се запозная с него на живо и да му видя каравана.
Много добре му се получава неговата , изцяло облечена с италбонд и с възможност да се маха от ремаркето , което според мен доста отежнява и усложнява  конструкцията , но в крайна сметка кой както си го кефи така :)

Колкото до свелините на калниците съм го мислил, дори обмислям да ги направя от смола с калъпи по форма на оригинала и реално на тях няма да има проблем да се закачат светлините. Реално всичко това ще е за догодина. Сега искам към каравана да приложа един електромотопед, този Симсон който почнах да реставрирам мисля да го довърша  да му инсталирам електромотор  и да го закачам на каравана откъм лапата . Така ще сме по-мобилни на къси разстояния , до магазинче или до плаж.
Реално аз имам два каяка дървени ,които ще са на покрива на каравана , с тях смятам да ходим до локацията на която ще се плажува(разни самотни плажчета които нямат достъп по път) но със скутера ще може да се ходи и на пазар или някой наш гост да го ползва за превоз до плажната локация :)









Юли 31, 2021, 13:27:59
Отговор #92

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Eто и финални кадри от пътуването ни с кемпера . Средна скорост 90км.ч. , то реално заради скапания път е трудно и с повече , но ми направи впечатление, че когато бе като ремарке  при независимо каква скорост ремаркето подскачаше и това ме притесни тогава, но сега като закрита платформа поради теглото , но и поради формата  при независимо каква скорост  кемпера не мърда. Правих експерименти при 50-60  да въртя волана за да видя поведението , но бе изключително стабилно.
Реално колата с тоя М104 не вижда никакъв зор да тегли тая въшка , но ми направи и впечатление, че придърпва , тоест  кемпера побутва колата напред- назад и докато му свикна ме дразнеше леко, явно автомата не се справя с побуването на кемпера  при  неподаване на газ....

 






Август 02, 2021, 10:23:22
Отговор #93

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Мога ли да опитам защо номера не е български?
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 02, 2021, 22:38:00
Отговор #94

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тая табела е декорация , регистрационния номер на ремаркето си е на мястото и се вижда добре

Септември 02, 2021, 14:30:48
Отговор #95

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, малко снимки от третото ходене до морето е кемпера.
Като цяло съм адски доволен от функционалността и простотата  на къмпингуването с този тип кемперче. Абсолютно всичко си имаш в минималистичен вариант.

















Септември 25, 2021, 00:04:36
Отговор #96

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново
СЕга проявих 2 черно-бели филма  със снимки и има няколко кадъра от морето и ги споделям с вас, дано ви харесат. Лентата си е калсика, обичам да снимам на лента и да виждам несъваршенството на технологията, прашинки тук там , зърното на лентата и целия воал, който прави  филма с мекотата на изображението и леката носталгия, която изображенията от лента навяват пък макар и заснети скоро:)

Снимам с Canon Canonet 28 и Nikоn F801 на Rolei 400






















Септември 27, 2021, 09:12:19
Отговор #97

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Красота! :)

Декември 17, 2021, 14:45:50
Отговор #98

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес попаднах на готини снимки и колкото и странно да звучи Мустанг с каравана, се вижда че определено му подхожда :)





« Последна редакция: Декември 17, 2021, 15:50:26 от fokke »

Декември 20, 2021, 08:43:16
Отговор #99

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Твоята каравата е по-яка! А снимките направо ме карат да хвана към плажа... или работилницата  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"