Автомобили > На изток от Желязната завеса

Trabant 601 Limousine 1966

(1/6) > >>

Trabi71-90:
Здравейте, представям на вашето внимание една от последните ми придобивки - Трабант 601, произведен 01.1966 и с дата на първа регистрация 22.02.1966 г. Колата е в учудващо оригинално състояние за годините си, без каквито и да е технически модификации и напълно комплектна. Пълна документална и сервизна история, включваща всички книжки. Дядото, който я е карал, е бил страшен педант и всичко си е пазил и поддържал.
Колата спира да се кара в края на 90-те години и от тогава седи в гараж. Стига да ви е интересно, ще ви държа в течение с последващото възстановяване и работата ми по Трабанта.







desistanev:
Ехаа, страхотен Трабант, с правоъгълен километраж даже...! Много ценен и автентичен автомобил, на мен лично ще ми е интересно!

Wartburgman:
Уникален е Трабанта.Ще се радвам някой ден да го видя на живо,а до тогава пускай снимки тук ;)

ОldSchool:
Честит да ти е! Златото винаги е скрито някъде,в случая,в старо схлупено гаражче. Ще следя с интерес.  ;)

Trabi71-90:
Лека по лека започнах да го разчиствам и разтоварвам, тъй като беше пълен и с доста части. Изхвърлих балатумите най-напред и извадих оригиналните мокети за пране, които са доста качествено направени в сравнение с тези на по-новите модели. Сложих и акумулатор, за да проверя дали всичко е наред с токовете. След толкова време в резервоара все още имаше бензин, което го е запазило непокътнат отвътре. За щастие следи от мишки в купето почти няма. Сваляйки мокетите, установям, че следи от ръжда няма - освен няколко малки точици. Не знам с какво са ги обработвали купетата преди боя в завода, но просто нямам думи. Ударих един парцал и ламарината светна.
Смея да твърдя, че в първите модели на 601 германците са обърнали повече внимание на детайлите.


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия