Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59502 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2024, 08:57:16
Отговор #140

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Това го знам, колега, и в случая не говорим за правене на нещата с “ентусиазъм” и на приятелски начала в извън работно време, готов съм да платя справедлива цена за труда, който ще положат, все едно правят съвременен автомобил. Другото го играх вече, преди 10 години стоя една година при хора от ретро движението, така и не й дойде ред да я почнат, пък знае ли човек, може сега й е времето:)

Февруари 09, 2024, 09:22:03
Отговор #141

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Дано намериш. Те всички майстори отдавна работят за пари и ентусиазма го оставяме настрана. Проблемът е, че не се хващат да правят класически коли. Много по- печелившо и по -леко е да се правят сравнително скъпи съвременни коли с леки удари за частично или дори цялостно пребоядисване. Самите бояджии често работят с вносители на скъпи съвременни коли с удари и там печалбите са сериозни. Или дори бояджиите сами си вкарват такива коли или ги купуват от тук. Правят ги по-бързо и с по-малко хамалогия и ги продават. Това предпочитат пред правенето на класически автомобил. Казвам го със съжаление като фен и притежател на класики. Наистина стана много трудно да намериш майстор за каквито и да е пари да се хване да работи нещо по-сериозно по купе на класическа кола. Просто им се вижда трудоемко и парите им се виждат малко. Успех ти желая! И пак ще кажа - аз вече бих купил само класически автомобил с перфектно купе и боя просто защото не познавам човек , който ще се хване да го прави дори и за цена над "справедливата". И защото ще ми спести нерви, време и в повечето случаи готова класика ще ми излезе дори и по евтино от някаква сериозна реставрация. А с вечни проекти никога не съм се занимавал и нямам такова намерение.
« Последна редакция: Февруари 09, 2024, 10:00:12 от Nik1600GT »

Февруари 09, 2024, 11:08:59
Отговор #142

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485

Добре дошла вкъщи, мила ;)




Стеф, много се радвам, че си обратно при нас!  :) :) :)
За тази ли става дума?
Питам, защото в началото ти беше започнал темата с друга?

Февруари 15, 2024, 11:27:55
Отговор #143

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Иска ми се ниво на реставрация като на колегата vasko4, за мен това беше като по учебник.

Благодаря ти за признанието, дано намериш майстори, че наистина е много трудно.

Март 14, 2024, 18:34:25
Отговор #144

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Стеф, много се радвам, че си обратно при нас!  :) :) :)
За тази ли става дума?
Питам, защото в началото ти беше започнал темата с друга?
Да, за тая става въпрос. Само нея си оставих, че е най-ценна. А след 9 години плащане на гараж по 100€ на месец, вече е “безценна”:))) Ама пуста краста…..

Март 15, 2024, 09:26:27
Отговор #145

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Е, така е :D :D :D
Сега, след толкова години като гледам снимките, тя си изглежда супер.